Jacinda123 Jacinda123 komentáře u knih

Cisárovná Eugénia Cisárovná Eugénia Franz Herre

Celkom zaujímavá biografia o osudoch ženy Napoleona III. Zvlášť oceňujem, že sa aj pomerne podrobne venuje jej životu po tom ako prišla o trón a odišla s rodinou do exilu.

07.04.2023 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Často sa stane, že si podobné oddychovky po pár dňoch nepamätám, ale toto si rozhodne pamätať budem.
100%.

05.04.2023 5 z 5

Královské skandály Královské skandály Will Cuppy

Nepochopila som, čo chcel autor touto knihou povedať, ale každopádne už dávno som sa tak nezasmiala.

15.03.2023 2 z 5

Z trůnu na popraviště : tragický konec korunovaných hlav Z trůnu na popraviště : tragický konec korunovaných hlav Helga Thoma

Zaujimava biografia o korunovačných hlavach, ktoré z rôznych dôvodov skončili na popravisku, len jej chýba obrazová príloha.

15.03.2023 3 z 5

Děti lásky - slavní levobočci Děti lásky - slavní levobočci Ursula Tamussino

Celkom zaujímavá biografia nielen o známych ľavobočkoch ako William Dobyvateľ, súrodenci Borgiovci, ale aj o menej známych ako Moric Sasky. Dve poznamky na okraj ku knihe. Nevedela som, že existoval aj druhý Don Juan a rozhodne si zapamätám citivany výrok Morica Saskeho: ,"Buď ho obeste alebo urobte maršalom. Neznášam polovičné riešenia."

03.03.2023 3 z 5

Rivali Rivali Vi Keeland

Zábavná mierne vulgárna oddychovka.

25.02.2023 3 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Ľudská zloba nemá hraníc a život hrdinu tejto knihy je toho dôkazom.

15.02.2023 4 z 5

Kancelárka Kancelárka Kati Marton

Dlho som uvažovala ako ohodnotiť túto knihu. Nakoniec som sa rozhodla takto. Autorka by si asi mala nájsť aký je rozdiel medzi životopisom a politickým manifestom. Pretože toto nie je biografia, ale vyjadrenie subjektívneho hodnotenia ani nie života Angely Merkelovej, ale vývoja politiky za život nemeckej kancelárky. Istá miera subjektivity v životopise je v poriadku, ak je vyvážená objektivitou. Tu je bohužiaľ autorkyna objektivita voči politickému vývoju na bode mrazu.

07.02.2023 1 z 5

Temné storočie 1618-1718: Zlomové obdobia slovenských dejín Temné storočie 1618-1718: Zlomové obdobia slovenských dejín Ivan Mrva

Zaujímavá kniha. Zvlášť oceňujem grafiku v štýle stredovekého kódexu. Len by som privítala aby časť o hospodárstve a sociálnych pomeroch bola kratšia. Poznámka na okraj. Vedela som, že rekatolizacia prebiehala, ale že až tak nechutnými spôsobmi to bola pre mňa novinka.

29.01.2023 3 z 5

Panovníci a králi na území Slovenska Panovníci a králi na území Slovenska Imrich Szabó

Kniha ako taká nie je zlá, ale jej technická stránka je slabá. Pochopím, že sa môže chyba dve môžu stať, ale tu je tých chýb akosi moc.
Za prvé. Pri obrázkoch chýbajú popisi. Je to prvá kniha tohto druhu ktorú som čítala, ktorá nemá popisi pri obrázkoch. Za druhé chyby v texte ako napríklad dva krát vytlačený rovnaký odstavec, z Ľudovíta XVI sa tu stál Ľudovít IX, nezmyselné slová ako vrativejši a podobne.

18.01.2023 2 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Celkom zaujímava ľahká oddychovka.

14.01.2023 4 z 5

Gejša Gejša Liza Dalby

Celkom zaujimava kniha o živote a tradiciach gejši v čase, keď sa autorka k nim na krátko pridala. Jediné čo mi prekážalo bola až priveľká miera subjektivizmu v určitých záležitostiach, zvlášť týkajúcich sa štvrti Gion. Akákoľvek zmienka o tejto štvrti gejš bola negatívna. A pritom sa vôbec nezdalo, že by autorka mala s touto štvrtou dosť skúseností, aby mohla vynášať takéto súdy.

03.01.2023 3 z 5

Tudorovci Tudorovci Philippa Jones

Zaujímavá biografia. Tentoraz nielen o manželkach, ale aj o milenkach Henricha VIII a osude jeho nemanželskych detí.

11.12.2022 4 z 5

Tajemné touhy Tajemné touhy Jennifer L. Armentrout

Mne sa kniha páčila. Aj filmy na motívy prvého a druhého dielu sú dobré. Je veľká škoda, že nepreložili aj druhý a tretí diel.

09.11.2022 5 z 5

Záhrada umenia Záhrada umenia Michaela Ella Hajduková

Mne táto kniha veľmi nesadla. Do polovice bola vyborna. Potom sa stala takou zbytočne zložitou až to poškodilo celkovú kvalitu príbehu.

28.09.2022 2 z 5

Veľkí panovníci habsburského rodu (700 rokov európskych dejín) Veľkí panovníci habsburského rodu (700 rokov európskych dejín) Friedrich Weissensteiner

Mám rada takéto knihy. Je veľká
škoda, že už sa málokedy vydávajú v češtine alebo slovenčine. Za mňa má len jednu chybu. Zišla by sa jej obrázkova príloha.

18.09.2022 4 z 5

Vražda v Jekatěrinburgu: Poslední dny Romanovců Vražda v Jekatěrinburgu: Poslední dny Romanovců Helen Rappaport

Vždy sa poteším keď u nás vydaju takúto knihu, len by som privítala keby bola o menej obohratej téme. Napríklad je veľa kníh o vražde v Jekatěrinburgu, ale skoro žiadna o osudoch menej známych členov vtedajšej rodiny Romanovovcov (Mária Fiodorov a...)

30.04.2022 3 z 5

Djatlovova expedice: Nová odhalení Djatlovova expedice: Nová odhalení Martin Lavay

Táto kniha má desila rovnako ako prvý diel.
Autor na jednom mieste uvádza, že chodil pri jej písaní kontroloval či sa mu neobjavila mŕtvola na balkóne. Ja som pri čítaní chodila kontrolovať či mám zavreté okná a dvere.

21.04.2022 3 z 5

O moc a štěstí O moc a štěstí Sigrid-Maria Größing

Nie je to zla kniha, ale veľmi by jej prospelo keby obsahovala menej, ale podrobnejšie spracovaných medailonov osobnosti. Takto je to len množstvo nič nehovoriacich trojstranných čriepkov.

30.01.2022

Ženy ve dvojím světle Ženy ve dvojím světle Sigrid-Maria Größing

Veľmi zaujímavá kniha. Dobre sa čítala. Autorka si vybrala šesť žien so zaujímavým osudom. Jediným mínusom bola voľba Alžbety vnučky Františeka Jozefa. Nikdy nepochopím prečo si ju autor vyberie do takejto knihy. Okrem toho že bola vnučkou Sisi vlastne na nej nie je nič zaujímavé.

22.01.2022 4 z 5