Počátky

Počátky obálka knihy
Mé hodnocení:

Tlupy orků vedených nelítostným trollem Tarbanasem plení pohraničí tanabiského baronství. Do jejich zajetí se dostávají i Jagh, Grult, Koré a Ranka, kteří se však na rozdíl od dalších zajatců odmítají smířit se svým osudem. Jakmile se jim naskytne příležitost, prchnou. Pronásledováni skupinami rozzuřených orků se probíjejí divočinou, kde se po několika dnech setkají s Tanabiskými štítonoši, nejslavnější družinou dobrodruhů v pohraničí. Těm se nezdolnost mladých přátel zalíbí natolik, že jim nabídnou svou pomoc. Díky ní vstupují do služeb místního velmože barona z Tanabisu. Ač se mladí přátelé touží pomstít orkům, kteří jim povraždili rodiny, slib daný Tanabiským štítonošům jim nedovoluje tuto touhu naplnit. Když jsou po čase slibu zproštěni, vydávají se na dobrodružnou výpravu, na jejímž konci se jim otevírá možnost žít tak, jak si každý z nich vždy tajně přál....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438898/druzina-horskych-selem-5Xa-438898.jpg 4.414

Družina Horských šelem 1.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Jonathan Livingston

Kniha Počátky

Arsinoe_06

Musim uznat ze na to ze je to prvotina, tak se mi to moc libilo, i presto ze draci doupe me uplne minulo. Jasne, obcas me stvalo nadmerne pouzivani a opakovani nekterych slov, ty prechodniky taky nejsou nic moc pro me a slovicko "vsak", tam kde proste by se mnohem vic hodilo "avsak" :-D ale to jsou fakt spis drobnosti, autor ma svuj styl a pribeh byl fajn. Za me 3,5*. Takze jen tak dal :)

smithynka
12.11.2020

Zajímavá kniha. Nejvíce mě baví postava Grult :)

lassse
26.10.2020

Pěkná pocta Dračímu doupěti, ve které je vlastně všechno, i trochu té naivity z hraní her na hrdiny.

Mickhesh
23.10.2020

Klasická fantasy vycházející z Dračáku. Ničím nepřekvapí ani neurazí. Chválím dobrý sloh autora. Trochu mi splývaly charaktery Ranky a Koré a nevěděl jsem která daná postava se jak jmenuje a co je horší bylo mi to úplně jedno.. (jedna magička a druhá hraničářka) Jinak už se těším na pokračování, které může být jenom lepší. 70%.

david0742
07.07.2020

Jelikož znám autora osobně a zažili jsme spolu xy dobrodružství ve světě Dračího Doupěte, nemůže být mé hodnocení nezaujaté:)

Každopádně je třeba říci, že jsem se u knihy bavil, protože autor má velice specifický smysl pro humor:) a v myšlenkách jsem se vrátil až s nostalgickou náladou do mladých let, kdy jsme stejně jako družina zažívali bájná dobrodružství.

Příběh není nijak složitý, postavy a jejich zařazení je ve stylu DD, ano kniha jako prvotina trpí určitýma chybama, ale to nemění nic na mém hodnocení a již se těším na další díly.

Orin Sowert

katttes
23.04.2020

Super kniha

OlafDemonsson
04.04.2020

Skvěle napsaný příběh, který vychází z hraní Dračáku. Četl jsem ho jedním dechem a nemůžu se dočkat pokračování. Je fajn, že nakladatelství dá možnost vydávat knihy i mladým a neznámým autorům, doufám, že nezůstane jen u jednoho dílu.

Bawor135
04.04.2020

mno ještě jsem ji nedočetl, ale protože jsem fanouškem DrD a mám rád i historii (Autor vystudoval Archeologii a jeho koníčkem je šerm -)), tak si tento kousek určitě nenechám ujít a dočtu jej ... zatím je to na zdárné cestě... . Až ji přečtu celou, napíšu ostatním do "Recenze" postřehy aby i ostatní věděli jestli má smysl utratit kulatý chechtáky za tuto novinku a nebo je raději "prolít hrdlem"... . Zatím (za mne) dobrý, proto ono ohodnocení 5-ti hvězdami ... bavím se u toho.