Ivy - Příspěvky

Najít SkyNajít SkyJ. Stirling (pseudonym)

Jediné, co mě na téhle knize mrzí, je to, že už není vydané pokračování. Jinak je to nádherná kniha. Spisovatelce se podařilo vymyslet originální Savanty a celá ta věc se spřízněnou duší. Áh, já proste CHCI a CHCI pokračování :D.

Tak se mi dostalo odpovědi od nakladatelství a zatím další díly neplánuji vydat :(

30.08.2014

Učiněná katastrofaUčiněná katastrofaJ. McGuire

Bylo zábavný ten příběh číst sice znovu, ale z Travisova pohledu. Nejzajímavější byl až závěr knihy, protože epilog v Krásné katastrofě neobsahoval žili šťasně až do smrti.

04.01.2014

Na hraně zapomněníNa hraně zapomněníJ. A. Redmerski

Panebože! Tolik, co autorka dokázala vměstnat do pár posledních kapitol, by dokázalo vydat na další knihu. Normálně jsem si myslela, že mě z toho odvezou. Opravdu jsem věřila tomu, že šťastný konec mít nebude. Pořád jsem z toho tak nějak u vytržení. Poslední kapitola byla něco jako smilování. Když jsem knihu začala číst, rozhodně jsem si nedokázala představit, že to takhle dopadne. Tohle jsem opravdu nečekala.

25.06.2014

HravěHravěS. C. Stephens

Příběh, který spisovatelka začala knihou Bezhlavě pokračuje... a řekla bych velice dobře (ve výsledku si podle mě vedl mnohem líp než první díl). Kellan je konečně s Kierou a dohromady musí zjistit, že důvěra je mnohdy důležitější než samotná láska.
V prvním díle mi v některých částech knihy Kiera lezla na nervy, ale pouze protože nesnáším její nevěru a následné lži. I tak mě druhý díl ji přiměl vzít na milost a dokonce si ji i oblíbit. Vzala jsem na milost její lidské vlastnosti a hned mi při čtení bylo příjemněji.
Ustřední dvojice zdá se trochu dospěla. A vedlejší postavy se dočkaly svého většho místa v příběhu, který spisovatelka vychytala tak dobře, že toho bylo akorát a přesto né moc. Možná to mi chybělo v prvním díle, každopádně v tomhle díle se odehrálo všechno tak, že si nic jiného než pět hvězdiček nezaslouží.

22.01.2015

Losing itLosing itC. Carmack

Je to roztumiloučký příběh. Bliss je kouzelná zmatkařka. Herecké pozadí je něco neobvyklého a nového. Nejvíc se mi líbil epilog, škoda jen, že další díl není taky o Bliss a Garrickovi.

Let v oblacíchLet v oblacíchR. K. Lilley

Jedna z mála knih od kterých jsem čekala, že bude neoriginální, nudná a příliš podobná ostatním na tohle téma. A musím říct, že mě překvapila. Souhlasím, že prostředí letušek je jakýsi čerstvý závan originality a zápletka mezi Biancou a jejím otcem je zajímavá - kvůli tomu se rozhodně pustím do dalšího dílu.

07.12.2014

Trhni si!Trhni si!A. Kabeláčová

3,25*
Ze začátku mě kniha bavila. Mia je zajímavá, ztřeštěná, má výborný slovník (na to je poznat, že je to český originál - tak květnaté nadávky a jízlivosti, to umí málokterý jazyk :D). Jen mě mrzí, že se tam na to, že to má téměř čtyři sta stránek nic neděje, nějaká ostřejší zápletka nebo něco... prostě nic. Menší pokusy o jakési oživení - hádka s Bradem a Miina matka - vyšly vniveč. Bohužel to ke konci už začalo nudit a posledních sto stránek jsem prolítla v rychlosti.

18.02.2015

NávrhNávrhE. Kennedy

Tuhle knihu jse prostě potřebovala. Po dlouhé době jsem u čtení vydržela 6 hodin v kuse, nevnímala jsem okolní svět, jednoduše se bavila.
Jediným zklamaním je, že druhý díl není o Hanně a Garrettovi, protože ty dva jsou kouzelní a horkotěžko se mi s nimi loučí (i když je pravda, že si moc nedokážu představit o čem by to bylo).

15.03.2016

Všechny jeho touhyVšechny jeho touhyC. Gibbs (pseudonym)

Naprosto nechápu, co se na téhle knížce ostatním nelíbí. Od začátku to na mě sice neudělalo dojem, protože přímo srovnávat knížky, která je lepší zvláště ještě s 50 odstíny, to mě moc neoslovilo, ale kniha se mi četla hezky, příběh to také není špatný a už netrpělivě čekám na další díl. Kate se mi zalíbila svojí nevšední profesí mága přes počítače, inteligencí a svojí vzdorovitostí. No a Dominik... kapitola sama o sobě, kdo by takový chlapa nežral? :D. Štěstí, že jsem se nedala ovlivnit zlými jazyky, kteří nepřipouští, že by se někomu jinému kniha mohla líbit.

29.10.2013

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Člověk by byl z kamene, kdyby se ho tenhle příběh ani trochu nedotkl. Posledních asi 30 stránek jsem probulela. Poskytlo mi to spoustu materiálu k přemýšlení. Bylo to pro mě zábavný čtení ale strašně ponurý a smutný i když jsem si pořád přála aby se Willovo stav zlepšil prostě vám dojde, že to nedopadne šťastně když to tak čtete. Proč to nemohlo dopadnout líp? Ještě teď mám slzy v očích když nad tím přemýšlím. Prostě v poslední době kniha, která přestože patří do kategorie romány pro ženy (které já vůbec nezavrhuji jen moje okolí se na mě dívá jaksi jinak, že čtu všechen ten romantickej blaf) je taková, že mě pořádně chytne za srdce.

28.12.2013

ŽárŽárM. Banks

Hezké zakončení příběhu tří kamarádů. Přestože by se zdálo, že všechno co stálo za to už bylo řečeno a událo se v předchozích dvou knihách, není tomu tak. Jistěže autorka nemohla přijít s nějakým obrovským zvratem. Mezi Ashem a Josii se odehrála všechno, co mělo stejně jako v prvních dílech. Ale i tak to dokázala podat opravdu hezky a zábavně.
Myslím si, že i příběh Kaie a Brittany by stál za knihu... rozhodně bych si ji přečetla.

22.04.2014

CrescendoCrescendoB. Fitzpatrick

Při posledních stránkách předchozího dílu by jste opravdu nečekaly, že se příběh bude ubírat tímhle směrem - proto ten šok a zklamání. Šťastně a navěky jim tedy nevydrží dlouho. Chci tím říct, že Nora byla opravdu v pohodě a ona se s ním rozejde, jako vážně? Tím mi občas lezla na nervy. Panebože! Vždyť se s Patchem rozešla tak ať nedolejzá. Kdyby to spisovatelka aspoň napsala tak že je Nora s Patchem proti celému světu, ale ona si vymyslí tu nejvíc neočekávanou kravinu.
Po začátku kdy nic nedává smysl, přes pokračování, které vám hledání logiky moc nepomůže to vylepšil konec, který všechno vysvětlí a Nora s Patchem si konečně můžou zase padnou okolo krku? Samozřejmě, že ne. Hned to musí totiž překazit Nořina biologický tatík, jemuž patří poslední věta v knize s příslibem její smrti. Ha, šílená to rodinka. Takže když už nic jiného aspoň se spisovatelce podařilo vyvolat ve mě zvědavost a samozřejmě si nedám pokoj dokud nedočtu další díl.

03.09.2014

Poslední oběťPoslední oběťR. Mead

Z celé série jsem naprosto unesená. Kdybych měla pět ódy na každý díl zvlášť bylo by to samé ách a och. Což moc zábavné není. Ale áááách. Naprosto bezkonkurenční, jedno z nejlepší fantasy čtení, které jsem kdy četla. Samozřejmě jsem tým Dimitrij. A souhlas - Danila je naprosto k sežrání. Ale bohužel, jak se to jeví tak dalších zfilmovaných dílů se nedočkáme, ale naděje umírá poslední. Jinak se nemůžu dočkat až se pustím do volného pokračování.

29.10.2014

Život jedna báseňŽivot jedna báseňC. Hoover

Mě se prostě nevyplatí kupovat si knihy. Tuhle jsem si domu přinesla asi v šest večer a ve tři ráno jsem s ní byla hotová. Collen prostě nezklame. Je to sice její prvotina, ale nijak nepokulhává za jejími novodobějšími počiny. Doufám v pokračování Lake a Willa. A jejich bráškové byly naprosto kouzelní.

28.11.2014

Jednou ano, dvakrát neJednou ano, dvakrát neC. Busby

Určitě jedna z nejlepších knih, co jsem tenhle rok četla (vím, je únor, ale jsem si jistá, že tuhle knihu jen máloco tento rok překoná). Kniha se mi líbila od první věty až po tu poslední. První půlka kniha byla zajímavá, druhá naprosto neočekávatelná a nepředvídatelná. Když jsem knihu četla, myslela jsem si jak vím jak to všechno dopadne (ne, nevíš nic -.-"). Miluju šťastné konce, a strašně bych si přála aby tohle dopadlo líp, ale myslím, že kdyby to opravdu dopadlo líp už by ten příběh ztratil to něco, kvůli čemu se mi tak líbil.
Škoda, že nemůžu dát víc hvězdiček.

12.02.2015

PannaPannaR. Sanghani

Kniha obsahuje téměř všechny trapasy, co si představím, že se mohou stát populaci holek od puberty do 21 let. Což bylo místy neuvěřitelný, trapný ale taky zatraceně k popukání.

Bez ohledu na to zda máte ty nejhorší časy puberty a přechodu do dospělosti ještě před sebou nebo na ně jen s červenými tvářemi a protáčením očí vzpomínáte určitě se v knize najdete. Minimálně jednou mě to donutilo si oddechnout a setřit z čela pomyslný pot s pomyšlením na to, že v tom (velké ufffff....) nejsem sama.

Rozhodně připisuju body za odvážnost se kterou se spisovatelka pouštěla do popisování i těch sebetrapnějších chvíly na které normální člověk chce jen zapomenout.

Jsem ráda, že hlavní hrdinka Ellie rozhodně patřila do mojí věkové kategorie a facebookové generace, protože ano kniha by se dala přirovnat k Bridget Jonessové, ale tohle je rozhodně přijatelnější a aktuálnější pro někoho komu bohužel táhne na dvacet jako mě.

Rozhodně bych si přečetla pokračování, protože vtipných a odvážných knih jako je tahle se mi pod ruku dostalo pomálu.

05.04.2015

Gabrielovo InfernoGabrielovo InfernoS. Reynard

Přečteno během pár dnů takže si dokážete představit jak mě kniha bavila. Líbilo se mi jak se jejich vztah vyvýjel. Nejdřív po ní štěkal a choval se jak osel a pak jí na rukou nosil - pro duši jako je ta moje to byl blahodárný balzám. Teším se na další díl :).

28.11.2013

ZatměníZatměníS. Meyer

Asi nejméně oblíbený díl série, Jacob tam moc zacláněl :D.

21.12.2013

Easy?Easy?T. Webber

Opravdu pěkný emotivní příběh. Reálné okolnosti, které se tam odehrávají, normální vlastnosti postav přidávají jen plusy příběhu, který mě okouzlil. Při čtení jsem se nemohla odtrhnout a ráda se ke knize vracím :).

27.12.2013

Krásná katastrofaKrásná katastrofaJ. McGuire

Krásná knížka. Strašně se mi líbilo jaký měli mezi sebou přátelství Travis a Abby na začátku vztahu, jak byly bezmezně zamilovaní, jak po sobě pak štěkali když šli od sebe. Trochu mi to celé zkazilo to jak na díkůvzdání byla rozhodnutá ho vzít zpátky, ale neudělala to - to mi krutě připomíná typický americký seriál, který se tímhle jen zbytečně prodlouží. No naštěstí tady to nebylo zbytečně :). Konec byl táák sladkej, těším se na Chodící katastrofu, přečíst si pohled Travise bude opravdu zajímavý.

30.12.2013

Polibek pro AnnuPolibek pro AnnuS. Perkins

Opravdu příjemný, nenáročný příběh. Hezké prostředí Paříže a hlavní postavy s normálními reálnými rysy - strašně se mi líbilo, že i když to nijak výrazně neovlivňovala děj oba dva byly prostě normální. Bylo roztomilý jak se škádlili a vždycky jsem se u toho taky usmívala, strašně se mi líbilo jaký mezi sebou měli vztah.

08.01.2014

Stínem políbenáStínem políbenáR. Mead

Né. Mockrát děkuji, Richelle zlomila jste mi srdce. Takhle to přece nemůže skončit! A když si představím, že k dalšímu dílu se dostanu až zítra odpoledne v knihovně... achjoooooo. Zrovna ta situace, kdy beru všechny kecy na spoilery zpět a jsem v pokušení si přečíst jak to dopadne, doufám, že odolám aby nepropásla ten úžasný příběh o který bych přišla kdybych si přečetla pár vět o tom jak to dopadne.

28.09.2014

S hlavou v oblacích (pejru)S hlavou v oblacích (pejru)K. Petrusová

Přestože mám jakousi averzi vůči českým spisovatelům v knihovně jsem knihu vzala, že jsi zkusím, má něco málo přes sto stránek, tak proč ne?
Tohle dílo je pro mě zatím vyjímka potvrzující pravidlo. Chci říct, že má averze je díky špatným zkušenostem s novými českými autory, kterým v poslední době vychází rádoby české napodobeniny zahraničních knih. Začalo to Smlouvou s Adame, Evou, a zdá se že pokračuje, protože málokdo u nás dokáže napsat něco originálního a zábavného tak jako se to podařilo Kateřině Petrusové nebo tak jako zahraniční autoři - takže ti čeští je jen chabě napodobují (neříkám, že všichni, stačilo pár knih abych si tenhle názor utvrdila).
Je to tak krátké dílo a vesměs není moc prostoru postavy blíže poznat, ale přesto se mi Zmrzka s Marvinem zalíbily. Knížka je tak vtipně napsaná, že jsem se co stránku smála.
Jasných pět hvězdiček. Za vtipnost, originalitu a spisovatelčin výkon který u mě trošičku pozvednul současnou českou literaturu. Jediné, co knize mohu vytknout je její délka. Jistě byla zábavná tak krátká jak byla, a nikdo nemůže s jistotou říct, že delší verze by byla stejně dobrá nebo lepší. Ale jsem si jistá, že příběh Zmrzky a Marvina by si zasloužil i víc stránek.
Těším se na vydání knihy Pekáč buchet :).

11.09.2014

Buď se mnouBuď se mnouJ. Lynn (pseudonym)

Protože jsem první díl série četla už dávno, nebo né spíš dávno, ale mezitím jsem přečetla spoustu knih... než mě došlo, že vlastně čtu pokračování, které sice je o jiné ústřední dvojici ale postavy se tam objevují stejné jako v prvním díle... Byla jsem pak jako Dr. House, kterému nad hlavou blikla žárovka, až jsem se nad tím vážně pobavila. S tím vesměs zábava skončila. Přišlo mi to obrovitánsky smutné. Všemu tomu pochmurnu vede to, že najde svou spolubydlící pověšenou v pokoji. Br...

29.10.2014

Pekáč buchetPekáč buchetK. Petrusová

Á konečně jsem se dočkala. Musím říct, že přestože se mi kniha opravdu líbila, zasloužila si plných pět hvězdiček, se mi S hlavou v oblacích líbila víc. A proč? Kurňa protože jsem zas brečela jak malá, protože jsem čekala vtípky k zasmání od začátku až do konce. Ale překvapilo to, čehož si cením - to málokterá spisovatelka čtení pro ženy umí. A samozřejmě si neodpustím výtku nad délkou díla a taky dofám, že spisovatelka fanoušky obdaruje něčím jako Pekáč buchet na Vánoce (jako to udělala s knihou S hlavou v oblacích).

01.11.2014

RoštěnkaRoštěnkaA. Clayton

Já je prostě miluju. Simon a Caroline jsou nejlepší. K tomu dovádění kocourka Clivea jako třešnička na dortu a všechno to rovná se pět hvězdiček.

24.11.2014

ZapletenýZapletenýE. Chase

Asi nejlepší kniha za poslední dobu vůbec. Vyprávění Drewa je ojedinělé, originální a vtipné. Když jsem se do knihy pouštěla tak jsem nic takového nečekala. Mezi těmi všemi knihami, co teď vychází je tohle to nejlíp zpracované. Se skříženými prsty doufám v pokračování (protože jsem lenoch líná číst v angličině O:))

Podvol sePodvol seM. Banks

Nerada to dělám, ale mám nutkání srovnávat předchozí sérii Bez dechu se sérií Temné touhy. Jistě příběh měl jakési kouzlo, trošku se snažil o originalitu, romantiky tam bylo, že z toho ukápaval med, přesto tomu cosi chybí. Druhý díl jsem nečetla (chystám se na něj), ale jak se mi to teď jeví tahle série bude vždycky ve stínu té první. Joss a Dash mi tolik k srdci nepřirostli - spíš v knize rozmlouvají a děj se kamsi poděl. Sem-tam se mi jejich rozhovory líbily - někdy byly tak strašně sladcí, že jsem jen áchala, ale... Jsem spíš zvědává na druhý díl, protože to se mi popisem zamlouvá víc.

OdhaleníOdhaleníJ. E. Malpas

Tak vůbec nevím jestli těch pět set stránek stálo za to. Za celou knihu se v podstatě o Jessem nic nedozvíte, což mi nedalo moc prostoru k tomu abych si ho oblíbila. Dělá velkou záhadu ze všeho. Ava jakkoli mi byla prvních pár stránek sympatická jamkmile začně poslouchat poslušně jako pejsek u mě končí, stačí aby napočítal do tří a přiběhne, když ho vidí doslova postrádá mozek a když náhodou zjistí, že má vlastní názor stačí aby jen zmínil sex a je po názoru.
Ke konci jsem až musela kroutit hlavou, protože důvod kvůli kterému šli od sebe (aby se kniha mohla natáhnout do série) byl no... nevím...? V jednu chvíly to nedokázala skousnout, pak si najednou uvědomí, že by se přesto dokázala přenést, ale protože ho najde namol tak si to zas rozmyslí...? Vážně?
Ani mě nezajímala bonusová kapitola z pohledu Jesseho, na to jsem fakt neměla sílu.
Spíš slabší průměr - 2,5 hvězdiček.
P.S. Podle mě kdyby to někdo chtěl srovnat s 50 odstíny tak je to nesrovnatelné. 50 odstínů je rozhodně lepší. EL James s knihou přišla jako s originálem, kdežto tohle je jen špatná napodobenina.

02.12.2014

Eleanor & ParkEleanor & ParkR. Rowell

Knihu jsem dostala pod stromeček a čekala jsem od ní úplně něco jiného než jsem dostala. A jsem s tím naprosto spokojená. Kniha je označena jako dívčí román jen z důvodu, že se tam nedějou žádné ostřejší scény, ale myslím, že by si jí měl přečíst i člené kategorie romány pro ženy aby si znovu připomněli jak krásná, roztomilá, nevinná a dechberoucí umí být láska.
Věta: "...že když se poprvé vezmou za ruce, připraví to o dech i čtenáře." je naprosto pravdivá. Konečně anotace, která splnila to, co slibovala a obstarala parádní čtenářský zážitek :).
Na jednu stranu nenávidím ten otevřený konec, protože mi nikdo nemůže s jistotou říct jak to s nimi dopravdy dopadlo. (A ano vyvádím tu kolem imaginárních postav z knihy.) Na druhou stranu se mi líbí to, že konec je opravdu otevřený a není to kvůli tomu aby si čtenáři přečetli další díl série. Holt si pustím mysl na procházku a fantazii vezmu do party :).

28.01.2015

1 2 3 4 5 6