Jacinda123 Jacinda123 komentáře u knih

Vraždy v habsburskom rode Vraždy v habsburskom rode Sigrid-Maria Größing

Mám rada knihy tohto tipu a aj táto bola celkom dobrá. Jediné čo mi prekážalo bolo, že sa zase raz venovali obvyklým témam Rudolf, Sisi, František Ferdinand. Privítala by som príbehy aj menej známych Habsburgov.

31.12.2021 3 z 5

Slzy mocných Slzy mocných Jaroslav Perniš

Mám rada takéto knihy. Sú výborné. Jediným mínusom tejto knihy je až nadmerné využívanie citácií z rozličných zdrojov.

12.11.2021 4 z 5

Budeš ma milovať Budeš ma milovať Johanna Lindsey

Celkom dobrá kniha, len mi bolo občas trochu do smiechu. Ten čo navrhuje obálky kníh by občas aj mal vedieť na akú knihu navrhuje obálky. V knihe sa viackrát spomína, že sa v tej dobe nosili empirove šaty. Zakaždým keď prišlo k takej zmienke mi bolo do smiechu: Hrdinka si oblieka empirove šaty, poprípade vyzlieka a podobne, pozriem na obálku a tam všetko iné len nie empirove šaty.

06.09.2021 4 z 5

Bol som Mengeleho asistentom Bol som Mengeleho asistentom Miklós Nyiszli

Názov je trochu zavádzajúci. S príbehu som nenadobudla dojem, že by bol asistentom Anjela smrti. Skôr urobil čo musel aby prežil. Oceňujem aj neobvykly spôsob písania a príbeh Sonderkomanda.

26.08.2021 4 z 5

Zkrocená královna Zkrocená královna Philippa Gregory

Rozmýšľam koľko žien dnes žije rovnako ako Katarína Parrova. Žijú v manželstve bez lásky s tyranom pri ktorom kráčajú každý deň po minovom poli, kde aj ta najstupidnejsia zámienka je dobrá pre konflikt. Možno nežijú pod hrozbou kata ako Katarína ale facky a päste sú ich každodennou realitou.

18.08.2021 3 z 5

Nechcená nevesta Nechcená nevesta Catherine Coulter

Kto nechce spoilery nech nečíta ďalej.
Najlepšie na knihe boli niektoré komické hlášky.
Kto čítal pochopi.
Príklad
štvrťročné počítanie sherbrookovskych lavobockov.
"Má vodnate oči, kostnate lakte, dve mená a rodičia ju oslovujú oboma."
"Aj keď oslom v tejto dráme som ja na mne si nezajazdite!"

09.08.2021 5 z 5

Jorga Jorga Jana Pronská

Do polovice výborná kniha. Ďalší dojem mi zkazili hlúpe následky kuzel a neustále opakovanie prijmi svoj osud... Celkovo však celkom dobre kniha a ak bude pokračovanie prečítam si ho.

01.01.2021 3 z 5

Bezmenná Bezmenná Nata Sabová

Nesadla mi hlavná ženská postava. Bol jej až nadmieru prisudeny spôsob myslenia nasej doby, ktorý bol v časoch do ktorej je príbeh zasadeny značne nepravdepodobný.

30.12.2020 2 z 5

V lesku koruny V lesku koruny Kamil Rodan

Z celej série najlepšia. Zvlášť oceňujem že si autor vybral aj Zofiu, dcéru Frantiska Fernanda. Vždy ma zaujímalo čo bolo s ňou a jej bratmi po vražde rodičov. V mnohých článkoch o ich osude sa spomínaju len jej bratia a tu je pekné podrobné spracovaná.

21.12.2020 5 z 5

Život s korunou Život s korunou Kamil Rodan

Lepšie ako prvý diel. Menej portrétov a podrobnejšie spracované.

21.12.2020 4 z 5

Ženy s korunou Ženy s korunou Kamil Rodan

Celkom dobra kniha. Len by som privítala menej medailonov a podrobnejšie.

21.12.2020 3 z 5

Rimanka a kvádsky kráľ Rimanka a kvádsky kráľ Zuzana Kuglerová

Za mňa trochu sklamanie. Príbeh ako taký nie je zlý, ale dosť mi tam chýbajú niektoré veci technického charakteru, ktoré pri knihách tohto typu obvykle bývajú. Napríklad my tam chýbala mapa. Autorka hodne využíva vtedajšie názvy (Noricum, Smirnia...). Ocenila by som mapu, aby som vedela kde si to mám predstaviť. Tiež by som ocenila podrobnejší slovnicek pojmov. Nielen pojmy skutočne historické osoby, ale aj bohovia, vtedajšie miestne názvy a podobne. Obe menované kategórie sú v historických románoch tohto druhu bežné. Prekvapilo ma že tu chýbajú.
Vadilo mi aj násilne poslovencovanie latinskych názvov. Primalska legia. To ako vážne? Ani neviem či také slovo vôbec existuje. Keď už tak tak legia prima.
Druhý diel snáď bude lepší.

15.12.2020 2 z 5

Hatšepsut - vládkyně Egypta Hatšepsut - vládkyně Egypta Patricia L. O'Neill

V pohode záver trilógie, len niektoré tie zvraty v príbehu mu uberali na kvalite.

28.11.2020 2 z 5

Trůn slunečního boha Trůn slunečního boha Patricia L. O'Neill

Pekný príbeh, dobre čitateľný.

28.11.2020 3 z 5

Faraonka Faraonka Patricia L. O'Neill

Zaujímavá historická kniha.

28.11.2020 3 z 5

Arcivévodkyně Žofie: Silná žena na Vídeňském dvoře Arcivévodkyně Žofie: Silná žena na Vídeňském dvoře Anna Ehrlich

Taká bežná biografie. Niektoré hesla tam byť nemuseli ( napríklad nebolo nutné opisovať podrobné každé sídlo, kde žila). Prekvapilo ma že sa vzťahu s cisaovnou takmer nevenovali. Zmienii sa o ňom len akoby mimochodom.

28.11.2020 2 z 5

Berlínske hviezdy Berlínske hviezdy Michaela Ella Hajduková

Keby nie zlého konca hlavných postáv dám 120 percent. Už je to únavné že v každej vojnovej knihe ktorú som od autorky čítala moje obľúbené postavy skončia zle.

19.11.2020 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Celkom ok kniha, len v tých posledných stranách som sa stratila.

27.10.2020 3 z 5

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Musím prestať čítať takéto knihy, lebo potom celú noc nespim.

26.10.2020 3 z 5

Oprávněná vražda Oprávněná vražda Jude Deveraux (p)

Je mi ťažko hodnotiť túto knihu.
Na jednej strane mi nesadllo ústredné trio.
Na druhej strane sa mi páčil koniec.

18.10.2020 2 z 5