Arcivévodkyně Žofie: Silná žena na Vídeňském dvoře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

MATKA CÍSAŘE FRANTIŠKA JOSEFA A SISINA TCHYNĚ. Kniha přináší ucelený, pravdivý pohled na arcivévodkyni Žofii, silnou a výjimečnou ženu na Vídeňském dvoře.. Nabízí nový obraz matky císaře Františka Josefa I., jak se jeví ve světle vlastních poznámek v denících a dopisech i v dobových svědectvích. Poznáváme mimořádně angažovanou matku, která pečlivě a důsledně řídila výchovu pozdějšího panovníka a rozhodujícím způsobem tak ovlivnila jeho charakter a chápání světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341408/arcivevodkyne-zofie-YRO-341408.jpg 4.415
Žánr
Literatura světová, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Erzherzogin Sophie. Die starke Frau am Wiener Hof, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Arcivévodkyně Žofie: Silná žena na Vídeňském dvoře

Přidat komentář
Jacinda123
28.11.2020

Taká bežná biografie. Niektoré hesla tam byť nemuseli ( napríklad nebolo nutné opisovať podrobné každé sídlo, kde žila). Prekvapilo ma že sa vzťahu s cisaovnou takmer nevenovali. Zmienii sa o ňom len akoby mimochodom.

Zizka
28.11.2018

Kniha čtivým způsobem představuje život arcivévodkyně Žofie, období jejího mládí, období námluv s budoucím manželem a jak to vlastně bylo s dědicem trůnu. Je zde popsán i její krásný vztah k jejím dětem, vztah k císařovně Sisi, včetně popisu povahy Sisi. Kniha ukazuje život na císařském dvoře až do smrti arcivévodkyně.


Leonor
08.07.2018

Velmi pěkné a přehledné zpracování osudů „jediného muže na vídeňském dvoře“.

Sisssi
05.03.2018

Škoda, že autorky citují jen nedůsledně, protože u mnohých výňatků z dopisů a dalších zajímavých informací bych zdroj velmi ocenila. Překlad má své mouchy, např. staré známé chyby u přivlastňovacích zájmen. Hollerova práce o Žofii zůstává nepřekonána.

Martin12345
08.11.2017

Výborná biografie

zbt81
01.11.2017

Po dlhom čase ďalšia biografia tejto zaujímavej osobnosti, akou arcivojvodkyňa Žofia nepochybne je - nech už na ňu máme akýkoľvek názor.
Mne osobne sa viac páčila biografia od Hollera spred 20 rokov. Či už po obsahovej stránke alebo čo sa týka kvality prekladu. To však neznamená, že by táto knižka nestála za prečítanie. Nájdeme tu veľa informácií, ktoré sa v iných publikáciach nevyskytujú, čo ma milo prekvapilo.