Havraní útes

Havraní útes https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2361/bmid_havrani-utes-vHu-2361.jpg 4 38 38

House of Deravenel série

1. díl >

Rodinná sága známé britské autorky nás zavádí do Británie na úsvitu dvacátého století - do doby, kdy zkostnatělou a puritánskou viktoriánskou éru vystřídalo svobodomyslnější edwardiánské období, které přálo podnikavým a ctižádostivým. Takový je i hlavní hrdina příběhu Edward Deravenel, mladík ze zámožné rodiny, jejímž rodovým sídlem je romantický zámek Ravenscar na útesu nad Severním mořem. Edward studuje na Oxfordu, je obletovaný ženami, má kolem sebe milující rodinu i přátele, když ho náhle zasáhne tragická událost: jeho otec a bratr jsou zavražděni. Edward se tak v devatenácti letech stává hlavou početné rodiny a má před sebou nesnadný úkol: vypátrat vrahy svých blízkých a získat nazpět rodinnou firmu Ravenel, kterou intrikami a podvody uloupili jejich rodině vzdálení příbuzní. Edward v průběhu svého boje dospívá z poněkud lehkomyslného a vznětlivého mladíka v muže, který se stává jedním z nejmocnějších "kapitánů" moderního britského průmyslu a jemuž téměř žádná žena nemůže odolat. Ale i když jde z náruče do náruče, nepřestává vzpomínat na svou největší lásku Lily a hledat ji ve všech svých dalších vztazích…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Ravenscar Dynasty , 2006


více info...

Přidat komentář

Radka1911
23.05.2023 4 z 5

První ságou kterou jsem od autorky četla byla Zámožná žena a ta se mi velice líbila, takže když jsem objevila Havraní útes, volba byla jasná. Jedná se o poklidně plynoucí historii jednoho rodu, na pět hvězdiček to není.

georginaa
04.08.2020 2 z 5

Historický román zasažen do viktoriánské éry, kde vše mělo svá pravidla až dalo by se říct tvrdá a puritánská. Ovšem mladý Edward věčně obletovaný dívkami vše změní. Musí čelit více překážkám než by vůbec chtěl.


Kerberos
02.07.2017 3 z 5

Trochu moc popisné,ale pěkný příběh.

Jája92
08.04.2017 3 z 5

Několikrát během čtení jsem chtěla knihu zaklapnout a odložit, nakonec jsem ji dočetla. Už jsem přečetla mnohem lepší historické romány. Nejvíc mi vadilo neustále se opakující popisy oblečení hrdinů a jak spisovatelka udělala z Edwarda snad boha, tak krásný, tak dokonalý, tak nereálný. Nejsem si jistá, jestli mám chuť si přečíst pokračování.

kusma
17.12.2013

Těšila jsem se na napínavou rodinnou ságu... Místo toho se v příběhu neustále opakovalo, jak jsou všichni krásní a elegantně oblečení. Ostatní popis děje mě nebavil a co je horší - nezajímal. A když jsem přečetla na straně 155 větu, která měla opět opakovaně popsat vzhled hlavního hrdiny a zněla: "I když to byl muž, před nímž ženy padaly do mdlob, i muži ho měli rádi." Tak jsem knihu zaklapla a řekla si, že za ten čas mi nestojí...

modranka
07.10.2013 4 z 5

Prvú časť ságy som hodnotila 4 hviezdičkami, i keď mi trochu vadil vzťah 18 ročného Eduarda s 32 ročnou vdovou. To sa mi zdalo trochu pritiahnuté za vlasy. Námet pre samotný príbehu, boj dvoch rodín v jednej firme, bol zaujímavý a v prvej časti sa mi zdal celkom originálny. Neopieral sa tak veľmi o historické reálie. Iné to je v pokračovaní.

cicibajza
30.01.2013 3 z 5

Na spríjemnenie dlhého zimného večera ujde, trochu jednoduchšie napísané, ale čiteľné.

bookcase
26.08.2011 4 z 5

Čtivé...Autorka použila motiv z historie - vztahy mezi znepřátelenými šlechtickými rody, který posunula do současnosti.