Jacinda Jacinda komentáře u knih

Nana Nana Émile Zola

dobový text oceňuju, rozšiřuje mi slovní zásobu. Obsahovost - nana je kráva a osud jí přeju. nevím do jaké míry je možno, aby se děj stal skutečným. Co se týče diskuze ohledně neštovic, dřív byly jiné podmínky a jiné nemoci, dnešní neštovice jsou slabým nedochůdčetem tehdejších neštovic. Nejvíc jsem si oblíbila postavu Jiřího, ačkoli to byla snad největší obět v knize. V dnešní době si myslím,že by podobnou zlatokopku kdejaký milionář prohodil oknem. Bohužel kniha se vleče, přeskočila jsem dohromady několik stran keců a pomluv osob, které jsem ani nevěděla kam patří. Vydavatelství omega tradiční chyby a překlepy. Ne vážně, děláte si legraci? Jo a ocenila bych u francouzských knih seznam jmen se správnou výslovností. Takhle jsem si v hlavě furt říkala f-a-u-ch-e-r-y

06.11.2015 3 z 5

Bílá kněžka Bílá kněžka Trudi Canavan

děj, který se snaží celou knihu rozběhnout, se na konci knihy nakonec nerozběhne. na fantasy děsivě a neuvěřitelně nudné a pomalé

03.10.2015 1 z 5

Pěstujeme rajčata, papriky a další plodové zeleniny Pěstujeme rajčata, papriky a další plodové zeleniny Eva Pekárková

výborně sepsány základy pěstování uvedených plodin.

02.10.2015 5 z 5

Černý arcimág Černý arcimág Brent Weeks

Na rozdíl od Azotha/Kylara z Cesty stínů hlavní postavu této knihy fakt nemusím. Kip je otravný, nezajímavý a jeho osud je mi naprosto lhostejný. Gavin je zajímavější a je pro mě zhruba stejně sympatický jako Durzo. Avšak do čtivosti se Stínům zatím nevyrovná. Magie je složitá, těžko se mi představuje, jak ten luxin vlastně vypadá (připomíná mi to kakari, ale to jsem ještě nevěděla, protože Stíny jsem četla až po tomhle). navíc nesnáším rozepisování složitých geografických popisů zemí, národů, architektur, účesů, vlasů, pleti, bojů, zbraní. je to složité, otravné a nezáživné. Celkově dobré dílo, ale neohromí.

02.10.2015 4 z 5

Snídaně šampiónů Snídaně šampiónů Kurt Vonnegut Jr.

Až na to, že jsem vůbec nepochopila o čem ta kniha byla. Zaragistrovala jsem pár hlubokých poznámek a dokud tam byl jen vtipný příběh o Kilgorovi a o Dweynovy, tak to bylo fajn. Jak tam začal motat sebe, začalo to být debilní

28.08.2015 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Ten konec mě neuvěřitelně nas*al. Celá kniha je neuvěřitelná deprese a skončí to snad tím nejhorším způsobem. Avšak pojetí celého světa je vynikající a rozhodně mě nutí k zamyšlení, kolik se toho děje již ted a co je ještě přijde....obzvlášt po tom, co můj tatka, který je lajckým expertem na druhou světovou válku, oznámil, že jsou ve wikipedii lži a nepravdy co se týče válečných událostí. takže už to vlastně začalo...

26.08.2015 5 z 5

Cold Mountain Cold Mountain Charles Frazier

Velice zvláštní kniha. Do přečtení jsem si myslela, že popis lesa Terryho Goodkinga na 6 stran je maximum. Ovšem Frazier dokázal popsat les na 100 stran. Popis popis popis. Současně jsem viděla i film. Resp 15 min z filmu, pak jsem přečetla 2/3 knihy, pak dokoukala film a pak dočetla knihu. Rozdíly malé ale zároven i značné. Především v knize není láska IA nijak vášnivá. Kdyby se děj nestřídal, nepochopila bych ani, že se mají rádi a o čem to vůbec je. Inman je nepříjemná postava. Reálně zničená válkou, ale knižně otravná. Jeho smrt byla rozhodně smutnější ve filmu, v knize mi to bylo jedno. Jejich láska je vystavená na ničem. Navíc jsem celkem brzo začala přeskakovat. Nejdřív odstavce, poté některé stránky naprosto zbytečných a nedůležitých příběhů. Knížka je dobrá zhlediska slovní zásoby a cvičení popisu, dle mého názoru je ale prostá jakéhokoli příběhu než popisného putování dvou osob.

21.07.2015 3 z 5

Víra poražených Víra poražených Terry Goodkind

myslím, že nejlepší díl z celé série. líbí se mi, jak autor shrnul podstatu komunismu a ukazuje ho v té nejsyrovější podobě. nicci perfektní a promyšlená postava. ten konec jak kahlan probodne richarda trochu nelogický, ale omluveno. za mě opravdu skvělá kniha

21.06.2015 5 z 5

Ztracená brána Ztracená brána Orson Scott Card

zvláštní. po enderově hře absolutní změna. především děj je rozvleklý a první půlku knihy se skoro nic neděje. Dále si nemůžu pomoct, ale překlad jména Hnět je fakt příšerný a iritovalo mě to po celou dobu. SPOILERY.
Transformace velkých bohů asgardu do postav Thora a lokiho, kteří v knize vystupují takjak vystupují mi přijde spíš jako ostuda. Jasně, je to tím, že jsem viděla filmové verze komiksu, ale nemůžu si pomoct. závěr byl super, ale děsně zkrouhlý. konfrontace danny a allies vs. enemies byla příliš krátká. de facto jsem to dočetla jen proto, že to byl narozenový dárek a že se snažím načíst co nejvíc fantasy a scifi

21.06.2015 2 z 5

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Kniha mi přijde kratší než filmové zpracování. je hodně umělecky laděná a z obsahu mi vychází dvě věci: spisovatelka je určitý způsobem perverzní masochista (ve svém okolí znám pouze jednu osobu chovající se podobně) a druhá věc: snad se japonsko za 15 let změnilo, každopádně se ted na japonce dívám spíš s odporem a zůstanu jen u anime, které tvoří pár těch citlivých lidských rebelů. Co se týče dalších zážitků s japonci, setkala jsem se pouze s vypočítavými pokrytci bez kouska cti. Kniha (a film) pro mě byly jakousi pomyslnou hranicí, která spojila tyto smutné zážitky plné zklamání a dala jim vysvětlení

23.05.2015 4 z 5

Tkalci saramyrští Tkalci saramyrští Chris Wooding

kniha je možná originální, ale pro mě z ní čiší bohapustá krutost. týrání zvířat je zde enormní, až mě napadá, zda autor nemá nějaký mentální problém. z literárního hlediska je kniha úplný průměr. Postavy nevýrazné, nikoho si neoblíbíte. Z děje mi utkvělo málo, což je další důkaz, že to není veledílo. Za roky jsem si ke knize vypěstovala odpor. Nikdy nečíst znovu. p.s. kniha skončila ve stodole, kde roztržená vedví čeká na podpal. tohle nedám ani do knihovny.

22.05.2015 odpad!

Zkorumpovaná farmacie Zkorumpovaná farmacie Ben Goldacre

Zbytecne dlouhe a je omylano porad to same dokola cekala jsem vic

22.05.2015 3 z 5

Jurský park Jurský park Gail Herman

Lepsi jak puvodni kniha

Kushielova střela Kushielova střela Jacqueline Carey

velice zajímavě pojatý příběh. jednalo se vlastně o přetavení ašeho světa do fantasy. relativně neklišojdní postavy. akorát je vidět, že autorka vůbec neumí popisovat boj. ale čert to vem

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

grandiozní zakončení ságy. děj do sebe nádherně zapadá, všechny poznámky na začátcích kapitol najednou dávají smysl. postavy umírají, happyend se nekoná a přesto vlastně příběh dopadl dobře. perfektní. ságu postupně přečetla mamka a táta a partner. dobré věci so šíří dál

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

výborné pokračování, navíc obohacené o feruchemii. inkvizitoři si stále uchovávají auru strachu (která na mě přes knihu doléhá!). snad jen jediná výtka - Elend byl v prvním díle postaven úplně jinak, než v následujících dvou dílech. Jen mě zajímá,jeslti byl OOC (out of character) v prvním díle nebo v těch dalších.

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

perfektní a originální děj, zajímavé postavy, které se vyvíjí, nejednoznačné zlo a hlavní postava, která není archetyp. krása! kniha dokáže stát i sama o sobě, co žje super. ovšem kdo začne číst dál zjistí, že příběh je ve skutečnosti mnohem propracovanější. za mě maximální hodnocení a top pět sága

Pravidlo devítek Pravidlo devítek Terry Goodkind

A za mě zase musím napsat, že kniha nic moc. potenciál to mělo obrovský. ovšem zápletka slabá, motivace záporných postav malá a -ne-uvěřitelná. Rozuzlení nelogické, patetické a podle mě i nereálné. Vůbec nechápu co se tam (na konci díla) stalo, souvislosti nezapadly. celkově vlastně nechápu, o co tam šlo a to se považuju za bystrého čtenáře. Třetina knihy je útěk z blázince, což kdyby se zkrátilo, mohly se stránky využít na lepší ukončení děje. Jako čtenář úplně celé ságy mega zklamání. I ta scéna s tou postavou zpovědnice v krámku s magií. wtf? A ta poznámka na konci, že je vlastně hrdinka Amnell? A on Rahl? To vlastně znamená, že po stovkách let pí**l bratr ségru...americké čtenáře bez mozku tohle možná uspokojí, mě teda rozhodně ne!

22.05.2015 1 z 5