Jaehyun Jaehyun komentáře u knih

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Pořád přemýšlím zda dát 2 nebo 3 hvězdičky. Knížka byla taková plytká, hlavní postava mi nebyla moc sympatická a nedokázala jsem se vžít do její situace. Také mi vadilo když svou dceru oslovovala Holčičko místo aby ji říkala jménem.

Super byly krátké kapitoly a nádherná obálka ale co se příběhu týče... Pro někoho jako oddechová kniha ve které se nic moc neděje to je asi fajn. Znovu bych si ji ale asi nepřečetla.

07.05.2022 2 z 5

Krátká kniha, kterou máte během chvilky přečtenou. Dozvíme se tam něco málo o Cardanovi a jeho minulosti. Nejlepší jsou na knize asi ilustrace a nádherná obálka.

17.04.2022 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Bylo pro mě docela těžké se do knížky začíst. Prvních asi sto stran mi přišlo dost takových chaotických, skákalo to z přítomnosti do minulosti a od Hazelina pohledu k Benovu. Jinak byla knížka celkem fajn ale přečíst si ji před Krutým princem, nevím jestli bych se do něj pak pustila.

Co se postav týče, nesedla mi Hazel. Vůbec nebyla sympatická a vadila mi. Ben a Severin na druhou stranu byli super, klidně bych brala kdyby tam bylo víc částí s nimi.

24.02.2022 3 z 5

Cornelia - Zelená magie Cornelia - Zelená magie Lene Kaaberbøl

Tenhle díl mě bavil asi nejvíc :)

02.02.2022 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Knížku jsem si chtěla přečíst už delší dobu, protože se mi hrozně líbila obálka. Musím říct, že jsem ji ze začátku chtěla po prvních cca 10 stranách zase vrátit ale nakonec jsem se rozhodla ji dát šanci a byla super a bavila mě.
Dobře se četla a byla i celkem napínavá a tajemná, jen jsem se občas musela zastavit nad chováním lidí ve vesnici. Všichni mi přišli arogantní, agresivní a nervní. Děti se ztratí na 12 let ale nikoho nezajímá kam se podely, všichni dělají jakoby se nic nestalo a ještě jim jsou navrátilci na obtíž...Jediný kdo byl z dospělých celkem normální byla podle mě Tomova matka.

Co mi vadilo bylo to, že si nikdo z dětí nic nepamatoval, což se v knize často opakuje, a není tam více popsaný ten svět kam zmizely a co se s nimi celých 12 let dělo, což je podle mě škoda. Také mi trochu vadil otevřený konec. Jasně, domyslela jsem si to ale třeba by mě zajímalo, jak se tvářila vesnice když se objevilo i poslední ztracené dítě.

26.01.2022 4 z 5

Kuromoriho meč Kuromoriho meč Jason Rohan

Na knížku jsem narazila víceméně náhodou v knihovně a jako první mě zaujala obálka. Myslím, že někomu kdo má rád Japonsko nebo se o něj nějak zajímá by se kniha určitě líbila.
Čte se rychle a už od začátku vás to vtáhne do děje. Na konci je také slovníček s japonskými pojmy což mi přijde super.

Přemýšlela jsem, jestli dát knize 4 nebo 5 hvězdiček ale nakonec jsem se rozhodla pro pět, protože jsem si ji užila a bavila mě.

18.01.2022 5 z 5

Witch od A do Z Witch od A do Z Elisabetta Gnone

Často jsem si to půjčovala v knihovně když jsem byla mladší :)

21.09.2021 5 z 5

100 čarodějných způsobů, jak si užít volný čas 100 čarodějných způsobů, jak si užít volný čas Conti Giulia

Dřív jsem si tyhle knihy půjčovala v knihovně, tak jsem ráda, že je mám konečně doma.

21.09.2021 5 z 5

Kamenní andělé Kamenní andělé Kristina Ohlsson

Tenhle díl byl asi ze všech nejlepší i když mi tu vadil Aladin. Přišlo mi že ho zajímá jen záhada a ne to, že babička jeho kamarádky je nemocná a ona o ní má strach. Ale jinak dobrý, jen je škoda že se na konec vždycky všechny záhady daly logicky vysvětlit.

18.09.2021 3 z 5

Stříbrný chlapec Stříbrný chlapec Kristina Ohlsson

První díl se mi líbil víc. Tenhle byl trochu nudný a méně "strašidelný"

16.09.2021 3 z 5

Spáry orla Spáry orla Lene Kaaberbøl

Za mě asi nejlepší díl že série :)

05.07.2021 5 z 5

Zlatý fénix Zlatý fénix Lene Kaaberbøl

Takhle série se mi moc líbila, jen mi tam jedna věc chyběla. Ale všechny díly jsou dobře napsané a jsem ráda že jsem si to mohla přečíst :)
Taky jsem se nespletla v tom, kdo se nakonec z Mravenečka vyklubal :)

05.07.2021 5 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Kniha byla pěkná ale na můj vkus zbytečně zdlouhavá a předvídatelná.

19.06.2021 3 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Už je to dávno co jsem tu knihu četla ale pořád přemýšlím, co znamenalo to červené tričko :D kdyby mi to chtěl někdo říct, klidně napište :D

14.04.2021

Ivan je jen jeden Ivan je jen jeden Katherine Applegate

Nádherná i když velice smutná knížka. Rozhodně má potenciál.

11.09.2019 5 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Přečetla jsem jen Kuličku a co k tomu říct? Řekněme že tohle chování se zachovalo do dnes. Nijak zvlášť mě to nezaujalo a prvních pár stran mi přišlo úplně zbytečných.

12.01.2019 2 z 5

Podzim Podzim Hubertus Rufledt

Pěkná knížka a nádherně graficky zpracovaná, doufám že vyjdou i další díly.

07.10.2018 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Na knihu jsem narazila přes fujoshi videa kde ji doporučovali a já ani na chvíli neváhala. Opravdu jsem se na ni těšila a hned jak jsem ji donesla domů jsem se dala do čtení. Příběh mě rychle chytil a kniha mě překvapila. Úžasné ztvárnění prostředí, vztah mezi Achiellem a Patroklem..Tolik jsem od ní popravdě nečekala. Krasný příběh, tématika...no prostě vše, doporučuji ^^

15.10.2016 5 z 5

Věčná hrobka Věčná hrobka Kevin Emerson

Tahle serie se mi líbila ale bože!!!! To už je asi 5 knížka co nemá přeložený poslední díl do češtiny. Přeloží všechny díly ale poslední ne???? Tak co to jako je???

07.10.2016 4 z 5