iv.ča iv.ča komentáře u knih

Poslední dívka Poslední dívka Nádija Murád

Velice silná kniha. Musela jsem číst s přestávkami, protože mi bylo těžko a zle. Přála bych si, aby všichni, co žijí ve strachu, v otroctví, v beznaději, zoufalství a ve válce čekali lepší zítřky, láska, štěstí a budoucnost.

13.02.2024 5 z 5

Chladný měsíc nad Babylonem Chladný měsíc nad Babylonem Michael McDowell

Kniha byla napsána v roce 1980 a četla se velmi dobře. Na mě to bylo trošku moc přitažené za vlasy a trošku přehnané až. Pachatel byl jasný.

11.02.2024 3 z 5

Klub monster Klub monster Jennifer McMahon

Moc hezky se kniha četla. Příběh zajímavý a napínavý.

09.02.2024 5 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Pecka pecka a ještě jednou pecka.

05.02.2024 5 z 5

Bruno Mars - Biografie popového zpěváka Bruno Mars - Biografie popového zpěváka Emily Herbert (p)

Hezky napsaná kniha o výjimečném muži a talentu.

02.02.2024 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Viděla jsem minisérii a kniha je skvěle napsaná, bavilo mě to moc, těším se na další autorovi knihy.

31.01.2024 5 z 5

Šest čtyři Šest čtyři Hideo Yokoyama

Ze začátku mě chvíli trvalo než jsem se pořádně začetla, ale pak už to šlo. Zajímavá detektivka o fungování japonské policii.

26.01.2024 4 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Tohle bylo zamotaný až do konce a moje teorie o vrahovi neobstály. Bravo!!! Brilantní!!!

16.01.2024 5 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

Tak tohle byla jízda!!!! Skvělá severská detektivka. Zapisuji autora do mých oblíbených.

10.01.2024 5 z 5

Cesta nikam Cesta nikam Józef Mackiewicz

Kniha je dobré napsaná, člověku to vyvstává před očima. Rozhodně si chci časem přečíst i pokračování knihy.

08.01.2024 5 z 5

Návrat do neznáma Návrat do neznáma Tomáš Lukavec

Nelíbil se mi styl v jakém je kniha napsaná. Přišla mi chaotická a některé pasáže bych úplně vypustila. Také tam byli chyby. Podruhé už bych ji do ruky nevzala.

04.01.2024 2 z 5

Loutkové divadlo strýčka Otta Loutkové divadlo strýčka Otta Brigid Grauman

Opravdu krásně napsaná kniha o historii jedné židovské rodiny. O osudech jejich členů a vzpomínkách na ně.

02.01.2024 5 z 5

Columbine - Nejznámější školní masakr Columbine - Nejznámější školní masakr Dave Cullen

Kniha je velmi dobře a kvalitně napsaná. Je souhrnem všeho co se stalo před masakrem, během masakru a roky po masakru. S pohledu pachatelů, rodin obětí, rodin pachatelů, učitelů, policistů, novinářů, přeživších a spousty dalších. Jen si přeji, aby se takovéto hrůzy přestali dít.

01.01.2024 5 z 5

Tam, kde končí cesta: Vesnička Habří na Vysočině ve vzpomínkách pamětníků. Tam, kde končí cesta: Vesnička Habří na Vysočině ve vzpomínkách pamětníků. Andrea Buchtová

Krásně napsaná kniha o jedné malé vesničce. Přiblížilo mě to k větví rodu naší prababičky a jejich života a žití v této vesničce. Letos jsme Habří navštívili a prošli se po místech, kde moje rodina žila. Děkuji za krásné vyprávění a setkání s paní Buchtovou, která napsala tuto krásnou knihu.

25.12.2023 5 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Je to pěkná knížka. Rychle se čte!!

24.12.2023 5 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Příběh se mi líbil, byl tajemný, bylo to dobrodružství. Těším se na další autorčiny knihy.

23.12.2023 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Skvělé napsaná kniha. Moc se mi líbila a moc dobře se čte. Těším se na další knihu od této autorky.

14.12.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mám moc ráda filmové zpracování a kniha byla povinnost k prečtení. Super!!!

10.12.2023 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Po zhlédnutí minisérie jsem neodolala a musela jsem si přečíst i knihu. Krásná kniha.

27.11.2023 5 z 5

Andělé na dosah Andělé na dosah Lorna Byrne

Mě tohle teda vážně nebavilo.

05.11.2023 odpad!