Jacinda123 Jacinda123 komentáře u knih

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Zaujímava kniha, dobre spracovaná, ale beriem hviezdičku za ten nejasný koniec.

27.03.2024 3 z 5

Cilkina cesta Cilkina cesta Heather Morris

Čítala som Tetovača, mimochodom vraj z toho bude serial a veľmi ma zaujímalo ako Cilka dopadla. Bohužiaľ aj po vojne to nemala jednoduché. Urobila čo musela, aby prežila, na mieste, kde morálka bola luxus, ktorý nemala a bohužiaľ zaplatila za to. Namiesto šance na nový život v podstate len vymenila jedno peklo za iné.

15.03.2024 4 z 5

Počkám na teba Počkám na teba Jennifer L. Armentrout

Je to v podstate oddychovka ktorá sa pokúša riešiť aj závažne témy. Myslím, že paranormálne príbehy idú autorke lepšie.
Poznámka na okraj Cameron treba vyhlásiť za svatého lebo neviem či by sa v realite našiel muž s takou trpezlivosťou.

14.01.2024 3 z 5

Dějiny Austrálie Dějiny Austrálie Geoffrey Blainey

Mimoriadne zaujimavá publikacia o dejinách Austrálie, len by som privítala keby bola trochu dlhšia.

14.01.2024 4 z 5

Pád a hnev Pád a hnev Jennifer L. Armentrout

Táto kniha má len jednu chybu a to, že zatiaľ nemá pokračovanie a o to ani v angličtine. Dúfam, že bude a že sa ho potom dočkáme aj v preklade, lebo ten koniec bol masaker.

12.01.2024 4 z 5

Sľub cisárovnej Sisi Sľub cisárovnej Sisi Michaela Ella Hajduková

(SPOILER) Toto bude zložité ohodnotiť. Kniha ma tri časti. Časť o vymyslenej postave Amalii, časť o Romy Schneider, a časť o Alžbete Bavorskej. Prvé dve časti sú celkom v poriadku. Potom nasleduje časť o Sisi. A tu nastáva problém. Niečo také zúfalo neobjektívne a jednostranné a bez snahy o chapanie širieho konceptu vtedajšej doby som už dávno nezažila. Nezvyknem knihy odkladať nedočítané, ale tu som sa musela veľmi premáhať dočítať toto. Vždy je zlé, keď je príbeh podávaný jednostranne, aj keď je komplet vyfabulovaný, ale keď je postavený na skutočných postavách je to ešte horšie. V podstate časť o Alžbeta by sa dala opísať tak, že všetci jej ubližovali a ona za nič nemôže. Uvediem príklad. Navštevy deti. Musela chodiť za svojimi deťmi na návštevy. Často sa zabúda, že nech to pre nás v dnešnej dobe znie akokoľvek kruto v tom čase to bolo bežné. Nielen na kráľovských dvoroch, ale aj u meštanov, ktorý si to mohli dovoliť deti vyrastali oddelene od rodičov a ano rodičia za nimi chodili na návštevy alebo deti vodili pred rodičov zvyčajne po večeri. Alebo vojenska výchova Rudolfa. Podobnými spôsobmi vychovávali aj deti kráľovnej Viktorie alebo budúceho cisára Wilhelma v Nemecku. Uznávam, že kniha je fabuláciou, a nie odbornou publikáciou, ale je postavená na základe skutočných osudov živých ľudí, preto považujem za vhodné aby obsahovala určitú mieru objektivnosti a chapánia historického kontextu.
A poznámka na okraj. Ak akákoľvek dospela osoba uvedie ako svoj zdroj wikipediu to tiež hovorí za veľa.

22.12.2023 1 z 5

Přísaha královny Isabely Přísaha královny Isabely C. W. Gortner

Zaujímava kniha. Prinutila ma uvažovať o rozličných aspektoch života kraľovnej Izabely. Takto, poznala som zakladne biograficke udaje, ako napríklad, že mala pridomok Katolicka, ale neuvažovala som o tom ako k nemu prišla, že jedným z tých dôvodov bola inkvizicia a vyhnanie židov.

06.11.2023 3 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Jedna z lepších keelandoviek. Zaujímavý príbeh aj vtipné dialógy.

15.09.2023 2 z 5

Urob mi to Urob mi to Stela Rouge

Uznávam, že k erotickým príbehom patrí istá miera vulgárnosti, ale všetko má mať svoju mieru. Nestačí len sex na každej strane. Treba príbeh, vývoj postáv, sympatické postavy a podobne. Bohužiaľ toto nemalo ani jedno. Hrdinka od prvej strany padla na hlavu a zostalo to tak až do konca. Vývoj postáv nula bodov. Jediný kto tam mal aký taký vývoj postavy bola Hana. Príbeh prakticky nijaký. Bohužiaľ tato kniha je len znoška vulgárnosti a uchylneho sexu (a to nie som vôbec pruderna).

20.08.2023 odpad!

Záhady druhé světové války Záhady druhé světové války Vladimír Liška

Zaujímavá kniha o zahadach 2 svetovej. Nadškrtla celkom zaujímavé aspekty týchto záhad ako napríklad dôvody zahraničných mocnosti prečo bol práve Heydrich a nie niekto iný vybratí ako cieľ tohto atentátu.

24.07.2023 3 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

98 percent sex a len 2 percenta dej.
Chcelo by to aspoň trochu vyrovnať tento nepomer.

07.07.2023 1 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Celkom dobrá kniha. Autorke sa podarilo trafiť správny pomer medzi dejom a sexom.

06.07.2023 3 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Takto. Nebola to zlá kniha, ale je to ten typ knihy, ktorú človek prečíta a o dva dni nevie o čom bola.

06.07.2023 2 z 5

Láska cez správy Láska cez správy Teagan Hunter

Celkom vtipná v pohode oddychovka, len mám akosi pochybnosti, či autorka videla kozu aj naživo a nie len na YouTube.

24.06.2023 2 z 5

Prudká rozkoš Prudká rozkoš Linnea May

Zvlášť pri erotických románoch treba poznať mieru, kedy je to ešte eroticky roman a kedy už vulgárna hlúposť. Tu to autorka netrafila. Toto nie je eroticky roman, ale návod na zločin.

10.06.2023 1 z 5

Tři hříšná tajemství Tři hříšná tajemství Nikki Sloane

Pozor spoiler.
Za mňa najslabší diel. Na jednej strane má príbehy domin neberú na druhej strane detektívna línia príbehu vedená ako pre dementných.

28.05.2023 1 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Hor sa na ďalší diel!

23.05.2023 4 z 5

Vzestup a pád mocných říší Vzestup a pád mocných říší Hans-Christian Huf

Celkom zaujímavá biografia o konci inperii po prvej svetovej vojne. Oceňujem, že sa tu nevenovali autori len často opakovaným témam ako pád carizmu, ale vybrali si aj menej omieľané témy ako koniec čínskeho cisárstva a pád osmanskej ríše.

15.05.2023

Richard Levie srdce Richard Levie srdce Siegfried Obermeier

Celkom zaujímavá biografia nielen o Richardovi Levie srdce, ale aj o jeho matke Eleonóre Akvitanskej, a čo zvlášť oceňujem našla som tu aj mnoho informácií o Richardovej žene Berengarii Cyperskej.

07.05.2023 3 z 5

Nemali by sme Nemali by sme Vi Keeland

Kniha sa mi celkom pačila. Zvlášť oceňujem, že nemala obvyklú chybu týchto odychoviek, kde je hlavná hrdinka buď hysterka alebo nadmieru vulgárna. Táto hrdinka bola tak akurát ani hysterka ani nadmieru vulgárna ale predsa vtipná.

28.04.2023 4 z 5