Ivca72 Ivca72 komentáře u knih

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Harris je jeden z najdokonalejších spisovateľov čo sa týka vyjadrenia a vcítenia sa do úlohy psychopata. Až im človek začne fandiť, v podstate ho chápe, to, čím prešiel ako dieťa má dôsledky. Ak sme slepí, cítime srdcom.

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Tak od toho sa nedalo odísť. Dokonalo-dokonalé. Pomsta nemusí byť vždy sladká. A k tomu krásny záver.

Karanténa Karanténa Peter May

Peter May je môj obľúbený autor, no táto kniha je divná, mám dokonca pocit, že je vypočítavá, ťaží z doby, ktorú nechtiac žijeme. V niektorých momentoch zamrazí, kam až to všetko môže zájsť a asi aj pôjde.

16.02.2021 2 z 5

Hannibal - Zrození Hannibal - Zrození Thomas Harris

Hannibal Lecter je kult v knižnej i filmovej podobe. Kniha možno nie je dokonalá, no pre Hannibalistov povinné čítanie. Z jemného chlapca sa stáva chlap, poznačený všetkými a všetkým, čo v živote zažil. Nežný, surový, chladný, dôsledný.

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Pre mňa od Nesba mimo Holeho príbehov totálne TOP. Taká až čierna komédia, plná zvratov, prekvapení.

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Asi ako mnoho z vás skôr som videla film. Ten ma priviedol ku knihe a ako je dokonalý film, tak je dokonalá kniha. Napätie,, mrazenie od začiatku do konca.

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Ja vám teda neviem... Obľúbení autori, no táto kniha je pre mňa sklamaním. Nesedí mi to k nim. Prílišná brutalita, nereálnosť príbehu. Akoby boli pod tlakom, musíte niečo napísať. Radšej sa teda teším na novú knihu. Nečíta sa to zle, no to je tak všetko.

01.01.2021 2 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Super, obľúbené.

29.12.2020 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Celkom dobré počúvanie, trochu možno niekedy ťažko uveriteľné zhody náhod. Napísané fajn, kvalitná severská kriminálka.

23.10.2017 3 z 5

Soukromá pacientka Soukromá pacientka P. D. James (p)

Dnes ráno dočítané. Pocity? Trochu rozpačité. P.D.James, to je klasická anglická detektívka, prepracované postavy, vzťahy, atmosféra anglického vidieka. No čosi tomu chýba. V niektorých momentoch rozvláčne, pár krát som sa prichytila pri tom, že som si musela spomenúť o akú postavu ide. Ukončené tak divne, čakala som, že sa tam ešte niekto objaví, kto má za vraždy aj keď nepriamu zodpovednosť.

13.01.2021 3 z 5

Kľúčový svedok Kľúčový svedok Jørn Lier Horst

Aj taká nevinná zábava ako fotografovanie vtákov môže skončiť veľmi zle, ak vás popritom zaujíma aj niečo iné..
Nepodarilo sa mi to síce prečítať na ,jeden šup,, ale vcelku zaujímavý príbeh.