IvanaVar IvanaVar komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

prečítala som - teda nie celú komplet - po prvej tretine ma to nudilo - táto pani sa nemá právo nazývať spisovateľkou ak sú za spisovateľov považovaní Hemingway, A. Miller, Remarque, King, A. Christie a podobní... to mi prišlo ako denník nadržanej pubertiačky na tému "čo som robila minulé leto" - navyše mám dojem, že si pani pletie pojmy s dojmami - totiž sado/maso nie je celkom to isté čo dominant/submisív - ešte sa mi nestalo, aby ma erotický opis nudil - ale tejto sa to podarilo - neviem či som vôbec bola niekedy taká znechutená knihou - škoda stromov na papier

10.11.2015 odpad!

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

film som videla ako pubertiačka, keď ešte boli hlásateľky - po zahlásení, že varuje slabšie povahy som sa iba posmešne zaškerila - po zhliadnutí filmu som zvracala... celkom určite som kedysi žila v období inkvizície, inak si neviem vysvetliť moje fyzické (nehovoriac o psychických reakciách) na toto obdobie... pred 10timi rokmi som sa dostala ku knihe - v tom čase stretnúť katolíckeho farára, tak za seba neručím - krásne hrozné, smutné a rozčuľujúce

Liečiteľ Liečiteľ Noah Gordon

túto knihu som si požičala a otvorila asi o 11tej v noci - v anotácii som čítala, že príbeh z 11. storočia - zafučala som, že no zbohom - začala som čítať a skončila som o 5tej ráno, ale dočítala som ju celú :o) tak živo a pútavo opísané obdobie - krása - priam som cítila ako si varili v prírode a zbiehali sa mi sliny - a to som vegetarián :o)))))

Misery Misery Stephen King

Moja prvá kniha od Kinga - odvtedy čítam všetko čo sa mi dostane pod ruky/oči. Skvelý psychologický thriller - film sa mi nepáčil - fyzicky mi Kathy Bates ako Annie sedela na 100% ale predpokladám, že to bola vec scenára - jej "psychopatičnosť" bola oproti knihe slabý čajíček - predpokladám, že to bol scenár, lebo Kathy Bates je "pani herečka". Uznávam, že natočiť film podľa Kinga je herkulovský výkon - pretože zobraziť na plátne myšlienkové pochody a pocity postáv nie je tak jednoduché ako v knihe - a na tom je práve postavená geniálnosť a čítavosť pána spisovateľa.

10.11.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

už som síce toto "veľdielo" komentovala, ale nedá mi nenapísať koment, ktorý bohužiaľ nepochádza z mojej hlavy, ale je hádam najvýstižnejší: jediné, čo možno v tejto knihe považovať za skutočný sadistický sexuálny akt je sprznenie angličtiny :o) howg

18.04.2016 odpad!

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

nemám rada životopisy, ale tento jeden z tých pár, čo som prečítala - skvelo napísané - ak priam "cítim, vidím a vnímam" obdobie, o ktorom sa píše - je to zážitok

Trilógia výborne napísaná, prečítaná za 2 dni - film sklamal na celej čiare

10.11.2015 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Knihu som čítala dávnejšie a priznávam, že som ešte v prvej tretine otáčala stránky, aby som zistila ako ďaleko to "hubnutí" pôjde - nazvať kapitoly strácanými kilami - geniálne :o)

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Milujem S. Kinga, tak sa nedalo neporovnávať... ale prečítané za necelý deň...
dojem, aký u mňa vyvolávajú knihy prvého spomenutého to ale nezanechalo... mám zvyk čítať knihy viackrát - Misery som napr. prečítala toľkokrát, že už ju hádam viem aj naspamäť... a ešte sa k nej vrátim, ale k tejto knihe - nooo - možno ešte raz - o niekoľko rokov :o)

26.01.2021

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

túto knihu som čítala na 3x - na prvý šup som jednoducho nechápala - štýl napísania, štýl humoru... po čase som prečítala po druhýkrát - to už bolo lepšie - začala som sa orientovať a a po tretíkrát som si ju jednoducho vychutnala - a myslím, že po rokoch si ju prečítam zase :o) na Yosariana sa zabudnúť asi nedá

Nahý som prišiel na svet Nahý som prišiel na svet David Weiss

tak toto je druhý životopis, ktorý som prečítala - nádherné - potešilo v knihe aj foto jeho diel...

10.11.2015 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Irving Stone mi ako spisovateľ nesedí - čítala som od neho túto a ešte Grécky poklad - ten som s ťažkosťami dočítala ale knihu o Vincentovi som skúšala čítať asi 5x - stále som došla na cca stranu 30 a prestalo ma to baviť - rovnako ťažko sa mi číta Zamarovski... a to čítam stále - ak nie je čo, tak aj bulvár :o)

10.11.2015 2 z 5

Posmrtný přístav Posmrtný přístav Patricia Cornwell

príbehy s Kay Scarpettovou mám veľmi rada, ale pri tejto knihe som vážne uvažovala, či autorka, prípadne prekladateľ neboli sfetovaní - dej akoby logicky nepokračoval - veľmi to rušilo a prvýkrát sa mi táto autorka čítala veľmi ťažko

10.11.2015

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

prvá kniha od tejto autorky - celkom zaujala aj keď koniec som uhádla - dobre napísané, ale neprekvapilo

Jáma Jáma C. J. Tudor

áno, je to jasne obdivovateľka S. Kinga (ale to som aj ja) - za to kritizovať nemožno, za vykrádanie nápadov však áno... ALE - práve som dočítala komentáre k 50. odtieňom šedi - takže - oproti tamtomu "veľdielu" - je táto pani skutočne spisovateľka - vie pracovať so slovom... nech si ju prečítajú všetky "nadšené čitateľky" E. L. James(ovej)...

26.01.2021