IvankaM IvankaM komentáře u knih

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Přečteno jedním dechem. Těším se na druhý díl.

22.09.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nevím jak popsat to, co jsem po dočtení cítila. Asi to ani nejde. Kniha byla jedna z nejlepších, co jsem kdy v životě četla. Ze začátku jsem měla problém se zorientovat. Poté mi došlo, že se děj odehrává ve dvou časech. Knihu jsem nemohla odložit. Třetí část jsem kompletně probrečela. Četla jsem pomalu do dvou do rána, ale musela jsem se prostě dozvědět jak to skončí.
Takové knihy čtu pro to, že ta love story je většinou schéma náhod, které se ve skutečnosti nikdy nestanou. Tohle byl strašný nápor reality. Člověk si uvědomí, co jedno slovo, či jedno rozhodnutí dokáže změnit život hned několika lidem, jako například lež a schování dopisu.
Stoprocentně doporučuji.

25.08.2016 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Chvilku mi trvalo, než jsem se v knize zorientovala. Zajímavé části byly akorát tehdy, když se tam s někým někdo bavil. Další chvíli jsem nevěděla, zda mluví o minuosti, která se stala před pěti lety nebo o té, co se stala před třemi dny. Pak mě to zase na pár stránek chytlo. Já nevím, ale mě kniha nějak extra neupoutala.

18.08.2016 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Toto je první kniha, co jsem od spisovatelky četla a hned jsem si dneska běžela koupit další, protože to nelze popsat jinak jak naprosto ohromné dílo. Kniha měla všechno. Tajemství, akci, lásku a těžče vydřený happy end. Kniha se četla sama a strašně jednoduše. Moc se mi to líbilo.

17.08.2016 5 z 5

Unesena stínem Unesena stínem Karen Chance

Mnohem lepší jak první díl. Opravdu mnohem. Začátek se poněkavaď loudal, ale jakmile se dostali do tetovacího salonu, konečně se to rozjelo a docela mě to i bavilo. Ke konci jsem zase sem tam nechápala a musela jsem odstavec přečíst na třikrát, aby mi to všechno došlo.

15.08.2016 4 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Naprosto úžasné. Já nevím, co k tomu dodat. Není zapotřeba nic. Spisovatelku miluji a stejně tak i její knížky. Jediné, co mě mrzí je, že vydává stále nové knížky a nové série, ale nikterak knížky z této série. Jsem zvyklá přečíst to vždycky hned po sobě, každý díl z každé série. Zatím se neví, kdy se vydá nový díl, ale už se sakramentsky nemůžu dočkat.

09.08.2016 5 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Další dokonalost od Richelle. Knihu jsem neodložila dokavaď jsem ji nedočetla a okamžitě jsem se vrhla na další. Není co vytknout.

08.08.2016 5 z 5

Dotkni se temnoty Dotkni se temnoty Karen Chance

Zatím jsem žádné knize nedala méně jak 4 hvězdičky. Teď udělám vyjímku.
Jediná pozitivní věc na knize byl nápad.
Jinak to všechno bylo strašlivě zdlouhavé. Veškerý děj uběhl během dvou dní. Dva dny trvaly 350 stránek. Spisovatelka popisovala věci strašně zdlouhavě a často skákala od tématu k tématu. Pomalu žádný děj se neudál a hlavní hrdinka za celou knihu na sobě měla buď minisukni a tričko se smajlíkem, župan a prostěradlo. Když se děla nějaká akce, spisovatelka pro změnu nevysvětlila, co se vůbec děje. Celkově struktura nadpřirozeného světa byla šíleně zamotaná, takže mi pěknou chvilku trvalo, než jsem to pochopila. Systém "mistrovské úrovně" mi připadalo jako video hra.
Jak říkám: Nápad úžasný, ale styl psaní mě nikterak nenadchnul.
Knižní sérii dočtu z důvodu, že jí mám zakoupenou.

06.08.2016 2 z 5

Pomsta Pomsta Oscar Balderrama

Úžané. Strašně ráda jsem si oživila začátek seriálu. A bylo naprosto ohromující vidět děj z jiné strany pohledu. Ráda jsem si zavzpomínala na Laurel a Tommyho a Saru, ale hlavně na Moiru, jejíž smrt jsem si znovu prožila v slzách. Těším se na další díl, pokavaď bude.

05.08.2016 5 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Knížka mě ze začátku bavila. Bylo to něco naprosto nového. V polovině jsem se trochu zadrhla. Ale dočetla jsem knihu se zatajeným dechem. Konec byl úžasný a celkově se mi líbil ten nápad napsat něco, co je pro změnu z Číny. Jejich mytologie je uchvacující. Víc knížek jako tato, prosím. Navíc obálka je naprosto nádherná.

01.08.2016 5 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Kniha mě moc nebavila. Byla krátká a nic moc se v ní nestalo. Asi jsem takto zaujatá, vzhledem k tomu, že jsem seriál viděla první... Nevím... Ani nevím, zda vůbec v sérii budu pokračovat.

26.07.2016 2 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Nádhera. Celá série přečtena za týden a můžu říct, ze e to jedna z nejlepších knižních sérií, co jsem kdy četla. Konec byl úžasný a dojemný. Strašně moc bych chtěla pokračování, ale ukončit se má v nejlepším, ze? :)

24.07.2016 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Opět dokonalost. Jediná věc, co mě mrzí je, že ji pak zachránili strašně rychle. Ale jinak úžasné. Už jsem začala další díl :3

22.07.2016 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Já nemám slov. Jsem strašně šťastná za události v průběhu této knihy. Ten konec, jakkoliv pochmurný, bez chybičky. Vrhám se na další díl.

21.07.2016 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Nemůžu přestat. Prostě tohle nejde. Je to moje posedlost. Každý večer dočítám jeden díl a začínám další. Teď jdu na čtvrtý a bojím se blížícího se konce...

20.07.2016 5 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Dneska ráno jsem začala číst, teď jsem dočetla a jdu na Indigové kouzlo. Nemůžu přestat, je to jako droga. Dokonalost. Richelle je tak úžasná spisovatelka, že vás do knihy uvězní a nepustí.

19.07.2016 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Perfektní. Úžasné. Miluji to. Akorát jsem to po dni dočetla a hned ráno se vrhnu na druhý díl a musím se hodně přemáhat, abych na něj neskočila už teď v půl jedné ráno.

19.07.2016 5 z 5

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Nejvíce mě bavila první povídka. Další byly takové nic moc.

17.07.2016 2 z 5

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Silný příběh. Hodně. Konec byl předem jasný dopředu, ale stejnak mě toto oddechové čtení překvapilo.

17.07.2016 4 z 5

Kořeny Kořeny Andrea R. Cremer

Nádhera. Těším se na další díl. Strašně moc. Oživovalo mi to předchozí díly, které jsem četla asi už před 3i lety. Prostě krásné.

16.07.2016 5 z 5