irousek9 irousek9 komentáře u knih

Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále Gillian Bagwell

Já jako milovník životopisů jakýchkoli historických osob jsem ráda,že jsem si tuto knihu přečetla, ovšem za mně jen tři hvězdičky,podruhé bych ji už číst nemusela. Paní autorka na konci knihy má pravdu...amerikanismům se vyhla, ovšem o do detailu popisovaní milostných scén, bych se také obešla...nejsem puritánka,ale kazí mi to dojem z čtené knihy...chci se dovědět o životě dané osoby, ne jakou má paní autorka sexuální fantazii...:-)

29.09.2016 3 z 5

Jeptiška pro markraběte Jeptiška pro markraběte Naďa Horáková

Strašně mě baví číst o obyčejných životech lidí kdysi dávno. Opět velmi čtivě a mile napsána kniha.

23.09.2016 5 z 5

Zimní koruna Zimní koruna Elizabeth Chadwick

Opět excelentní kniha...včetně myšlenek velice hlubokých...

21.09.2016 5 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Líbilo se mi to moc,na to, že spisovatelka je Američanka,jsem velice mile překvapená,jak tuto knihu zpracovala,jako kdyby v Čechách žila a studovala českou historii. Chápu,že hradem Rožmberk se sekla vedle,jako názvem pro zámek v Českém Krumlově,ale možná,ho tak pojmenovala schválně. Každopádně super kniha.

08.09.2016 5 z 5

Čarodějnice a vévoda Čarodějnice a vévoda Brigitte Riebe

Taky se mi to moc líbilo a jsem ráda i za historické dovysvětlivky na konci knihy, po jejich přečtení i kniha nabírá větší hodnotu,jelikož je napsána na pozadí těchto skutečných událostí a to mám raději,než vymyšlené historické romány. :-)

22.07.2016 5 z 5

Královský minesengr Královský minesengr Nicole Galland

Jako historická fikce ano,celkem dobře se to četlo,ačkoliv osobně mám ráda historické knihy o životě postav,které skutečně existovaly :-)

18.07.2016 3 z 5

Inkvizitor Inkvizitor Wolfgang Hohlbein

Mi se to líbilo.

27.06.2016 5 z 5

Trofej Trofej Christopher John Sansom

Prostě opět luxusní kniha...Tak je mi smutno,že už jsem ji dočetla :-(

15.06.2016 5 z 5

Poslední Lucemburk Poslední Lucemburk Hana Parkánová-Whitton

Skvělá kniha o ne moc známém Ladislavu Pohrobkovi, který žil jen krátce,aby se mohl více zapsat do našich dějin. Kdoví,jak to tenkrát všechno bylo...Děkuji paní autorce,že se věnuje i méně významným osobám našich dějin.

24.05.2016 5 z 5

Letní královna Letní královna Elizabeth Chadwick

Tuto autorku jsem neznala,ale tato její kniha mě úplně pohltila, přečetla jsem již několik životopisných románů o Eleonoře a mohu říct,že její osudy znám a přesto jsem se ani na chvíli nenudila. Těším se na další část...

18.05.2016 5 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Opět skvělá kniha od této autorky...Nemám ráda sáhodlouhé popisování v knihách,ale její popis středověkého Brna a života v něm není vůbec nudný, když jsem četla tuto knihu, měla jsem milý pocit,jak jsem se nechala unést do úplně jiného období a byla jsem v něm ráda :-)

10.05.2016 5 z 5

Tajuplný pěvec Tajuplný pěvec Susanne Kraus

Taky si myslím,že se to četlo dobře,zápletka super...určitě si přečtu další díl.

27.04.2016 4 z 5

Břetislav a Jitka - Nenávidět je snadné, milovat krásnější Břetislav a Jitka - Nenávidět je snadné, milovat krásnější Jaroslava Černá

Autorka se celkem plus mínus drží historických faktů, já jsem jen místy nemohla překousnout až přeslazený vztah Jitky a Břetislava,ale je známo,že mezi sebou měli na tu dobu výjimečně vřelý vztah,takže ano, beru to,že jako zamilovaný román na pozadí historických událostí ,to je napsáno hezky. Akorát si jaksi neumím představit,že by mi manžel i když by byl kníže,vzal mého pětiletého syna a dal ho do zástavy císaři a já bych se dokázala dál zamilovaně na manžela tvářit, jako,že jsem vpohodě :-). Protože,Jitčin syn Spytihněv ve skutečnosti byl držen jako rukojmí nějakou dobu u císaře. Ale to je jen můj osobní pocit při čtení té knihy :-)

20.04.2016 3 z 5

Král bez zítřka Král bez zítřka Christophe Donner

Tak trochu zvláštní kniha, jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale díky popisu detailu činů páchaných za francouzské revoluce, už ji podruhé číst nemusím. Pro mně všeobecně tato část francouzských dějin je velmi rozporuplná, nikdy nepochopím, kam až mohou lidé dojít ve své nenávisti...Fascinuje mě však osud Ludvíka XVII. a v tomto bodě autor nezklamal.

14.04.2016 4 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Naprosto úžasná kniha. Začala jsem tímto druhým dílem. Honem musím sehnat první a třetí díl. František Niedl opět nezklamal. I když moc nemám ráda toto husitské údobí našich dějin, v jeho realistickém podání mě to moc baví...

14.04.2016 5 z 5

Sny císařovny Sisi Sny císařovny Sisi Allison Pataki

Přečetla jse již více životopisných knih o Sissi, celkem s obavou jsem sáhla po této knize a myslím si,že byla skvělá!

21.03.2016 5 z 5

Vražedná mše Vražedná mše Jan Bauer

Není nic,co bych této knize vytkla.Odpočinková historická detektivka,báječně napsaná,nebylo nudného místa.Už se těším na další Bauerovou knížečku!

17.12.2015 5 z 5

Červená královna Červená královna Philippa Gregory

Myslím že je to zajímavá kniha o osudech matky Jindřicha VII., O ní se moc toho nepíše,tak jsem velice ráda,že mi tato kniha pěkně dopodrobna tuto etapu dějin přiblížila čtivou a zajímavou formou.

14.12.2015 5 z 5

Ohnivá královna - bouřlivá vášeň císaře Zikmunda Ohnivá královna - bouřlivá vášeň císaře Zikmunda Jaroslava Černá

Myslím,že kniha je skvělá,bezchybná. Všem doporučuji.

09.11.2015 5 z 5

Poslední manželka Jindřicha VIII. Poslední manželka Jindřicha VIII. Carolly Erickson

Krásná kniha.

04.11.2015 5 z 5