Sny císařovny Sisi

Sny císařovny Sisi https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262618/bmid_sny-cisarovny-sisi-262618.jpg 3 28 14

Sisi (A. Pataki) série

Když kladli Sisi na hlavu první korunu, netušila, co to obnáší. Při druhé korunovaci chce být královnou hodnou obdivu lidu. Stane se sice milovanou vládkyní země, ale ne milovanou manželkou. Její život řídí tchyně – a manžel František Josef I. je pro ni zklamáním. Láska do jejího srdce vstoupí s hrabětem Andrássym. Jenže na císařském dvoře není pro city místo…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

The Accidental Empress , 2015

Sabča817
22.04.2021 odpad!

PŘÍŠERNÉ!!! Nezáživné a jako čtenářka jsem často přemýšlela, zda je příběh podle pravdy. Nakonec jsem to nedočetla.

Noisette73
25.09.2020 3 z 5

Tak čekala jsem víc, nic co bych už nevěděla, takový dějepis hravou formou a seriál s Romi v knižní podobě.

orinka3
18.08.2018 2 z 5

Mám dojem, že všechny knihy na toto téma opakují pořád dokola to, co jsme viděli v historickém filmu. Kýč.

Zafiro
04.02.2018 3 z 5

Popravdě, čekala jsem víc od této knihy. Děj byl docela zajímavý, ale byly pasáže, které mě rozčilovaly. Nemluvě o překladu, kde bylo tolik chyb, že se divím, jak je možné, že si jich nikdo nevšiml. Navíc se jednalo o fráze, které se na tehdejší dobu zrovna nehodí. Souhlasím s Leonor, že autorčin záměr byl dobře míněný a byla jsem i docelá zvědavá, jak se s tím nakonec popere. Nicméně, není to zrovna zdařilý pokus. Ale asi jsem moc sentimentální, a tak dávám tři hvězdy, protože mě téma Sisi velmi zajímá.

Leonor
11.11.2017 2 z 5

Uf. Tak tahle kniha ve mně vyvolala dva naprosto odlišné pocity. Musím přiznat, že pokud bych o Sisi nic nevěděla, byla bych nadšená. Autorka má rozhodně spisovatelský talent, knížka mě rychle vtáhla do děje. Ale jelikož se o tuto tématiku již nějaký pátek zajímám, nemohu opominout hrubé faktické chyby. Postavy vůbec neodpovídají skutečnosti, dobové zvyky jsou jako z jiného století. A myslím, že císařovnu Alžbětu bych „císařovno Alžběto“ oslovila jen jednou...

Sisssi
14.05.2017

Patrně nejhorší román o císařovně Alžbětě, který jsem kdy četla. Prostředí, charaktery, dobovost - to vše je totálně mimo.

Maja44
30.04.2017 5 z 5

Moje první kniha o císařovně Sisi a rozhodně nezklamala! Úžasné čtení. Všem doporučuji.

m.valova
02.03.2017 4 z 5

Pěkná kniha,čtivá.

Gabča17
25.10.2016 5 z 5

Tato kniha se mi četla velice dobře a musím říct že to bylo zajímavá oddechová kniha.

bookcase
26.09.2016 5 z 5

Krásné, barvité a poutavé čtení o jedné z nejznámějších císařoven. Neměla to tedy lehké, její teta a zároveň tchyně v jedné osobě jí to dávala doslova sežrat.

jindrusa
05.09.2016 5 z 5

Jelikož jsem nečetla žádnou jinou knihu s touto tématikou, tak se mi kniha moc líbila, čtivá, zajímavá...

irousek9
21.03.2016 5 z 5

Přečetla jse již více životopisných knih o Sissi, celkem s obavou jsem sáhla po této knize a myslím si,že byla skvělá!

Jana K
20.02.2016 odpad!

Jedno z nejhorších románových zpracování života císařovny Alžběty, jaké jsem kdy četla. Autorka neví o císařovně a lidech z jejího okolí prakticky nic, stejně jako o poměrech v císařské rodině a tomto historickém období. Nevím, proč se rozhodla napsat knihu právě o ní, když se ani nepokusila alespoň trochu držet obecně známých faktů o císařovně.

zuzana2599
05.02.2016 4 z 5

O císařovně Sisi a jejím životním osudu jsem přečetla více knih, její příběh je hodně populární, tato kniha se četla dobře, ale určitě ničím nepřekvapila. Ráda jsem se při čtení vrátila do doby Františka Josefa a protože historické romány čtu nejraději, trošičku přidám a dám 4 hvězdičky.

Sisi, císařovna Alžběta Bavorská, 1837–1898 romance

Allison Pataki