Jája92 Jája92 komentáře u knih

Pomsta Lucky Pomsta Lucky Jackie Collins

Nejsem si jistá, jestli si postavu Lucky oblíbit či ne. Přičtení knihy jsem ji obdivovala i zatracovala zároveň. Nesouhlasím s jejím vztahem k dětem, ale rozhodně má odhodlání, drzost a pevnou vůli. Přivítala jsem i vyprávění vedlejších postav jako jsou Venus Maria, zvrácený Santa B. a další. Kniha se četla dobře navzdory vulgárnostem typické pro autorku.

11.06.2017 4 z 5

Kuře a nůž Kuře a nůž Mary Higgins Clark

Napínavé drama o mladé ženě, která prožije trauma v dětství a ovlivní ji na dlouhé roky dopředu. Když je zavražděn její profesor, postupně vyplují na povrch pečlivě utajovaná tajemství Laury. Spisovatelka mistrně popsala psychickou poruchu, kterou začala Laura trpět v době únosu a naplno se projevila po tragické události v jejím a Sářině životě.
Kapitoly jsou sice krátké, ale plné napětí a dramatických momentů i překvapení.
Rozuzlení pak přináší úlevu i zamyšlení nad nepředstavitelnými mukami, které musela Laura prožít a které by nepřekonala, nebýt její obětavé lásce Sáry a dalších hrdinů této knížky.

19.05.2017 5 z 5

Svět je plný rozvedených žen Svět je plný rozvedených žen Jackie Collins

I když jsem tuto knihu dočetla do konce, občas jsem si připadala jako při sledování kdysi některými oblíbeného seriálu BH 902 10, kdy to nakonec každý dělal s každým.
Spoustu zbytečných oplzlostí, které knize už tak snížila z celkové hodnocení. Autorka v podstatě učinila ze žen bezduché sexuální mašiny, které probíhají z a do manželství jako na běžícím páse.
Alespoň, že Muffin se dokázala vypořádat s Jonym, ačkoliv nad jejím výběrem povolání se dá polemizovat.
Z Cleo na začátku zaslepená chtíčem po Mikeovi a dalších aktérech příběhu, se vyklubala žena, která si jde za svým cílem.
Kniha ve mně nezanechala nic, kvůli čemu bych se k ní chtěla jednou vracet. Především kvůli chybějícím vtipným dialogům, napětí a hlavně smysluplné dějové lince.

19.05.2017 2 z 5

Hřebec Hřebec Jackie Collins

Jedna z knih, kterou jsem nedokázala dočíst do konce ( přesněji jsem skončila u kapitoly Sedm), ačkoliv není příliš obsáhlá.
Jen ten začátek stojí za to! Dozvídáme se, že mladý Tony je ku******, který oš***, co mu přijde pod ruku, dokonce snad i sestřenici. Proboha! Čím více jsem se začetla do příběhu, tím to bylo horší. Upřímně jsem doufala, že se přes znechucení, které mě při čtení doprovázelo, nakonec doberu ke smysluplnému příběhu, ale bohužel.
Ačkoliv věřím, že je jinak autorka velmi talentovaná, tato kniha se jí ani trochu nepovedla. Celé mi to připadalo jako nějaká velmi nepovedená parodie na klasický příběh.

19.05.2017 odpad!

Vše na dosah Vše na dosah Barbara Taylor Bradford

První polovinu knihy jsem si připadala jako při čtení slohové práce. Rozevláté popisy děje, míst, myšlenek Mal a tak žalostně málo dialogů, které by přispěly k celkovému oživení knihy. Zlom nastal ve chvíli, kdy její spokojený rodinný život rozdrtí tragická událost. Nějak jsem nepochopila, proč ji všichni oslovovali paní Andrewová, když byla Keswicková ??? Postupně do sebe zapadaly jednotlivé dílky skládačky celého příběhu o křehkosti života, nezdolné vůle a síle lásky. Mal mi byla sympatická a soucítila jsem s ní, ale občas nad jejími myšlenka zůstával rozum stát.

19.05.2017 3 z 5

Ženy v jeho životě Ženy v jeho životě Barbara Taylor Bradford

Zatím nejlepší kniha pro mě od této autorky. Bylo zajímavé sledovat životní příběh Maxima , jeho rodiny a nejbližších přátel spolu s historickými událostmi . Jen jsem se občas špatně orientovala v postavách, ale nemělo to vliv na celkový dojem z knihy. Nejvíce jsem si oblíbila postavu Teddy, obdivovala jsem jí za to, jak se zachovala v období války i po ní. Trochu byla škoda, že autorka více nerozvinula její život.

11.05.2017 5 z 5

Byl jednou jeden hrad Byl jednou jeden hrad Nora Roberts

Když jsem začala číst první příběh, myslela jsem si , že knihu ani nedočtu. Přestože Nora Roberts patří mezi mé oblíbené autorky, její příběh se mi vůbec nelíbil a ani jsem jej nedočetla. Za to ty další byly velmi poutavé a romantické, jak se na takovou knihu patří.

10.05.2017 4 z 5

Kat musí zemřít Kat musí zemřít James Lee Burke

Občas jsem se ztrácela v ději, ale námět je velmi zajímavý. Detektiva jsem si oblíbila. Konec mě trochu překvapil, ale asi to tak mělo dopadnout.

10.05.2017 4 z 5

Jak nepřežít vlastní smrt Jak nepřežít vlastní smrt Matt Beaumont

Z této knihy mám smíšené pocity. Na jednu stranu to byla dobře napsaná kniha plna vtipných dialogů, ale někdy jsem se poněkud u ní nudila. Na druhou stranu Murray byl tak trochu nesnesitelný , zoufalý ,ale i zábavný.

02.05.2017 3 z 5

Jsem ti v patách Jsem ti v patách Beverly Barton

Velmi pohodové čtení. Reeda jsem si okamžitě oblíbila stejně jako Ellu. Zajímavý námět plný napětí a romantiky. Překvapivý konec a nepochopení, přece jen 15 let sedět za vraždu nevlastního otce a přitom vědět, že to nespáchal a doufat, že se najde pravý vrah....

02.05.2017 4 z 5

Dotek větru Dotek větru Janet Dailey

Čekala jsem trochu něco lepšího, už celý námět je takový dost neuvěřitelný. Sheila mi byla zpočátku dost nesympatická, ale časem se jí přišla na chuť. Líbila se mi tam jedna scéna, která mě nadchla. Velkým zklamáním pro mě byl konec, nedotažený , utnutý v půlce děje.

02.05.2017 3 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Další z knih, která je mistrně napsaná, do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrahem. Konec nebyl tak sladký jako u některých knížek.

02.05.2017 5 z 5

Nepokořená Nepokořená Janet Dailey

Krásné , oddychové čtení

01.05.2017 5 z 5

Shirley Shirley Charlotte Brontë

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst a chtěla jsem ji odložit, ale nevzdala jsem to a dočetla jsem do zdárného konce a nelituji toho.I když mi Karolína lezla na nervy a Shirley svým způsobem také, byla to velmi zajímavá kniha. Trvalo mi než jsem přišla na chuť stylu autorky, první kapitoly bych klidně vypustila, pořádně jsem se začetla až od zhruba šesté.

01.05.2017 4 z 5

Havraní útes Havraní útes Barbara Taylor Bradford

Několikrát během čtení jsem chtěla knihu zaklapnout a odložit, nakonec jsem ji dočetla. Už jsem přečetla mnohem lepší historické romány. Nejvíc mi vadilo neustále se opakující popisy oblečení hrdinů a jak spisovatelka udělala z Edwarda snad boha, tak krásný, tak dokonalý, tak nereálný. Nejsem si jistá, jestli mám chuť si přečíst pokračování.

08.04.2017 3 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Je pravda, že jsem se při čtení této knihy často zasmála a pobavila. Sice by se mi více líbilo, kdyby tuto knihu napsal chlap, občas mi totiž přišlo, že Drew se chová a smýšlí podle toho, jak si to představuje žena. Samozřejmě rádoby nenápadné narážky na 50 odstínu šedi jsem přehlížela.
Taková ta klasika , muž, který oš... vše, co má sukni, potká TU ženu, která ho zasáhne do srdce, která je jiná než ostatní a bezhlavě se do zamiluje a stane se z něj věrný pejsánek. Ale rozhodně jsem četla už horší knihy a jsem zvědavá, co mi nabídnou další díly.

08.04.2017 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Ke knize jsem se poprvé jako mnozí z nás dostala v rámci povinné četby. Byla jsem překvapena, jak rychle mě kniha vtáhla do děje a s rostoucím zoufalstvím jsem přihlížela, co udělala válka s generaci mladých kluků. Remarque mistrně popsal smutný úděl Pavla a jeho spolužáků, život na frontě i krátký návrat mezi své bližní, tu bezmocnost, beznaději a ztráty iluzí.
O několik let později se mi do rukou dostala znovu v podobě vydání od nakl. Lidové noviny a ihned se zařadila mezi mé poklady v knihovničce. Jen mě mrzí, že mám nejspíš špatné vydání, neboť zhruba od 50 str. do 70 str. se některé str. opakuji a nenavazují.

07.04.2017 5 z 5

Je-li toto člověk Je-li toto člověk Primo Levi

Další z knih pojednávající o nelidských podmínkách a krutém zacházení. Jeden z výjimečných příběhů, na které nezapomenete dlouho po té, co knihu odložíte.

07.04.2017 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Už ani nemám sílu se rozčilovat nad sérii 50ti odstínů šedi , pana dokonalého a slečny nevinné ( ze které se samozřejmě vyklube nemravná nymfomanka).

Zajímalo by mě, kde přesně autorka čerpala inspiraci. Jak mohla z dominantů a subi udělat takové pitomce ???
To si opravdu někdo myslí, že dominant = bohatý, zakomplexovaný, dokonalý chlápek, kterého v dětství zneužívali a PROTO si to musí v dospělosti kompenzovat na ženách, které jen šu... a nechá si od nich vykouřit tu svou chlapskou chloubu ( ha ha ) ????

Anna se mi neskutečně zprotivila. Proboha, jak něčemu takovému může někdo uvěřit ? Panna, která si to nikdy nedělala, ale samozřejmě hned při první sexu má orgasmus a pak vlastně pokaždé, kdy se ji jen pan dokonalý dotkne.

Co má být posláním této knihy ? Že lze každého dominanta napravit vanilkovským sexem ? BDSM= sex, sex, sex, kouření, sem tam naplácáni a svazovaní a pak zase sex, sex sex ???
Miliony žen se zbláznilo do této knihy a proč vlastně ?

„Proč mě musíš mít pod kontrolou?“
„Protože to uspokojuje potřebu, která nebyla naplněna, když jsem
byl malý.“

A na to paní "spisovatelka" přišla jak ? Opravdu lituji všechny, kteří se po přečtení rozhodnou, že vstoupí do světa BDSM , neboť v něm nevydrží. Dominant není miliardář, který si nese trauma z dětství. Subi není naivka, co se neumí rozhodnout.

07.04.2017 odpad!

Ta zrzavá Ta zrzavá Sára Saudková

Zvláštní čtení, velké plus za originální psaní, i když někdy místy ta snaha vybočovat z průměru byla až na škodu. Taky jsem ráda, že jsem si mohla počíst, jak to měla s Janem, aniž by ho tam vykreslila jako veskrze špatného člověka. Jen mi nesedělo, jak se snažila neustále dávat najevo, že ona je něčím vyjímečná než ostatní ženy.

25.02.2017 3 z 5