isabokmal isabokmal komentáře u knih

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Tato kniha se na mém seznamu ocitla kvůli mé lásce k Londýnu a upřímně jsem se těšila na to, jak moc si to užiju. Jenže tomu tak ani trochu nebylo. Naprosto mi nesedla. Možná to bylo tím zařazením do YA, kam já rozhodně už nepatřím. I když to mi přijde celkem zavádějící, jelikož jsou jiné YA knihy, které mi sedí.

Nebudu ale jen házet špínu - líbilo se mi, jak autorka vymyslela propojení našeho a opačného světa, který byl plný magie a nadpřirozených bytostí. Za mne je to velice zajímavý a rozmanitý svět, nad čímž jsem chvílemi i žasla. Avšak hlavní hrdinka Ilsa mi byla značně nesympatická. Nebyla mi ničím zajímavá. Pravda je, že mi nepřišlo, že by v sobě měla nějakou hloubku, což ale platilo bohužel i u ostatních postav. Jediný, kdo mi přišel aspoň trochu zajímavý byla Cassia a Eliot, u kterého mne teda dost zklamalo, jak to s ním dopadlo.

Víte, měla jsem stále pocit, že mi tam něco chybí, něco víc. Měla jsem pocit, že se kloužu po povrchu.
Abych byla upřímná, chtěla jsem ji dočíst, i když mne nebavila, jelikož jsem doufala, že se to ke konci trochu rozjede. Vlastně to chvíli i tak vypadalo, ale opět to spadlo k nule. Proto, i když jsem původně chtěla dát hvězdy tři, musím dát nakonec dvě, protože Loki s třemi hvězdami byl rozhodně lepší.
Avšak to neznamená, že vám by se kniha nemohla líbit!

06.08.2023 2 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tuhle knihu jsem si kupovala už v únoru, když vycházela. A přiznávám se, nechala jsem se strhnout tou vlnou chvály, která kolem ní všude poletovala. A já si říkala, nebudu litovat? Je to kniha pro mne?
Ne - nelituju! Hypotézu lásky jsem totiž potřebovala jak sůl. Tahle praštěná romantická komedie mi rozzářila dny a donutila mne odhodit všechny strasti mých běžných dní. Usmívala jsem se, kolikrát jsem nad trapností všech různý situací knížku odložila, říkala si "Bože, to ne!", a vzápětí pokračovala ve čtení dál.

Hlavní hrdinka Olive mi tak moc připomněla mě samotnou, proto bylo celkem jednoduché se s ní sžít a Adam - ehm, krása!

Ve zkratce Ali Hazelwood píše bravurně a tohle rozhodně není poslední kniha, kterou si od ní přečtu. Líbí se mi ten vědecký svět, který tomu dává takový pěkný "Sheldon Cooper" nádech a vřele ji každému doporučuju. Slibuju, že si u ní odpočinete.

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Od první stránky mne kniha vtáhla a nepustila. Užívala jsem si každou jedinou kapitolu a bylo mi jasné, že tohle bude naprostý TOP. To prostě autorka umí! Což ona jistě ví a já ji upřímně obdivuju.

Autorka dokáže dokonale dovysvětlovat předešlé knihy a scény podávat v jiném světle, než v kterém byly původně popsány. Díky tomu, člověk získá nový nadhled a pochopí věci, které nechápal. Ano, mluvím tu o Nestě, kterou já si naprosto zamilovala. Pochopila jsem ji, stala se mi neskutečně blízkou a momentálně je moje nejoblíbenější ze sester.
Co se týkalo Cassiana.. já ho žeru! Celá romantická linka byla perfektně popsána a líbilo se mi, jak kolem sebe poletují a kam to celé směřuje. Bylo to perfektní!
Samozřejmě musím ještě zmínit Gwyn a Emerii, které si mne naprosto získaly.

Takže.. Dvůr stříbrných plamenů se pro mne tímto stává zatím tím nejlepším dílem ACOTAR série. Teď se jen uvidí, jaké budou další knihy z této série, které pro nás ještě autorka chystá.

KÉŽ BYCH SI TUHLE KNIHU MOHLA PŘEČÍST ZNOVU POPRVÉ!

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tento "díl" jsem brala spíše jako kratší oddechovku než něco víc. Neměla jsem žádné očekávání, vždyť šlo pouze o několik stránek, které vyprávějí o zimním slunovratu (což bych přirovnala k Vánocům).
Ano, na pozadí byly náznaky nějakých problémů, ale o to tady nešlo. Šlo tu o nastínění toho, co se děje po třetím díle a jaký dopad to mělo na postavy, plus ten slunovrat a strávení nějakého času s rodinou.
Bylo to psané trochu jinak než předchozí díly, které byly vždy z pohledu Feyre v ich formě. Totiž zde autorka vložila i pohledy ostatních. Pokud šlo o Feyre či Rhysanda, šlo o ich formu, když byla kapitola z pohledu Cassiana a dalších, přecházelo to do er formy, což mne ze začátku dělalo celkem problém.. to neustále přepínání, ale časem jsem si zvykla.

Ve zkratce, autorka nám umožnila prožít poklidný zimní slunovrat s celou rodinou ve Velarisu s příslibem toho, co nás potká.

06.08.2023 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

(SPOILER) Třetí díl této série byl velice čtivý, to nemůžu popřít, avšak mi chvílemi přišel zdlouhavý.

Část, která byla na Tamlinově dvoře mne bavila a užívala jsem si, jaká Feyre je, i když jsem popravdě docela dost vyhlížela Rhyse.. a říkala si: "Kde jsi?" Chtěla jsem je už spolu a moc!
Jenže pak jsem si uvědomila, že mne mnohem víc začal zajímat vztah Cassiana a Nesty, který mne začal šíleně fascinovat. Musím říct, že jsem v tomhle díle na Nestu dost změnila názor k lepšímu. Mám ji ráda a možná jí docela chápu.. ale to uvidíme časem.
Ale Mor.. tam jsem pociťovala takové zvláštní pocity. Vadila mi chvílemi, ale pak se to vysvětlilo.

Takže ve zkratce.. kniha se mi líbila, bavila mne a byla čtivá. Některé pasáže jsem četla pomalu, jiné rychle projela a vysosala to důležité, avšak v mém srdci zatím vede stále druhý díl této série, který byl neskutečný!

06.08.2023 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Druhý díl série byl v porovnání s prvním dílem "živější" a o dost záživnější. Byla to jízda! Naprosto mne to strhlo a já se nemohla odtrhnout (když kouknete, jak dlouho jsem to četla, pochopíte!).

Některé části jsem četla rychleji, některé jsem si vychutnávala, ale v celku to celé fungovalo a o to šlo. Ten svět jsem si zamilovala a tak strašně zatoužila být víla.. no nic, budu dál snít :D

Kdybych mohla, dám tomu nekonečno hvězdiček, jelikož od začátku až do konce to bylo záživné a napínavé!
Feyre jako víla mi je rozhodně sympatičtější, celá Rhysova banda byla neskutečná, samotný Rhys si mne získal a prostě.. až si odpočinou oči, jdu na další díl.

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Druhý díl ze série Půlměsíční město byl pro mne knihou, která mne neskutečně rozbila. Neplakala jsem, ale neustále jsem se dozvídala nové a nové věci, které jsem ani trochu nečekala a které mne vždy na pár minut donutily sledovat neurčitý bod před sebou (šokovaně).

Pokud jste od Sarah J. Maas četli aspoň jednu knihu, víte, jak autorka "funguje". Když to zasadím do téhle knihy.. cca 500 stran vás autorka nechá v klidu proplouvat příběhem, občas vás něčím trochu kopne a posledních 280 stran je to nekončící jízda faktů, šoků a všeho možného.. až se dostane na konec a .. COŽE?!

Každou další knihou, které od této autorky čtu, se víc a víc zamilovávám.. protože ona je neuvěřitelná. Nechápu, jak jí něco takového může vznikat v hlavě, jak to dokáže tak do puntíku cele zasadit.. prostě je bohyně!

Hromada skvělých postav, bohatý svět, Hunt Athalar, Bryce Quinlan a Ruhn Danaan.. ale samozřejmě Tharion, Cormac, Ithan a všichni ostatní!

Avšak vidím jeden problém.. třetí díl stále nevyšel. Takže po tom konci, co tato kniha skrývala, můžu jen tiše trpět!

DOPORUČUJU!

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Na tuhle knihu jsem si už strašně dlouho brousila nehty a jakmile dorazila domů, bylo jasné, že všechny jiné nepřečtené knihy půjdou do pozadí.
A upřímně? Tak moc mne kniha pohltila, že jsem pomalu zapomněla vlastní jméno a popřela existenci celýho našeho světa. Byla neskutečná. Perfektní! Postavy měly hloubku, pádné důvody ke svému chování.. svět je tak propracovaný prostě!
Nebudu kecat.. usmívala jsem se, smála se, byla jsem v šoku, brečela. Hltala jsem každé slovo! A když se zdálo, že je vše kurňa růžové.. přišel nečekaný kopanec a já.. "COŽE?!"
Do toho anděl Hunt, Bryce, vlčice Danika.. a vílák Ruhn Danaan.

Nedokážu najít jedinou chybu a vlastně ani nechci, protože, sakra, dala jsem cca 790 stran za 6 dní, což podle mne mluví za vše!

Takže jestli váháte, neváhejte! Tahle kniha je pro mne na špici!

Loki: Pán falše a lsti Loki: Pán falše a lsti Mackenzi Lee

Jakožto fanoušek Marvelu a Lokiho jsem tuhle knihu prostě musela mít, proto jí přinesl Ježíšek.
A co bych o ní řekla? Upřímně mám z ní pocity jak na horské dráze. Pasáže s Thorem a Lokim, s jeho rodinou a Ásgardem mne strašně moc bavily. Dokonce jsem se v jeden moment od knihy odtáhla, jelikož jsem chytila trochu záchvat smíchu, ale naopak chvíle s čarodějkou Amorou jsem proklínala. Byla to pro mne značně nesympatická postava, kterou jsem v každý jediný moment chtěla poslat do Helu.
Co se týká zápletky.. nebylo zrovna těžké jí odhalit, takže mi po nějaké době bylo jasné kdo co udělal a jak se Loki zachová. Ale i tak jsem si knihu užila a čtení mne bavilo, jen bohužel ode mne pět hvězd nedostane.
Přesto ji doporučuji a jsem ráda, že jsem si jí přečetla (ale znovu jí číst nebudu).

06.08.2023 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

První díl z ACOTAR série jsem si hodně užila. Musím se tedy přiznat, že mi chvilku trvalo zvyknout si na první osobu, z které je to psané, neboť já sama tvořím ze třetí osoby.

Bavilo mne, jak se Tamlin s Lucienem před Feyre natřásájí a jak se jim ona naoplátku snaží věřit. A když se objevil pan Rhysand.. říkala jsem si: "Chlape, ty si věříš!"
Upřímně mne ani na chvilku nenapadlo, kam to celé směřuje a když autorka spustila svojí jízdu ke konci knihy, jak je u ní ve zvyku, valila jsem oči!! Nakonec jsem dočítala a hlavou mi běhala hromada otázek.. (na které jsem už dostala odpovědi v druhém dílu - ale o tom až jindy..)

Feyre mi v tomhle díle moc nesedla, v dalších dílech to bylo lepší.
Ale DOPORUČUJU! Opět jsem se setkala s tolika scénami, které mne donutily se smát a k smrti nesnášet záporáka