jajasv jajasv komentáře u knih

Pavlík Morozov Pavlík Morozov Vitalij Gubarev

Vadí mi, že tu není napsané jméno překladatele.

14.11.2022

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Jsem taky toho názoru že místo uvedené knihy měla vyjít objektivní kniha o osudech řádových sester v jednotlivých internačních táborech, kam byly převezeny právě z Bílé Vody.

25.09.2022 2 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Autor se narodil až po 1.světové válce.

27.04.2022

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Autor se narodil až po 1.světové válce

09.01.2022

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Saturnin nezklamal.

29.10.2021 5 z 5

Oligarchie Oligarchie Scarlett Thomas

Nepochopila jsem, co je na této knize humorné. Překlad knihy pokládám za velmi slabý - český jazyk mívá jiný slovosled a špatné pochopení významu překládané věty často vede k neporozumění a chaosu. Stále se opakující stejná slova a věty odrazují od dalšího čtení. Taky by mne zajímalo, jak je v předloze napsané slovo "šukat". Velké zklamání.

05.10.2021 1 z 5

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

Zajímavé čtení

03.09.2021

Srdce na obrtlíku Srdce na obrtlíku Donal Ryan

dobře se mi nečetla, ale je dobré se dozvědět něco o irském venkově

20.05.2021 2 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Kniha mého mládí, zanechala na mne jiné pocity než kdysi.

20.05.2021 5 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Dobře se čte, pobavila mne.

20.05.2021 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Očekávala jsem víc.

20.05.2021 1 z 5

Jasnější než tisíc sluncí Jasnější než tisíc sluncí Robert Jungk

Výborná kniha

19.04.2021 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Očekávala jsem víc. Lev skočí pro tonoucího (je 30 pod nulou), plave po proudu, pak proti proudu s tonoucím, cesta ostatních bez kabátů atd. - tomu nemohu věřit, zrovna tak útěk z vlaku atd. Jednání a život místních lidí je popsán velmi povrchně, není cítit mentalita ruského národa, která je a byla odlišná od západu. Autor měl na nějakou dobu navštívit popsaná místa a hovořit s lidmi kteří si pamatují tu hroznou dobu . Zápletka napínavá.

28.03.2021 3 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Zklamala mne, ani o životě J.Mikoláška, ani beletrie (chybí o tom zápis v úvodu)

28.03.2021 2 z 5

Pod Annapurnou svítá modře Pod Annapurnou svítá modře Jiří Fišar

Hezká kniha

28.03.2021 5 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Výborná, optimistická kniha psaná s jemným humorem. Navíc si člověk musí připomenout, jak lidé dříve žili a co všechno dokázali.

28.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha mne velmi zasáhla - příběh o obyčejných lidech, část historie naší země, o které se nemluví a pochopitelně jsem ji neznala. Příběh mne donutil se zamyslet nad naší zemi a její historii, hlavně nad tím, že často o zemi a tvrdě pracujících rozhodují ti, co o nich nic nevědí.

29.09.2020

Vzpomínám na Rozinkovou louku Vzpomínám na Rozinkovou louku Gudrun Pausewang (p)

K místům, o kterých autorka vypráví, mám velmi blízký vztah. Proto mne příběh velmi zaujal.

03.03.2020 4 z 5

Hostující profesoři Hostující profesoři David Lodge

Výborná humorná knížka z univerzitního prostředí odlišného od našeho.

16.02.2020 5 z 5