Ivy Ivy komentáře u knih

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tuhle knihu jse prostě potřebovala. Po dlouhé době jsem u čtení vydržela 6 hodin v kuse, nevnímala jsem okolní svět, jednoduše se bavila.
Jediným zklamaním je, že druhý díl není o Hanně a Garrettovi, protože ty dva jsou kouzelní a horkotěžko se mi s nimi loučí (i když je pravda, že si moc nedokážu představit o čem by to bylo).

15.03.2016 5 z 5

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

3,25*
Ze začátku mě kniha bavila. Mia je zajímavá, ztřeštěná, má výborný slovník (na to je poznat, že je to český originál - tak květnaté nadávky a jízlivosti, to umí málokterý jazyk :D). Jen mě mrzí, že se tam na to, že to má téměř čtyři sta stránek nic neděje, nějaká ostřejší zápletka nebo něco... prostě nic. Menší pokusy o jakési oživení - hádka s Bradem a Miina matka - vyšly vniveč. Bohužel to ke konci už začalo nudit a posledních sto stránek jsem prolítla v rychlosti.

18.02.2015 3 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Jediné, co mě na téhle knize mrzí, je to, že už není vydané pokračování. Jinak je to nádherná kniha. Spisovatelce se podařilo vymyslet originální Savanty a celá ta věc se spřízněnou duší. Áh, já proste CHCI a CHCI pokračování :D.

Tak se mi dostalo odpovědi od nakladatelství a zatím další díly neplánuji vydat :(

30.08.2014 5 z 5

Hravě Hravě S. C. Stephens

Příběh, který spisovatelka začala knihou Bezhlavě pokračuje... a řekla bych velice dobře (ve výsledku si podle mě vedl mnohem líp než první díl). Kellan je konečně s Kierou a dohromady musí zjistit, že důvěra je mnohdy důležitější než samotná láska.
V prvním díle mi v některých částech knihy Kiera lezla na nervy, ale pouze protože nesnáším její nevěru a následné lži. I tak mě druhý díl ji přiměl vzít na milost a dokonce si ji i oblíbit. Vzala jsem na milost její lidské vlastnosti a hned mi při čtení bylo příjemněji.
Ustřední dvojice zdá se trochu dospěla. A vedlejší postavy se dočkaly svého většho místa v příběhu, který spisovatelka vychytala tak dobře, že toho bylo akorát a přesto né moc. Možná to mi chybělo v prvním díle, každopádně v tomhle díle se odehrálo všechno tak, že si nic jiného než pět hvězdiček nezaslouží.

22.01.2015 5 z 5

Panna Panna Radhika Sanghani

Kniha obsahuje téměř všechny trapasy, co si představím, že se mohou stát populaci holek od puberty do 21 let. Což bylo místy neuvěřitelný, trapný ale taky zatraceně k popukání.

Bez ohledu na to zda máte ty nejhorší časy puberty a přechodu do dospělosti ještě před sebou nebo na ně jen s červenými tvářemi a protáčením očí vzpomínáte určitě se v knize najdete. Minimálně jednou mě to donutilo si oddechnout a setřit z čela pomyslný pot s pomyšlením na to, že v tom (velké ufffff....) nejsem sama.

Rozhodně připisuju body za odvážnost se kterou se spisovatelka pouštěla do popisování i těch sebetrapnějších chvíly na které normální člověk chce jen zapomenout.

Jsem ráda, že hlavní hrdinka Ellie rozhodně patřila do mojí věkové kategorie a facebookové generace, protože ano kniha by se dala přirovnat k Bridget Jonessové, ale tohle je rozhodně přijatelnější a aktuálnější pro někoho komu bohužel táhne na dvacet jako mě.

Rozhodně bych si přečetla pokračování, protože vtipných a odvážných knih jako je tahle se mi pod ruku dostalo pomálu.

05.04.2015 5 z 5

Let v oblacích Let v oblacích R. K. Lilley

Jedna z mála knih od kterých jsem čekala, že bude neoriginální, nudná a příliš podobná ostatním na tohle téma. A musím říct, že mě překvapila. Souhlasím, že prostředí letušek je jakýsi čerstvý závan originality a zápletka mezi Biancou a jejím otcem je zajímavá - kvůli tomu se rozhodně pustím do dalšího dílu.

07.12.2014 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Panebože! Tolik, co autorka dokázala vměstnat do pár posledních kapitol, by dokázalo vydat na další knihu. Normálně jsem si myslela, že mě z toho odvezou. Opravdu jsem věřila tomu, že šťastný konec mít nebude. Pořád jsem z toho tak nějak u vytržení. Poslední kapitola byla něco jako smilování. Když jsem knihu začala číst, rozhodně jsem si nedokázala představit, že to takhle dopadne. Tohle jsem opravdu nečekala.

25.06.2014 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Bylo zábavný ten příběh číst sice znovu, ale z Travisova pohledu. Nejzajímavější byl až závěr knihy, protože epilog v Krásné katastrofě neobsahoval žili šťasně až do smrti.

04.01.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Člověk by byl z kamene, kdyby se ho tenhle příběh ani trochu nedotkl. Posledních asi 30 stránek jsem probulela. Poskytlo mi to spoustu materiálu k přemýšlení. Bylo to pro mě zábavný čtení ale strašně ponurý a smutný i když jsem si pořád přála aby se Willovo stav zlepšil prostě vám dojde, že to nedopadne šťastně když to tak čtete. Proč to nemohlo dopadnout líp? Ještě teď mám slzy v očích když nad tím přemýšlím. Prostě v poslední době kniha, která přestože patří do kategorie romány pro ženy (které já vůbec nezavrhuji jen moje okolí se na mě dívá jaksi jinak, že čtu všechen ten romantickej blaf) je taková, že mě pořádně chytne za srdce.

28.12.2013 5 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Určitě jedna z nejlepších knih, co jsem tenhle rok četla (vím, je únor, ale jsem si jistá, že tuhle knihu jen máloco tento rok překoná). Kniha se mi líbila od první věty až po tu poslední. První půlka kniha byla zajímavá, druhá naprosto neočekávatelná a nepředvídatelná. Když jsem knihu četla, myslela jsem si jak vím jak to všechno dopadne (ne, nevíš nic -.-"). Miluju šťastné konce, a strašně bych si přála aby tohle dopadlo líp, ale myslím, že kdyby to opravdu dopadlo líp už by ten příběh ztratil to něco, kvůli čemu se mi tak líbil.
Škoda, že nemůžu dát víc hvězdiček.

12.02.2015 5 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Je to roztumiloučký příběh. Bliss je kouzelná zmatkařka. Herecké pozadí je něco neobvyklého a nového. Nejvíc se mi líbil epilog, škoda jen, že další díl není taky o Bliss a Garrickovi.

28.11.2014 5 z 5

Priznanie tohto muža Priznanie tohto muža Jodi Ellen Malpas

Nejlepší díl série. Ava a Jesse byly tentokrát k zulibani. K tomu trochu záhady a napětí a hned to mělo jiný spád než předchozí díly. Navíc konečně odhalení ohledně Jesseho minulosti... a tak mi konečně seplo, proč se v předchozích dílech událo všechno tak jak se událo. A možná i trochu přehodnocuji svoje recenze na předešlé dva díly.
Tahle kniha si zaslouží bez konkurenčních 5* a jedno aaaach nad Jessem :).

30.01.2016 5 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Romantika jak má být. Od této spisovatelky jsem četla jen první díl Manželské smlouvy (kterou jsem naprosto milovala) a tak si mlhavě vzpomínám na jisté společné rysy, kterých se spisovatelka rozhodla držet a udělala jen dobře - dokonce mě to přivedlo na myšlenku, že bych si měla napsat taky svůj seznam požadovaných vlastností (joo, prober se, je to jen knížka -.-" :D).
Nejlepší postava knihy - jak jinak než pes :D.

11.11.2015 5 z 5

Nepoučitelná Nepoučitelná Leah Raeder

Kniha je naprosto kouzelná - od začátku přes každé písmenko až do konce.
Spisovatelka se mi naprosto trefila do noty.
A pochválit musím (pro jednou) i českou obálku.

20.10.2015 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Knihu jsem začala číst s velkým očekáváním, které sice naplněno nebylo, sem tam mi něco nesedělo, ale přesto to byla úžasná kniha.
Archera si prostě nejde nezamilovat. Příběh je krásný čtivý, dotkne se na správné místě.
4,99* :)

17.10.2015 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Knihu jsem dostala pod stromeček a čekala jsem od ní úplně něco jiného než jsem dostala. A jsem s tím naprosto spokojená. Kniha je označena jako dívčí román jen z důvodu, že se tam nedějou žádné ostřejší scény, ale myslím, že by si jí měl přečíst i člené kategorie romány pro ženy aby si znovu připomněli jak krásná, roztomilá, nevinná a dechberoucí umí být láska.
Věta: "...že když se poprvé vezmou za ruce, připraví to o dech i čtenáře." je naprosto pravdivá. Konečně anotace, která splnila to, co slibovala a obstarala parádní čtenářský zážitek :).
Na jednu stranu nenávidím ten otevřený konec, protože mi nikdo nemůže s jistotou říct jak to s nimi dopravdy dopadlo. (A ano vyvádím tu kolem imaginárních postav z knihy.) Na druhou stranu se mi líbí to, že konec je opravdu otevřený a není to kvůli tomu aby si čtenáři přečetli další díl série. Holt si pustím mysl na procházku a fantazii vezmu do party :).

28.01.2015 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Mě se prostě nevyplatí kupovat si knihy. Tuhle jsem si domu přinesla asi v šest večer a ve tři ráno jsem s ní byla hotová. Collen prostě nezklame. Je to sice její prvotina, ale nijak nepokulhává za jejími novodobějšími počiny. Doufám v pokračování Lake a Willa. A jejich bráškové byly naprosto kouzelní.

28.11.2014 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Z celé série jsem naprosto unesená. Kdybych měla pět ódy na každý díl zvlášť bylo by to samé ách a och. Což moc zábavné není. Ale áááách. Naprosto bezkonkurenční, jedno z nejlepší fantasy čtení, které jsem kdy četla. Samozřejmě jsem tým Dimitrij. A souhlas - Danila je naprosto k sežrání. Ale bohužel, jak se to jeví tak dalších zfilmovaných dílů se nedočkáme, ale naděje umírá poslední. Jinak se nemůžu dočkat až se pustím do volného pokračování.

29.10.2014 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Né. Mockrát děkuji, Richelle zlomila jste mi srdce. Takhle to přece nemůže skončit! A když si představím, že k dalšímu dílu se dostanu až zítra odpoledne v knihovně... achjoooooo. Zrovna ta situace, kdy beru všechny kecy na spoilery zpět a jsem v pokušení si přečíst jak to dopadne, doufám, že odolám aby nepropásla ten úžasný příběh o který bych přišla kdybych si přečetla pár vět o tom jak to dopadne.

28.09.2014 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Přestože mám jakousi averzi vůči českým spisovatelům v knihovně jsem knihu vzala, že jsi zkusím, má něco málo přes sto stránek, tak proč ne?
Tohle dílo je pro mě zatím vyjímka potvrzující pravidlo. Chci říct, že má averze je díky špatným zkušenostem s novými českými autory, kterým v poslední době vychází rádoby české napodobeniny zahraničních knih. Začalo to Smlouvou s Adame, Evou, a zdá se že pokračuje, protože málokdo u nás dokáže napsat něco originálního a zábavného tak jako se to podařilo Kateřině Petrusové nebo tak jako zahraniční autoři - takže ti čeští je jen chabě napodobují (neříkám, že všichni, stačilo pár knih abych si tenhle názor utvrdila).
Je to tak krátké dílo a vesměs není moc prostoru postavy blíže poznat, ale přesto se mi Zmrzka s Marvinem zalíbily. Knížka je tak vtipně napsaná, že jsem se co stránku smála.
Jasných pět hvězdiček. Za vtipnost, originalitu a spisovatelčin výkon který u mě trošičku pozvednul současnou českou literaturu. Jediné, co knize mohu vytknout je její délka. Jistě byla zábavná tak krátká jak byla, a nikdo nemůže s jistotou říct, že delší verze by byla stejně dobrá nebo lepší. Ale jsem si jistá, že příběh Zmrzky a Marvina by si zasloužil i víc stránek.
Těším se na vydání knihy Pekáč buchet :).

11.09.2014 5 z 5