IvanaB IvanaB komentáře u knih

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Jsem těsně před koncem a nádhera, doslova pohlazení po duši. Nic jsem od knížky nečekala a jsem příjemně překvapená. Pěkný popis přírody, tučňáků i politické situace, nenásilně přinutí k zamyšlení.

11.05.2017 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Líbilo se mi, zajímavá zápletka, i když místy trošku přitažené za vlasy, ale to už tak někdy v knížkách bývá. Četlo se dobře, jeden den stačil :-)

11.05.2017 5 z 5

Nováček Nováček Robert Muchamore

Dostala se mi do rukou náhodou a chytlo mě to, přečetla jsem i další díly. Občas trošku překombinované, přehnané, ale dobře se to čte.

08.05.2017 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Úžasná knížka. Náhodou jsem vyslechla rozhovor s Tomášem Šebkem v rádiu, pak jsem se koukla na Hyde park a už jsem sháněla knížky. Klobouk dolů před ním a jemu podobným. Je sympaťák, skromný a sexy, vražedná kombinace :-) Knížka se četla sama, souhlasím s většinou už tady napsaného.

08.05.2017 5 z 5

Malá noční žranice Malá noční žranice Jiří Šimáček

Po prvních stránkách jsem si říkala "co to jako má být..?", ale pak jsem se naladila na správnou vlnu a bavila se.

01.05.2017 5 z 5

Klasikové v nedbalkách Klasikové v nedbalkách Jan Bauer

Knížku jsem si vzala "na pomoc" pro besedu pro druhý stupeň ZŠ... no, moc se toho použít nedalo :-) Knížka mě pobavila, z těch "velikánů, géniů" se najednou stali docela obyčejní smrtelníci. Překvapil Mácha a Tyl :-)

01.05.2017

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Výborná knížka, přečetla jsem za jeden den, dobře se čte. Jen na začátku jsem trošku problém hrdinu litovat, protože jsem zrovna dočetla Narodili se, aby přežili, což je knížka o utrpení tří žen v koncentračních táborech. Dál už jsem mu jen držela palce.

01.05.2017

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Knížku jsem četla asi na třikrát, nedařilo se mi začíst, místy to byla hodně literatura faktu. Tím ale nezpochybňuji neskutečné hrůzy, které museli všichni prožít, my si to dnes ani nedokážeme představit. Válku znám z vyprávění babičky, zažila výslech na Gestapu, její otec zemřel v Mauthausenu - když jsem četla ty pasáže, bolelo mě srdce. Asi jediné, co mi vadilo, byla (nevím, jak to nazvat) "propaganda"? proti Rudé armádě, ale připsala bych to spíš autorce než hrdinům knihy. Zrovna tak popsaná jedna špatná zkušenost v Československu a hned byli špatní všichni. Ale kniha jako taková stojí za přečtení, je třeba to připomínat a nezapomínat.

01.05.2017 5 z 5

Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L. Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L. Petra Braunová

Knížku mi doporučili na besedu pro děti a věděli proč. Výborně napsaná, emotivní.

24.04.2017 5 z 5

Mužolapka Mužolapka Alena Čálková

Vtipná, odpočinková knížka, pobavila.

24.04.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Za mě zklamání, čekala jsem víc. Zápletka zajímavá, i když ke konci čitelná, ale hlavně mi vadil ten styl psaní, minimum popisu, jednoduché věty, přímá řeč... Jak už psala JustWoman - slohová práce studenta střední školy. Asi jsem zmlsaná Fieldingovou, Slaugtherovou, McDermidovou,...

24.04.2017

Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Jiří Šimáček

První knížka od autora byla Malá noční žranice, u které jsem si nejdřív říkala, co že to vlastně jako má být..? :-) Ale pak jsem se začetla a super, takže po Charakteru jsem sáhla s doslova radostným očekáváním. A bavila jsem se do posledních kapitol, které mě teda zaskočily, takový konec jsem nečekala :-( Knížka určitě stojí za přečtení, pobavila jsem se, zasmála nahlas.

06.01.2017 5 z 5

Stařík byl skvělý, Analfabetka taky dobrá, Zabiják už mi přišel slabší, ale pobavila jsem se, určitě to stojí za přečtení. Houby v latině mě rozesmály :-)

20.12.2016 4 z 5

Sádlonoška Sádlonoška Alena Čálková

I když jsem se u čtení vyložené nesmála, knížka se mi líbila, pobavila jsem se, pěkně napsáno.

13.11.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Když jsem u "Je to i můj život" psala, že to byla druhá knížka, u které mi tekly slzy, netušila jsem, že brzo přijde další. Tahle... prostě nemám slov... Doslova jsem ji hltala, ale i proto, abych tu popisovanou hrůzu už měla za sebou, v jednu chvíli mi hrkly slzy do očí a musela jsem přestat. Neskutečně emotivní. Tak surový popis zvěrstva a nejhorší na tom je, že to byla pravda, že se to dělo. Můj pradědeček zemřel v Matthausenu, babička byla u toho, když ho odvádělo gestapo, sama byla u výslechu, nedokážeme si ani představit, co lidé tenkrát museli prožívat.

24.10.2016

Knížku jsem vzala do ruky až po osobním setkání s Petrou Dvořákovou a přečetla doslova jedním dechem. Milá, příjemná žena, ani se nechce věřit, co má za sebou. Určitě stojí za přečtení, i když pro někoho může být až moc otevřená, intimní.

02.10.2016 5 z 5

Oděna v purpur Oděna v purpur Quintin Jardine

Moje první knížka od autora, na doporučení a spokojenost. A začnu od prvního dílu :-)

12.09.2016 5 z 5

Zelený skarabeus Zelený skarabeus Philipp Vandenberg

Čekala jsem trošku víc, ale vyloženě zklamaná jsem nebyla. Určitě zajímavý je popis přesunu chrámu, Egypt je moje srdeční záležitost, takže historická zápletka super, závěr jsem tak nějak očekávala.

02.09.2016 4 z 5

3333 km k Jakubovi 3333 km k Jakubovi Petra Braunová

Knížka se mi dostala do ruky náhodou, na semináři pro knihovníky o dětském čtení, a při nejbližší příležitosti jsem ji koupila. Moc se mi líbila, pěkně se čte, děj má spád a závěr... no, na zamáčknutí slzy to nebylo, ale emoce byly :-)

02.09.2016 5 z 5

Dívka s devíti parukami Dívka s devíti parukami Sophie Van der Stap

Rozporuplné dojmy.. pěkně napsáno, dobře se to čte, ale ta "lehkost", s jakou nemoc snáší mi přijde až.. nevím, jak to popsat, jakoby bez emocí. Mám rakovinu v rodině, bohužel se špatným koncem, a takhle jsme to neprožívali ani v nejmenším. Možná právě proto, že se vyléčila, mohla to napsat odlehčeně. Každopádně stálo to za přečtení.

23.08.2016 4 z 5