Oprávněná vražda

Obyvatelé malého městečka Lachlan na Floridě zažili otřes, když byly minulý rok pod kořeny spadlého stromu nalezeny ostatky dvou těl. Ačkoliv Sara Medlarová, její neteř Kate a Jack Wyatt postrádají jakékoliv vyšetřovatelské zkušenosti, ocitnou se uprostřed této záhady a snaží se odhalit desítky let staré tajemství. Poté co se jim podaří jen o vlásek uniknout vrahovi, přísahají, že už se do něčeho tak nebezpečného nenechají nikdy znovu zatáhnout – dokud není zavražděna Janet Beesonová. Když je objeveno Janetino tělo, všichni jsou v šoku z tak násilné vraždy. Milá stará dáma byla zavražděna, probodnuta a k tomu otrávena, ale nikdo si nedovede představit, kdo by mohl chtít ublížit jedné z nelaskavějších a nejvstřícnějších obyvatelek městečka. Sara, Kate a Jack jsou odhodláni nechat případ na profesionálech. Brzy je však začnou bombardovat lidé, kteří jim touží vypovědět svůj příběh a očistit svá jména před triem, které vyřešilo vraždu Morrisových. Dokonce i šerif doufá, že pomohou rozlousknout záhadu zločinu, který nemá žádné očividné vysvětlení ani motiv. A jakmile začnou obyvatelé městečka mluvit, začíná být jasné, že v klidném Lachlanu je pohřbeno mnohem víc tajemství, než si kdo dokázal představit......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445403/big_opravnena-vrazda-84V-445403.jpg 3.132

A Medlar Mystery 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy

Vydáno: , Baronet

A Justified Murder, 2019

Kniha Oprávněná vražda

Nuttelka

Příjemná oddechová četba, žádné drastické scény a opět výborná trojka Kate + Sara + Jack :-) Není to nic závratného, ale je to prostě má milovaná Jude a od ní bych si s radostí přečetla třeba i jen recepty na vaření :-)
Každopádně doufám, že se v dalším díle už konečně dočkáme vzplanutí mezi Kate a Jackem, pošťuchují se, provokují a Kate stále dělá "vofuky", ach jo, chudák Jack :-)

raty

Souhlasím s komentářem od Kudík. Málokdy hodnotím kriticky, obvzlášť u spisovatelky, se kterou se "potkávám" třicet let. První díl jejího pokusu o detektivku jsem hodnotila kladně. Prostě prima oddechovka. Tento druhý je ale opravdu hodně překombinovaný, postavy totálně černobílé. Bohužel se vytratil humor a nadhled, který mě v prvním dílu moc bavil. Překlad s faktickými chybami tomu taky moc nepomáhá. A přitom zápletka působí dobře. Trochu to zachraňuje zajímavý konec .

Aghatte

Vidím, že to prostě nepůjde.
Tu první jsem ještě strávila, tuto už ne. Nejsem prostě cílová skupina.
Překombinovaná nesmyslná zápletka, na jednu stranu každý ví o každém vše, na druhou všichni všechno utají.... Neuvěřitelné. Opět nějaké nesmyslnosti jako v první knize, namátkou třeba: Dům koupila za milion v hotovosti, ale stál milion a čtvrt..???, přes účet ji přešlo osm milionů a byl vystaven šek na koupi domu.... Vůbec jsem tomu nerozuměla, co tím chce říct, pořád šlo o jeden dům a jednu paní. atd.
Scoby-doo partička mi leze na nervy jako nikdo nikdy. Věřím tomu, že šerif jim zavolá jako prvním, ať to (mrtvolu) jdou nafotit, a ve dvě v noci se přes ochranku k nim dostane až domů, aby se poradil...
Od půlky jsem přeskakovala, a postupně se zase ztrácela ve jménech, vztazích a vazbách. Zajímalo by mě, co to znamená, že dítě "nechali u požární stanice", nevím, co se s ním stalo dál, ale asi jsem to přeskočila.

Největší záhadou mi byla věta ze strany 36. Pokud někdo má a ví, napište mi, prosím. Vrtá mi to hlavou stále:
"Občas se stav na bankovním účtu a metry čtvereční nerovnají". Odstavce před a po do toho nijak nezapadají, prostě ZÁHADA :-))

Mám číst ještě třetí díl. Bohužel.

jana8352

Kniha mi přišla taková trochu nudná detektivka

lucie3944

Přečteno za tři dny, což pro mě znamená, že je knížka čtivá, odsejpá a člověk chce vědět, jak to dopadne. Chyby, které tam pro mě jsou, je moc jmen, člověk má trochu problém si pamatovat, kdo je kdo. A chci vědět, samozřejmě, jestli se v dalším díle konečně něco rozjede mezi Kate a Jackem! I proto se hned vrhám na třetí díl.

etell

Už kniha "Dokonalá vražda" od autorky ma dostala. Veľmi príjemné postavy, ako sa navzájom hlavní hrdinovia doberajú je návykové. Popri objasňovaní vraždy sa vyjasňujú aj vzťahy v rodine a rastie priateľstvo. Kniha sa dobre číta a do poslednej chvíle je príbeh napínavý. Rozuzlenie ma prekvapilo. Odporúčam.

marcus0379
29.11.2020

Opravdu slabé, nechce se mi dát odpad, ale na víc jak 1 hvězdu to u mě prostě nemá. Děj a vztahy jen šustí papírem. Lidé vyšťavení, bez jiskry. Ani chválený závěr mě nijak nenadchl, takový neslaný nemastný odvar z Orient-expres. Vztahy na maloměstě nezaujmou. Celé takové nezajímavé.

saez
16.11.2020

Zajímavý námět. Občas jsem se v postavách trochu ztrácela, občas děj kulhal, ale ve výsledku to byla oddychovka. Což je přesně to, co jsem od knihy očekávala.