iška iška komentáře u knih

Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Romain Puértolas

Asi všichni v životě někdy potřebujeme pohádky. Líbila se mi více než Fakír. Možná škoda vzdávat v půlce.

24.06.2016 4 z 5

Trhlina v čase Trhlina v čase Jeanette Winterson

Kdysi jsem byla na moderně pojatém představení Hamleta.Všichni učinkující byli v černém a podobně působila i scéna. Neoslovilo mne to. V programu citovali pana režiséra, prý Shakespeare dnešku již nic neříká. Nesouhlasím. Ať již byl pan Shakespeare dle historiků kdokoliv (nakonec je to z jeho díla: "co růží zvou i zváno jinak, vonělo by stejně"), jsem přesvěčena, že bude své diváky oslovovat stále. Lidé jsou stále stejní, mění se jen kulisy a kostými. K původním hrám však původní kostým dle mne patří. Za nakladatelský počin "400 Shakespeare" děkuji. Tady nové pojetí vítám. Už se těším na další tituly.

23.06.2016 4 z 5

Kritik Kritik Peter May

U Petera Maye jsem si nějak zvykla na víc. Většinou mě hned prvními stránkami vtáhne přímo do centra dění. Brouzdala jsem skotskou divočinou či jsem cítila vůně čínské kuchyně. Tentokrát jsem zůstala pouze čtenárkou, docela spokojenou, ale jen čtenářkou.

20.06.2016 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kdykoliv jsem si musela udělat přetávku, těšila jsem se, až si budu moci knihu opět otevřít. Velmi poutavě napsané, zajímavá zápletka a ožehavá otázka. Ukazuje jak je nebezpečné nechat se zmanipulovat (třeba médii) a posuzovat věc z jediného úhlu.

11.06.2016 5 z 5

Nečekejte příběh plný zvratů, vášní a napětí. Ale je to kouzelná pohodová knížka o lidech a vlastně i knihách, přestože většina zde vystupujících osob jsou vlastně nečtenáři. Bylo mi u ní moc fajn.

09.06.2016 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Hrdinům knih tohoto autora by se člověk v počátku asi raději vyhnul - nechal se před nimi zapírat. Jenže pak najednou zjistí, že si je zamiloval a na konci knihy je nerad opouští.

02.06.2016 4 z 5

Bellagrand Bellagrand Paullina Simons

"Měděný jezdec" se mi vysloveně líbil. S tímto titulem jsem se nějak nepotkala. Víceméně jsem jej prolistovala.

29.05.2016 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Rozloučili jsme se se Lvem Děmidovem, ale kniha mě pět přitáhla a bavila až do konce. Mám v poslední době problém se zrakem a přiznávám, že jsem se musela hodně přemlouvat, abych knihu vždy na chvíli odložila. Já se tedy opravdu nenudila.

29.05.2016 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť Peter Tremayne (p)

Pan Tremayne a jeho Fidelma prostě nezklamou. Jsem moc ráda, že se začaly překládat chybějící díly.

27.05.2016 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Krásné vyprávění o vztazích mezi lidmi a přírodou i o tom, jak tyto vztahy mohou ovivnit vztahy mezi lidmi samotnými. Trochu mě zamrzelo, že má oblíbená kniha Jonathan Livingston Racek od Richarda Bacha je zde citována jako Racek od Jonathana Livingstona.

27.05.2016 5 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Oddychová četba. Příjemně se to četlo a přestože téma objevování rodinné historie není v poslední době nic ojedinělého, líbilo se mi, že jsem se jako čtenářka dozvěděla zase něco nového (alespoň pro mne) z historie.

12.05.2016 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Zatím jsem nečetla ani Zmizelou, ani Dívku ve Vlaku, takže nemohu porovnávat. Kniha je rozhodně zajímavě napsaná a souhlasím, že je velice pěkně udělán přebal. Nejvíce se mě asi dotýkala otázka toho, jak si dokážeme dělat o jednotlivcích ukvapené závěry.

12.05.2016 4 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Tuto knihu jsem poprvé četla před lety a uchvátila mě. Pak ji přečetl můj syn a otevřel mi ještě další úhel pohledu - technickou stránku létání. Nevím, k čemu bych tuto drobnou knížečku přirovnala, ale patří k mým nejoblíbenějším.

10.05.2016 5 z 5

Revír Revír Helene Tursten

Mám autorku ráda. Klasická detektivka pro odpočinek. Ač severská, není tu ta drsnost, ale je to příjemné čtení.

10.05.2016 4 z 5

Píseň o Viktorce Píseň o Viktorce Jaroslav Seifert

Již léta patří k mým největším literárním láskám. Je jednou z těch, k nimž se pravidelně vracívám.

29.04.2016 5 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Po přečtení všech možných recenzí jsem se na knihu opravdu těšila. Musím přiznat, že je skvěle napsaná, ale také, že ač mě chvílemi pohltila, chvílemi jsem se téměř nudila.

29.04.2016 4 z 5

Karel Zeman a jeho kouzelný svět Karel Zeman a jeho kouzelný svět Ludmila Zemanová

Pan režisér byl pro mne vždy "jednička" a jeho filmy mě okouzlují stále znovu a znovu. Za tu knihu děkuji.

14.04.2016 5 z 5

Svévole Svévole Lena Andersson

Že je láska slepá - to už je známé dávno a dávno. A že nás dokáže obalamutit tak, že jsme schopni ubližovat sami sobě a při tom si to odmítáme jakkoliv připustit a neustále hledáme důkazy, že je vše vlastně jinak, to mnozí z nás částečně asi poznali na vlastní kůži.

14.04.2016 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Zatím mě z titulů, které sem od autorky četla, oslovila nejméně.

29.03.2016 3 z 5

Na to vem jed Na to vem jed Ann Granger

Příjemné čtení k odpolední kávě.

29.03.2016 3 z 5