Ženy ve dvojím světle

Ženy ve dvojím světle https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25601/zeny-ve-dvojim-svetl-25601.jpg 4 6 2

V knize najdeme medailóny šesti žen, dobře známých z historie. Autorka si vybrala postavy z různých historických období: Byzantskou říší počínaje a nedávnou minulostí (90. léta 20. stol.) konče. Příběhy žen jsou pojaty v širším kontextu dobového života a politiky, takže jsou úzce spojeny i s příběhy jejich manželů nebo blízkých lidí. Například v kapitole o Josefině de Beauharnais se dozvíme mnoho zajímavého i o Napoleonovi a v příběhu o Theodoře Byzantské zase o císaři Justiniánovi. ... celý text

Literatura naučná

Vydáno: , Brána

Frauen im Zwielicht , 1999

Jacinda123
22.01.2022 4 z 5

Veľmi zaujímavá kniha. Dobre sa čítala. Autorka si vybrala šesť žien so zaujímavým osudom. Jediným mínusom bola voľba Alžbety vnučky Františeka Jozefa. Nikdy nepochopím prečo si ju autor vyberie do takejto knihy. Okrem toho že bola vnučkou Sisi vlastne na nej nie je nič zaujímavé.

kejty91
27.01.2017 3 z 5

Fakta zde byly ale pokud neznáte tu osobu nevíte, jestli se to nemísí s fikcí. A například popis Diany mi přišel trochu jiný, než jak byla celkově prezentována. Baví, doporučuji ale nic extra.