Dědicové Havraního útesu

V druhé části rozsáhlé ságy se ke čtenářům vrací anglická rodina Deravenelových, jíž patří nejenom starodávné sídlo předků, Havraní útes na divokém pobřeží Severního moře v Yorkshiru, ale také prosperující mezinárodní firma, jež nese jméno jejich předka: Ravenel. Na počátku příběhu se znovu setkáváme s charismatickým Edwardem, tentokrát už jako s úspěšným ředitelem a otcem početné rodiny. Právě skončila první světová válka, život v Anglii se vrací do normálních kolejí a zbídačelá země si líže rány. Rodina Deravenelových měla neobyčejné štěstí: nikdo z jejích členů nepřišel o život a ani jejich podnikání válečná vřava nijak neovlivnila. Edward se raduje ze svých kouzelných dětí, užívá si mimomanželský vztah s moudrou Jane a tvrdě pracuje na tom, aby se z Ravenelu stala jedna z nejúspěšnějších mezinárodních firem. Nad osudy jeho rodu se však začínají stahovat temná mračna. Edwardův bratr George má pocit křivdy a snaží se dělat všechno proto, aby Edwardovi uškodil. Rozpoutá tak řetězec událostí, který těžce postihne všechny Deravenelovy. Téměř to vypadá, jako by na rodinu dopadla tajemná kletba, která ovlivnila i životy dalších generací. Dokonce i po více než půl století život Edwardova vnuka Harryho… Barvitá historická mozaika s dokonale propletenými osudy hlavních postav vznikla na motivy skutečných historických událostí: autorka je vytvořila jako moderní paralelu k příběhu anglických vládnoucích dynastií středověku, Plantagenetů a Tudorovců....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49935/big_dedicove-havraniho-utesu-0kL-49935.jpg 3.622

House of Deravenel 2.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Heirs Of Ravenscar, 2007

Kniha Dědicové Havraního útesu

georginaa
04.08.2020

Pokračování života Edwarda, kde už dospěl, byl úspěšným ředitelem firmy. Prožívá opět životní eskapády a čelí různým problémům. Opět čtivé pokračování , jsem zvědavá jak to dopadne v dalším díle.

modranka
07.10.2013

V druhej časti som stiahla dve hviezdičky. Jednu za to, že niektoré dejové sekvencie sa zbytočne parafrázovali, preto čitateľ má pocit, že sa akosi nevie v deji posunúť ďalej. SPOILER: Potom sa v príbehu vyvrbí situácia, kedy 13 ročný Eduard splodí dieťa s mladou vdovou. Viem, že autorkiným zámerom bolo urobiť z Eduarda sukničkára, ale fakt nemusela zabrdnúť do takého extrému. Ak si zobrala za model stredoveké dejiny, prosím, ale predpokladám, že spoločnosť na rozhraní 19. a 20. storočia nič také by netolerovala.

cicibajza
30.01.2013

trochu nudné, ale ako oddychovka sa to dalo. pre mňa to bolo zbytočne obšírne

bookcase
26.08.2011

Ságy mám ráda, a tahle byla čtivá.