Ita Ita komentáře u knih

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Úžasná knížka. Klidně i pro dospělé. Odpočinula jsem si u ní a zároveň pobavila.

12.01.2014 5 z 5

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

Takový malý víkendový zákuseček. Parádně napsáno, Bea má mé plné sympatie. Už se těším na další díl!

25.06.2023 4 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

(SPOILER) Přečteno během pár hodin. Nějak nechápu vsuvku českého lva, ale budiž. Dala bych 4 hvězdičky, ale rybička v kávě, ani zakončení příběhu mi Teda vůbec nesedlo.

19.05.2023 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Příběh je zajímavý, skákání z přítomnosti do minulosti mě tentokrát docela rušilo, přesto se četlo docela dobře.
Poslední stránky uz jsem přeskakovala - jednak to bylo zdlouhavé a taky jsem byla nedočkavá, jak to dopadne.
Co si autorka mohla odpustit je sexuální orientace hlavních i vedlejších postav, kdo s kým a kdy.

19.02.2023 3 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Opět krásně napsáno a opět přečteno za jeden den!

24.08.2022 4 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Wow! Přečteno za den. Kniha přesně podle mého gusta, odkládala jsem ji jen nerada...

23.08.2022 5 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Wow! Nádhera...

07.04.2022 5 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Nuda! Moc neoslnilo... Škoda! Těšila jsem se moc. Obálka je nádherná, i když mám problémy s tím, pokud ilustrace obálky nesedí k příběhu. Asi dotyční nemají potřebu začíst se do knihy, které vytváří obrázek. V tomto případě netuším, kde přišli na černobílou kočku. (Do očí bijící je to v případě Anny ze Zeleného domu, kdy v jednom z dalších dílů je na přebalu černovláska, ač hlavní hrdinka je zrzavá!)

22.09.2021 2 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Páni! ♥
Čtení jsem si moc užila a brzy se k této knížce opět vrátím.
Děkuju, Veroniko!

07.02.2021 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Přečteno za dva dny. Poslední stránky jsem téměř hltala pozdě do noci. Zajímavé počteníčko. Jsem mile překvapena a děkuji "výzvě", že mi tahle docela napínavá detektivka přišla pod ruku.

27.07.2019 3 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Těžká literatura.
Svědčí o tom i fakt, že jsem ji měla rozečtenou přes půl roku. Ještě přesněji - před několika měsíci jsem ji odložila s tím, že je to na mně moc silný kafe.
Předevčírem jsem po ní sáhla znovu.
Vyndala jsem ji tedy z poličky a řekla si, že to přeci jen zkusím dočíst.
Vyplatilo se to. Přinutilo mě to zamyslet se a konečně VIDĚT věty (černé na bílém), které se několik týdnů nazpátek vynořují z okolního světa a snaží se dostat do mého podvědomí.
Přečtu si ji ještě jednou, aby se mi pořádně dostala pod kůži.

15.01.2014 5 z 5

Annin vysněný domov Annin vysněný domov Lucy Maud Montgomery

Jedna z nejlepších knih Aninna pokračování. K této knize se určitě ještě vrátím, na čtení jsem se vyloženě těšila a užívala jsem si každou kapitolu.

12.01.2014 5 z 5

Anna v Glenn St. Mary Anna v Glenn St. Mary Lucy Maud Montgomery

Podle mého názoru se kniha měla jmenovat jinak. O Anně to totiž vůbec není, hlavní roli tady hrají děti z fary, které se do Glenu přistěhovaly s otcem. S Annou se tady setkáme jen v situacích, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky.

Na druhou stranu je i tak kniha napsaná velice poutavě a jen těžko se mi s ní po dočtení loučilo.

26.08.2013 4 z 5

Život s jezevčíkem Život s jezevčíkem Miroslava Moučková

Prima odpočinková knížka na dlouhý zimní večer s čajem v ruce. Potěší každého pejskomilce.

25.07.2013 4 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Tak tohle se moc nepovedlo...

03.07.2023 1 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Jak mám v oblibě Osm hor a Cognettiho, tak tohle je utrpení!

05.05.2023 1 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Druhá půlka byla o něco lepší, ale celkově jsem z téhle knížky zas až tak nadšená nebyla. Dočetla jsem jen díky výzvě.

27.06.2022 2 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Milý příběh, který mi v této nelehké době zvedl náladu.

16.03.2021 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Dlouho jsem se nemohla začíst. Říkala jsem si, jestli má cenu tuhle knihu vůbec dočítat. Mladá holka a její začátek v nové škole - přišlo mi to docela nudné. Ale kolem strany 140 se začalo něco dít a já se na čtení začala těšit.
Nicméně - příběh mohl být lépe propracovaný. Některé pasáže mi přijdou takové odbité, občas jsem si nebyla jistá, co se vlastně děje. A že se všechno ve výsledku točí kolem výsledkové tabule? Škoda... Asi mám přemíru fantazie, ale se zápletkou se podle mě dalo lépe pracovat.

14.03.2021 3 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, ke které se často vracím. Vím jistě, že se na film nepodívám, protože si nechci kazit představy, jak vypadají hlavní hrdinové a jejich "svět". Stačila mi upoutávka na snímek a hned jsem měla jasno, že kniha je mnohonásobně lepší.

11.02.2021 5 z 5