Jacinda Jacinda komentáře u knih

Stíny minulosti Stíny minulosti Brandon Sanderson

Naproti Trudošovi mě návrat ke starému uchvátil. Slyšet stará známá jména jako TenSoon, mě naplnilo podivnou nostalgií a přestože jsem si myslela, že mě Mistborn lehce opustil, má láska k němu trvá. Opravdu tahle čarodějná věda je ohromující. Velkým nedostatkem je u mě dlouhá pauza mezi trilogií, prvním dílem nové série a pak další dvojicí. Druhým nedostatkem, že série údajně není ani v polovině!!!omfg. kde na to bere mysl, ještě dodělat Jordana a psát si Archiv? Ten člověk je ultimátní génius.

14.09.2018 5 z 5

Umění rychlejšího běhu: Zlepšete techniku, trénink a výkon Umění rychlejšího běhu: Zlepšete techniku, trénink a výkon Don Melvin

Moc příjemná knížka s krásným retronádechem. Bylo hezké představovat si ameriku 80. let, jak tam běhají kolem univerzity... musím říct, že se jedná o čtivé a užitečné dílo, které mi jako absolutnímu běžeckému začátečníkovi hodně dalo. Místo vše škol běhání radši přečíst tohle. Myslím, že to kdekomu rozbije předsudky, stereotypy a zažité nesmysly.

09.09.2018 5 z 5

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Popori de Catcha je nejlepší postava ever... Stejně jako Mahan (srovnání se nabízí nejenom pro podobný čas vydání a žánru, ale i proto že jsem knihu četla v rozmezí 3 týdnů) je i Ruslan skvělou příjemnou a neštvavou postavou, ideálním hrdinou bez zbytečných (otravných) komplikací. Svět mě zaujal, těším se na druhý díl, jednu hvězdu jsem sundala za lehké zklamání z herních zpráv (žádné levlování hornictví) a lehce zbytečné linky s Bionicou (která btw má blonďaté vlasy, pokud tedy není na obálce Nicole). Určo doporučuji

06.09.2018 4 z 5

asi mi něco uniklo...

06.09.2018 3 z 5

Kde bydlí čas Kde bydlí čas Vladimír Škutina

Stále mám pohádku doma, připravenou pro další generaci :)

03.09.2018 4 z 5

Vycházející slunce Vycházející slunce Michael Crichton

Skládám hold autorovi, který dokázal skloubit brilantní (skoro až špionážní) detektivku s velmi důležitým a náročným poselstvím americkým čtenářům. Téma, kterému se věnuje, je jistě aktuální i u nás. Bylo až nechutné uvědomovat si množství manipulací, navíc nyní skoro o třicet let později ještě extrémnější. Doporučuji všem a já si knihu navíc zapisuju na položku: další důvod proč nesnášet japonce, i když anime miluju a jazyk zbožňuju

28.08.2018 5 z 5

Dvojníci v čase Dvojníci v čase Bob Shaw

Moc příjemná kniha, úplně na mě dýchala atmosféra Colombů. Líbil se mi starý styl psaní - děj bez zbytečných komplikací - a zároveň perfektně vyvedené myšlení hlavních postav. Bylo zajímavé sledovat střídající preference i sympatie k jednotlivým hrdinům (i když Kate jsem si neoblíbila do poslední stránky). Taky se mi moc líbil překlad, nakladatelství Plus odvedlo super práci. Rozhodně doporučuji.

10.08.2018 4 z 5

Kartosský gambit Kartosský gambit V. Mahaněnko (p)

Kniha mě okamžitě vtáhla do děje a nepustila. Přestože se oproti prvnímu dílu objevilo několik hluchých míst (otravné dítě, otravné báby), nemohla jsem přestat číst a místy opravdu slintala. Občas bylo těžké pochopit, že se opravdu jedná o "předem naprogramovanou hru", NPC se chovala dost podivně. Závěrečný boj byl na můj vzkus příliš chaotický, nevěděla jsem, kdo je zlý a kdo hodný. Ztrácela jsem se ve jménech. Proto z pohledu čtenáře volím jedničku jako povedenější (nevím proč, užívala jsem si zvyšování levelu hornictví), i tak je toto pokračování skvělé čtivo. Co však jen těžko rozdýchávám!!!! je ukázka další knihy na konci eknihy. Nevím, zda je to i v tištěné verzi, ale extrémně mě to nasr*** Těšila jsem se na dalších 60 stránek, místo toho konec (e)knihy uprostřed akce a na konci nějaká konkurenční kniha? WTF? Zbytečně to zkazilo dojem z četby

28.07.2018 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

mmm, mam zase chut zahrat si Tera rising. Skoda meho lucisnika, kdyz jsem musela zmenit server. Nebyla jsem wowkar, presto pro me jako pro gamera je tahle literatura idealni zazitek. Jak ja miluju ty questovni hlasky. Tahle kniha nelze byt brana a posuzovana jako standardni fantasy. Je to napsana pocitacova hra, do ktery jsem se na max zazrala

24.07.2018 5 z 5

Kdo nechce umřít, ten si tohle přečte. Ono stačí pár stránek a začnete to brát zatraceně vážně. Na zbytek stačí vlastní zkušenost. Od přečtení trvám na spaní osm hodin, hlídám si to, přizpůsobuji se. A nečekaně je mi... mnohem lépe. Věřím tomu, co se v knize píše. Ale chápu, že se farmafirmy snaží důležitost utajit, ono by pak spousta prášků putovala lidově řečeno "do kanálu"

15.07.2018 5 z 5

A každá další stranka byla na čtení těžší a těžší... První setkání s autorem, nemám s čím porovnávat. Téma těžké a děsivé, chápu i důvody vzniku textu. Problém je, že je kniha strašlivě kýčovitá. Na můj vkus by se téma dalo uchopit jinak a lépe, ke konci už jsem opravdu jen dočítala. Začátek určitě lepší než druhá polovina knihy. Nedotklo se mě to a přitom by zatraceně mohlo.

03.07.2018 3 z 5

Dominion Dominion Peter McLean

Spálený muž... jak já toho hajzlíka miluju :) strašně moc balancuji na hranici 4/5, ale ten konec mi prostě nesedl. Příliš mnoho nejasností a logických mezer. Každopádně rozhodně chci třetí díl!!! Už jen proto, že bez těch hlášek našeho arcidémona nemohu žít :)

01.07.2018 4 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Geniální nadčasové dílo, které platí do puntíku i dnes. Stačí malinko zapřemýšlet nad aplikací jeho tezí. Nerozumím tomu, kde se vzali negativní ohlasy vůči jeho jménu, v celé knize jsem nenašla nic špatného. Právě naopak. V knize jsem si jednotlivé pasáže zabarvovala zvýraznovačkou a mám pocit, že tak skončila nakonec třetina knihy. Ohromující rozsah pravdy. Vynikající, výborné, čtivé. Pravdivé!

05.06.2018 5 z 5

Přednášejte jako na TEDu Přednášejte jako na TEDu Chris Anderson

Velmi kvalitní kniha, kterou doporučuji absolutně všem, co mluví na veřejnosti. Poslední dvě kapitoly jsem vynechala, podle mě jsou zbytečné, ale to není pro knihu jako celek podstatné. Namátkou jsem si některá videa pustila a nepovažuju je teda za vrchol dokonalosti, jak o tom autor mluví. Čiší z nich typická afektovanost američanů a mnoho z nich jsem nedokázala dokoukat dokonce i přes 18min stopáž. Ale jak říkám, kniha sama o sobě je skvělým rádcem a stojí za přečtení!

15.05.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Dávám tři hvězdy. První strhávám za to, že je celá kniha brutální kýč. Kýč. Kýč. Kýč. Mohla bych napsat obrovský komentář proč, že se postavy chovají na 15 i když je jim 500, styl popisu okolí i jednání, že se Maasovka vyžívá v budování alfasamic, láska ala absurdum, ale nějak semi nechce to rozepisovat. Druhou hvězdu strhávám za konec. hmm... Jeden z prvních komentářů hovořil o umírání. ehm. O jakém? O těch pár vedlejších postavách, které umřely jako křoví? Cit se ve mně zachvěl jen při su...ovi a také když do bojiště nastoupila ta kombo trojice. Čím závěr postupoval dál, tím víc bylo všechno ujetý, překombinovaný a víc a víc nereálný. Konec krále totální overkill. Tomuhle bych neuvěřila, ani kdybych to viděla na vlastní oči. Síla některých postav je oproti předchozím dílům naprosto neadekvátní a nevyvážená. Potenciál Luciena zazděn. Z Rhysanda psíček (výborný komentář níže od arianne). Když vidím, jak tu některé dívky píšou, jak plakaly při četbě. Holky... já chápu, že vám je čtrnáct let. Ale zkuste si sebrat ze země svoje srdíčko :) nebo to jednou budete mít v životě dost těžký. Na druhou stranu závidím Maasové, že si udržuje hodnocení 5* jen proto, že je to prostě ona. Mrzí mě tenhle vývoj, protože Dvůr jsem si alespon oblíbila.

29.03.2018 3 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Kosmický klíč do boxu s nářadím každého spisovatele... S tímto druhem literatury nemám žádné zkušenosti a ani ho nevyhledávám. Bylo to pro mě proto něco úplně nového. S první povídkou jsem měla dost problémy a trvalo mi značnou dobu, než jsem pochytila styl vypravěčství i tón jazyka. Samotné povídky by se daly těžko posuzovat, protože je v nich velký rozdíl. Hodnotím-li dílo jako celek, pak mi vychází 4 hvězdičky. Nejvíc na mě rozhodně zapůsobil Starý poděs (tuto povídku bych si klidně přečetla několikrát) a také Chrám (dobrodružství ponorky U-29). Dále se mi velmi líbila Výpověď Randolpha Cartera a Za stěnou spánku. Naopak snové výlety do světů se zlatými věžičkami, chodníky dlážděnými onyxem a nekonečné krásy i hrůzy slovem nepopsatelné, patřily spíše k té méně oblíbené části. Lovecrafta doporučuji každému, kdo si chce mimořádně rozšířit styl vyjadřování i slovní zásobu (zpracování nakladatelstvím Plus je opravdu prvotřídní!). Pro mě má navíc Hrobka trochu osobní význam... takový malý... kousek...

07.01.2018 4 z 5

Sila Sila Rhonda Byrne

Průměr dávám jen proto, že je kniha bohužel recyklací. Myšlenky dobré, Secret však zcela stačí

02.01.2018 3 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Jde o to, co si z toho kdo odnese. I kdyby to měl být jen kousek. Já nečekala nic a našla hodně.

02.01.2018 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Pěkné čtení, ale boha jeho těch logických chyb. A některé rozhovory vyloženě bizarní. V ději jsem se neorientovala, nechápu počínání poloviny postav. Alespoň, že to mělo příjemný nádech romantična a cítila jsem z toho sladkou nostalgii Stop hrůz

24.10.2017 3 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Druhé setkání. Ve většině asi budu souhlasit s místními. Nápad s první kapitolou skvělý. Rozjezd v pohodě, nejsem příznivcem zbytečných popisů postav, protože si z nich stejně nic nepamatuju, takže to bych asi autorovi trochu vytkla. Navíc jsou postavy klony prvního dílu: Ethan č. 2 jménem Will, pizda č. 2 jménem Daniel, drsňák Rob a otloukánek Pascal. Upřímně mě tahle podobnost byla úplně jedno a postavy Lesa jsem dávno vytěsnila (což není moc dobrý znamení). Musím uznat, že autor umí psát velmi čtivě a katakomby na mě působily děsivě i přes papír. Celkově se jedná o dobrou knihu, která rozhodně neurazí.

16.10.2017 4 z 5