Černý arcimág ekniha

Úvodní díl zbrusu nové trilogie od autora bestselleru Cesta stínů. Gavin Guile je Arcimágem, nejmocnějším mužem světa. Je to velekněz a vládce, muž, jehož síla, důvtip a kouzlo udržují jinak vratký mír. Ale Arcimágem nebude věčně a Guile ví přesně, kolik života mu ještě zbývá: pět let, během nichž má dosáhnout pěti nemožných cílů. Ale když Guile zjistí, že má syna, narozeného v dalekém království po válce, která mu dopomohla k moci, musí se rozhodnout, jak vysokou cenu je ochoten zaplatit, aby ochránil tajemství, jež by mohlo rozervat jeho svět na kusy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220338/cerny-arcimag-220338.jpg 4.297

Světlonoš (B. Weeks) 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno (ekniha), Fantom Print

The Black Prism, 2010

Kniha Černý arcimág

Archie
17.04.2020

Posledni dobou, nemam na fantasy stastnou ruku. Svetlonos je celkem hypovana serie, me ale prvni kniha k pokracovani urcite nepodnitila. Weeks je celkem zabavny vypravec, jinak me ale nejvic zklamal prave snad ten nejvychvalovanejsi element knihy - system magie a vubec fantasy elementy sveta. Kouzla zalozena na barvach mi prisla straslive nezajimava. Svet neprilis propracovany. A nakonec hrdinove, vyjma jednoho ci dvou, taktez pomerne vsedni. Bez imerze mi to proste nejde.

Liondande
18.09.2019

Začátek trošku slabší, takže jsem nejdřív myslela, že knihu i odložím. A pak asi v třetině najednou člověk otočí stránku a zjistí, že knihu nemůže zavřít :D
Pokud něco nemůžu knize vytknout, tak je to nedostatek nečekaných zvratů. Nejdřív fandíte jednomu, pak zase druhému a na konci se zase s radostí vrátíte k prvnímu :D
Co mohu vytknout, je pár úletů, co se týče nelogického chování postav. Ale v které knize to nenajdete, že? On se ten děj nějak zaplést musí.
Dále musím zmínit originalitu způsobu magie. Podobnou jsem zatím nikdy nečetla.
Na začátku jsem měla trochu problém "sžít" se s postavami, což asi po 100 stranách přešlo. Takže pokud máte problém se začíst, zkuste vydržet ;)

renefer
21.08.2019

Nemůžu dát víc, tato kniha mě neoslovila. Nevím, jestli je to tím, že si dost dobře nedokážu představit zhmotňování a vlastně ho ani nechápu nebo tím, že jsem nedávno dočetla Démonskou sérii a sérii Stín Krkavce, kterým tohle dílko nesahá ani po kotníky.

LvíSrdce
23.06.2019

Ta trilogie má už bohužel 4 díly a konec v nedohlednu.

TerkaLangoš199
02.05.2019

Kniha by možná byla lepší, kdyby postavy vůbec nemluvily a možná ani nemyslely. Dialogy mi občas přišly trochu přitažené za vlasy..
Autor nás chce zajisté pobavit tím, jaký je Kip ťulpas, a tak ho neustále připodobňuje k želvě na zádech, atd. Karris je pro změnu sexy badass ženská, která neřeší, že má šaty na cáry (asi se ta představa autorovi líbila natolik, že se o ni podělil). U Liv jsem zase nepostřehla jakoukoliv osobnost celkově. Nedělalo jí vůbec problém přejít na druhou stranu, ani se nad tím nezamyslela.
Svět, ve kterém se děj odehrává je za mě v pořádku. Nechci knihu zas tolik kritizovat - přestože mě postavy občas iritovaly, nezabránilo mi to v tom knihu dočíst. Ovšem kvůli postavám musím dát jen 70%.

jockel
01.04.2019

Na to, jak je kniha tlustá (500 stran) se čte dobře. Akce, sem tam nějaký nečekaný dějový zvrat. Jsem spokojený a kouknu po dalším dílu.

michal3736
26.02.2019

Velmi zajímavý způsob použití magie, ze začátku trošku složité na pochopení, ale systém fungování se stále vysvětluje, že na konec už tomu částečně rozumíte. Zápletka zajímavá a již se těším jak to bude pokračovat.

Ryorka
21.01.2019

teda, byla to jízda. Přiznávám, že popsaný magický svět je krapet hůře pochopitelný nebo spíše hůře představitelný, ale autor nám to skvěle vynahrazuje přesně odměřenýma dávkama starých tajemstvích a pomalu rozehrává "novou válku". Hlavní klaďas je vlastně dávný záporák, ale vy ho prostě milujete. Načínám druhý díl a budu mu držet pěsti.

magie

Brent Weeks