irena4184 irena4184 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Potřebuji nutně pokračování. Skvěla kniha, promyšlený děj, krásně vykreslené prostředí té doby. Můj pocit z knihy ještě umocňuje to, že každý den jezdím kolem Šikmého kostela.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tuto knihu mám v oblíbených. Prostředí dané doby skvěle vykresleno, měla jsem pocit jako bych tam opravdu byla. Příběh byl silný a měl to správné tempo.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je top spisovatelka tohoto období. Hana je nepochybně její nejlepší kniha. Tato kniha mě donutila přečíst si všechny její knihy. I divadelní představení bylo skvělé. Takže určitě doporučuji přečíst a zajít do divadla.

21.10.2020 5 z 5

Zdivočila jsem při čtení této knihy a nechala unést do divočiny. Nedokázala bych takto žít, ale děkuji za toto zprostředkování aspoň přes tuto knihu.

21.10.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Opravdu skvělá kniha.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha byla opravdu dlouhá a konec byl opravdu rychlý. Ale příběh to byl hezký, hlavně to období, ve kterém se kniha odehrává úplně na mě dýchalo.

12.12.2020

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Knížka byla moc hezká. Příběh byl zase dobře promyšlený. Ale radši mám Hanu a Slepou mapu.

21.10.2020 3 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Kniha je velmi silná. Autor ji napsal velmi čtivě. Osud Milady Horákové popsal dobře, bez zbytečných kudrlinek a emocí a stejně si z toho člověk odnesl takovou pachuť na jazyku.

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Příběh měl velký potenciál, bohužel zůstal nevyužit. Čtení na dovolenou tak akorát, nic převratného nečekejte.

21.10.2020 1 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Do knihy jsem se ze začátku nemohla začíst, ale dala jsem jí šanci. Příběh se v půlce hezky nastartoval a vydržela jsem až do konce. Když jsem knihu zavřela a měla jsem rozporuplné pocity. Líbila se mi či ne? Do teď nevím...

21.10.2020 3 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

(SPOILER) Když jsem knihu četla, čekala jsem, že se dozvím proč teda umřeli. Ale to jsem se na konci nedozvěděla. A nakonec mi to ani nevadilo. Příběh měl pěkné tempo, hlavní hrdinka mě místy opravdu iritovala a to zvláště ke konci. Určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

26.10.2020 3 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Neuvěřitelně silný příběh. Osudy rodiny Milady Horákové jsou kruté. O Miladě Horákové jsem věděla jen to, že byla popravena komunisty. Díky této knize jsem si rozšířila obzory a jsem za to ráda. Tato kniha by měla být povinnou četbou.

20.10.2020 5 z 5