Dvojníci v čase

Jack Breton se vzepře zákonům fyziky a vstoupí do paralelního vesmíru, aby získal zpět Kate – svou ženu, která byla před devíti lety znásilněna a zavražděna. Jenže v tomto odlišném časoprostoru je Kate provdána za Jackova dvojníka Johna – a jeden z manželů musí zemřít. Všichni tři však brzy poznají, že překračování dimenzí není bez následků: ve vesmíru se začínají dít čím dál podivnější věci a v sázce je nakonec osud celého světa… Klasický sci-fi román Boba Shawa, který poprvé vyšel již před padesáti lety, nabízí nejen strhující a skvěle vystavěný příběh, ale také podobenství o nesmrtelnosti lásky a odhodlání udělat cokoli pro její záchranu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381688/big_dvojnici-v-case-TwY-381688.png 3.819

Bob Shaw

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Plus

The Two-Timers, 1968

Kniha Dvojníci v čase

JP
22.08.2020

Béčko jak trám se spoustou až úsměvných děr. Bob Shaw podruhé je tak nějak potvrzením toho, co jsem tušil už u jeho první a značně nápaditější knihy 'Jiné dny, jiné oči' - rutinér, který nemá moc co nabídnout, ledaže opravdu zbožňujete žánr natolik, že vám nevadí číst i jeho průměrnější články. Ale je to krátké a odsýpá to opravdu rychle. Jednoduché čtení, pokud nechcete namáhat hlavu a na dvě až tři hodinky něčím zabít čas.

a.r.nick
06.05.2020

Zajímavé sci-fíčko, i když ve výsledku mírně zamotané, jak už to tak při cestování časem bývá. Šikovně propletené, přímočaré, žádné zbytečné odbočky a kličky. Možná ne tak záživně popsané, jak jsem zvyklý z jiných, modernějších knížek, na druhou stranu ale vůbec nešlo poznat, že je to už přes 50 let staré!

jaroiva
18.04.2020

Jednohubka na dvě, tři hodinky čtení a na několik dalších dní k přemýšlení.
Jestli tady nečerpal Blake Crouch inspiraci pro svou Temnou hmotu, tak už nevím, kde.
Není to tak akční jako Temná hmota, ale je tu koncentrovanější ta hlavní myšlenka, takže Shawovi stačí skoro jen půlka stránek oproti Croachovi.
V rámci prostudování problému ze všech stran doporučuji přečíst obě knihy. Tuhle budete mít rychle.
Jedinou výtku mám, že tady ten konec byl nějaký hodně rychle odbytý.

Disease
17.10.2018

Lehce slabší než Jiné dny..., ale pořád velmi slušná Sci-Fi, kdy se to Sci- objeví až téměř v závěru, ale stojí to za to!

Jacinda
10.08.2018

Moc příjemná kniha, úplně na mě dýchala atmosféra Colombů. Líbil se mi starý styl psaní - děj bez zbytečných komplikací - a zároveň perfektně vyvedené myšlení hlavních postav. Bylo zajímavé sledovat střídající preference i sympatie k jednotlivým hrdinům (i když Kate jsem si neoblíbila do poslední stránky). Taky se mi moc líbil překlad, nakladatelství Plus odvedlo super práci. Rozhodně doporučuji.