Královský minesengr

Královský minesengr https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44741/bmid_kralovsky-minesengr-Ysn-44741.jpg 3 16 8

V létě roku 1199 je Willem z Dole, mladý venkovský šlechtic, povolán k velkolepému dvoru císaře Svaté říše římské. Brzy se stane hrdinou turnajových soubojů i oblíbencem samotného císaře Konráda... Skvěle napsaný historický román barvitě oživuje epochu rytířských turnajů, utajovaných milostných dobrodružství a dvorních intrik, v němž hrdinové mazaně soupeří o moc, bohatství a císařovu přízeň.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Revenge of The Rose , 2006

kate9326
06.07.2020 3 z 5

Z historické" beletrie románek :-))..kdo čeká víc = smůla....

Bezantina
22.03.2020 3 z 5

Drobné historické "mušky". Dialogy s výrazy, které se ve středověku jistě nevyskytovaly. Trochu mi kniha stylem, jakým spolu postavy komunikovaly, připomíná knihu "Poslední anglický král". Konec byl už takový poněkud rychle odbytý, ale i tak to bylo příjemné oddechové čtení. Doporučuji pro nenáročné milovníky historie.

Dezi
28.04.2018 4 z 5

Líbilo, a moc. I proto, že po svém autorka přepracovala středověký román Jehana Renarta „Vilém de Dole". Jen málokdo by dnes dokázal tenhle pěkný příběh číst pro zábavu ve staré francouzštině :-) -

irousek9
18.07.2016 3 z 5

Jako historická fikce ano,celkem dobře se to četlo,ačkoliv osobně mám ráda historické knihy o životě postav,které skutečně existovaly :-)

niki-chan
31.05.2016 4 z 5

Ano, takovéto historické romány se mi moc líbí a nejsou zanedbané ani charakterové vývoje postav.

Kamiliana
06.02.2015 5 z 5

Opět jedna z knih, u které v průběhu čtení můžete litovat, že jste ji od počátku nečetli pozorně, neboť lidé jsou jiní, než jak na začátku vypadají :-) Nejprve mi kniha připadala poněkud těžkopádná, nemohla jsem se při čtení dostat do tempa, ale zlom v první třetině přidal na spádu dění. Doporučuji těm, kteří mají rádi historické příběhy, ale ne úplné romantické braky :-))

Richie1
14.01.2015 5 z 5

Kniha mě velmi příjemně překvapila, nečekal jsem, že se mi bude tolik líbit. Jsem skoupý na 5 hvězdiček, ale tentokrát je přidělím. Doporučuji pro všechny, kteří mají rádi romantické historické příběhy.

helenkan
29.09.2013 4 z 5

Je to pohadkový příběh,s dobrým koncem. Odpočinkové čtení.

pro ženy romantika historické romány historické romance

Nicole Galland
americká, 1965