Ohnivá královna - bouřlivá vášeň císaře Zikmunda

Ohnivá královna - bouřlivá vášeň císaře Zikmunda https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135429/bmid_ohniva-kralovna-bourliva-vasen-cisa-I0R-135429.jpg 4 30 8

Být královnou je přesně to, po čem Barbora Celská touží. Když ji král Zikmund požádá o ruku, vůbec jí nevadí, že on je o dvacet let starší. Sice ji jako milenec okouzlí, ale láska brzy vyprchá. Zůstane jen touha po moci a bohatství. Po Zikmundově smrti Barbora nepolevuje v boji o nadvládu, a když už se zdá, že získá všechno, poprvé v životě se opravdu zamiluje…... celý text

RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Opět hodně pěkně napsáno...Knížka ke které se ráda vrátím...

kveta1410
01.03.2019 5 z 5

Další pěkná kniha od oblíbené autorky. Opět nezklamala.
Oceňuji, že příběh není rozvláčný a zdlouhavý /jak to u historických knížek někdy bývá/. Těším se na další

helča5
15.12.2016 5 z 5

Je to 1.kniha,kterou jsem od této autorky četla a zaujala mne,je plná napětí,vášně a ženského smýšlení,Barbora byla obdivuhodná žena.Doporučuji,čte se skvěle

lexulka
09.08.2016 2 z 5

Knížka se mi líbila méně než Rozmary lásky od autorky. Věčné popisování krásy a sexappealu královny Barbory a jejích milostných avantýr mi přišlo jak z červené knihovny. Čekala jsem trošku víc historie. Ale jako oddechové a nenáročné čtení na jeden večer to bylo fajn.

irousek9
09.11.2015 5 z 5

Myslím,že kniha je skvělá,bezchybná. Všem doporučuji.

marli58
30.07.2014 4 z 5

Těšila jsem se,že se dozvím něco z období krále Zikmunda a tak mě trochu rozladilo,že ze začátku byl dán dost velký prostor popisu střídání milenců královnou Barborou (i když už to naznačuje i název knihy).Přesto mě k dalšímu čtení poháněla chuť nahlédnout do komplikovaného vztahu král - královna, královna - dcera Alžběta. Velice překvapivě na mě zapůsobil názor královny Barbory na proces a upálení Jana Husa,se kterým nesouhlasila. Dá se říci, že se mně kniha docela líbila.

hanarela
28.12.2013 5 z 5

Tak na tuhle knihu jsem se opravdu těšila a opět jsem nebyla zklamaná. Výborná. To, že autorka dokáže poutavě a provokativně popisovat komplikované vztahy mileneckých a manželských dvojic jsem už věděla z jejich předešlých knih, ale tentokrát mne hluboce zasáhlo a úplně pohltilo téma vztah matka a dcera na pozadí vztahu stávající královna a možná budoucí královna. Ambiciozní partnerka krále Zikmunda Barbora Celská versus možný budoucí král a královna.

Kamiliana
19.10.2013 5 z 5

Kniha mě nadchla, má spád, jisku, humor. Barbora má dva vážné vztahy.. s císařem Zikmundem a kališníkem Hynkem, oba dva jsou zcela jiného charakteru a jejich popis nespadá do červené knihovny. Psychologicky je výstižně zachycen i komplikovaný vztah Barbory k dceři Alžbětě a jejímu manželovi Albrechtu Habsburskému. V neposlední řadě pro mě bylo historickým obohacením Barbořino vnímání kostnického koncilu a procesu s Janem Husem.