Imor Imor komentáře u knih

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Nalákala mě jak obálka, tak i anotace. Těšila jsem se na panství i zahrady v Anglii a byla jsem zvědavá jak se dědí tajemství. Ano vše v knize je, ale tak trochu mi to čtení přišlo nemastné, neslané. Jediné co přisladilo tento román byly vzpomínky na sušenky a anglický čaj.

11.12.2021 3 z 5

Jakou rostlinu kam zasadit Jakou rostlinu kam zasadit Thomas Hagen

Necelých čtyři sta vyobrazených rostlin, rozdělených podle stanovišť, oblíbené barvy, s poznámkou do jaké patří skupiny, jakou má vzrůstnost, kdy kvete i na jakém stanovišti nejlépe pěstovat. Prostě kniha plná krásných rostlin a hlavně pro radost.

30.11.2021 5 z 5

Čtení mraků: Předpověď počasí pohledem na oblohu Čtení mraků: Předpověď počasí pohledem na oblohu Oliver Perkins

Návod jak číst oblohu. Kniha plná fotografií, ilustrací, tabulek a vysvětlivek, tipů a rad jak identifikovat a interpretovat formace mraků. Nechybí ani pranostiky a pořekadla. Na závěr knihy je zařazen i kvíz, co jste se z knihy naučili. Moc pěkně udělaná kniha nejen pro laiky, ale hlavně pro milovníky vodních sportů.

30.11.2021 5 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Velmi rychle jsem se přenesla do starého knihkupectví a po celou dobu jsem si četbu užívala. Níže uvedený citát z knihy mohu jen potvrdit.
" Když čteš knihu, nikdy nejsi sama."

21.11.2021 4 z 5

Nefritová lilie Nefritová lilie Kirsty Manning

Kniha napsaná s velkým citem, vše promyšlené, dvě dějové linie a vás to nutí číst bez přestání. Pro mě jako bonus krásná vzpomínka na úžasnou Šanghaj a překrásné zahrady v Su-čou.

27.10.2021 4 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Pokud se vám stejně jako mě podaří rychle se ponořit do této obsáhlé rodinné ságy, knihu si určitě užijete. Nakonec po 520 stránkách se vám nebude chtít končit. Zase další povedená prvotina.

10.10.2021 5 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Krásná obálka a ještě krásnější obsah knihy. Příběh do kterého se s lehkostí ponoříte a budete se s knihou těžko loučit.

28.09.2021 5 z 5

Starosta casterbridgeský Starosta casterbridgeský Thomas Hardy

Při čtení této knihy dokázal Thomas Hardy ve mě vzbudit neustálou zvědavost jak se bude děj dále vyvíjet a vždy při další a další zápletce vyvolat úsměv na tváři, protože se kolikrát zdálo až nemožné co vymyslel. Knih je krásná.

16.09.2021 5 z 5

Kapesní průvodce přírodou: Zvířata a rostliny Kapesní průvodce přírodou: Zvířata a rostliny kolektiv autorů

Moc dobře udělaný kapesní průvodce. V každém ročním období v něm najdu užitečnou informaci.

07.09.2021 5 z 5

Tomáš Garrigue Masaryk Tomáš Garrigue Masaryk Renáta Fučíková

Velmi pěkně graficky provedená kniha. Text jednoduchou formou seznámí čtenáře s celým životem TGM. Doporučuji pro děti.

07.09.2021 4 z 5

Jemná lhostejnost světa Jemná lhostejnost světa Peter Stamm

Dva nevšední, melancholicky tajemné a matoucí příběhy. Kniha , o které budu ještě dlouho přemýšlet. Někomu stačí pouhých sto dvacet stánek k napsání dobré knihy.

„Myslím na svůj život, který se ještě ani nekonal, mlhavé obrazy, postavy v protisvětle, vzdálené hlasy. Zvláštní je, že už tehdy mi ta představa nepřipadala smutná, nýbrž přiměřená a plná čisté krásy a pravosti, stejně jako tohle zimní jitro kdysi dávno.“

06.09.2021 3 z 5

Věnování Věnování Katherine Slee

Také mě nalákala obálka, je na ní vyobrazeno vše co mám ráda. Když se povede i příběh, je to radost . Knihu jsem přečetla jedním dechem a i když je kniha dost smutná, je tak něžně napsaná, že to byla pro mě malá čtenářská lahůdka.

04.09.2021 5 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

Příběh hodnotit nebudu, ale pocit z knihy si dovolím krátce popsat. Ty popisy zenových zahrad, chrámů, čajových obřadů, ten poklidně plynoucí život, japonská kultura, s velkým citem popsané pocity všech zúčastněných, to vše ve mě vyvolalo velikou touhu být tam, v Kjótu.

"Při vstupu do komplexu brání člověku ve výhledu na zahradu a na jezírka borovice, takže celek nelze vidět najednou. Možná že život je přesně taková podívaná, kterou pozorujeme sice bedlivě, ale zpoza stromu. Nabízí se nám ve své celistvosti, my ho vidíme jen z různých po sobě jdoucích perspektiv. Deprese ale všechny perspektivy vymaže a celek života nás rozdrtí."

"Stromy jsou vězněny zemí, a přitom jsou možnostmi života. Tvoří je kořeny i vzlet, tíha i lehkost, schopnost konat navzdory uvěznění."

Pro mě absolutně nádherně napsaná báseň v próze. Kdo má chuť se ponořit na malou chvilku do japonské kultury a ne jenom přečíst krátký román, vřele doporučuji.

28.08.2021 5 z 5

Nerozlučné Nerozlučné Simone de Beauvoir

Kniha je útlá, ale její obsah je od první věty až po tu poslední plný emocí, lásky a velkého přátelství. Krásná kniha.

23.08.2021 5 z 5

Mapa soli a hvězd Mapa soli a hvězd Zeyn Joukhadar (p)

Jeden příběh pohádkový a jeden současný. V obou zažívají hrdinové krušné chvilky.
Jsem v rozpacích jak knihu hodnotit, ale jedno napsat můžu určitě, že bych nechtěla zažít válku a stát se uprchlíkem.

19.08.2021 3 z 5

"Dobrodružství" mladého chlapce. Řekla bych - nic moc veselý život. Celou dobu jsem mu přála aby se alespoň něco podařilo. Zda se mi přání splnilo, je třeba si knihu přečíst. Je to kniha neobyčejná, čtivá a doporučuji najít si čas a číst v co nejdelším zátahu, aby ten zážitek byl úplně dokonalý.

10.08.2021 5 z 5

Svět v zádech Svět v zádech Thomas Melle

Nelehké čtení, kde autor popisuje svůj život s bipolární poruchou. Mnohokrát jsem velice těžce prožívala následky ataky nemoci. Je pro mě těžko pochopitelné, že vždy cesta z pekla vedla ven, ale nebylo to zadarmo. I když bych ráda zhodnotila závěr knihy, tak nemohu - prozradila bych podstatné.

26.07.2021 3 z 5

Dokud žijí motýli Dokud žijí motýli Hanni Münzer

Příliš mnoho náhod na jednu knihu, ale pokud tuto skutečnost pominete je kniha velmi čtivá a pěkná.

15.07.2021 4 z 5

Probudit lvy Probudit lvy Ajelet Gundar-Gošen

Vynikající práce spisovatelky, příběh odehrávající se na okraji pouště, kde v Izraeli žijí nejen Eritrejci a další nelegální přistěhovalci, ale také jedna inspektorka a jeden lékař. Tato skupina tvoří takové nemalé noční psycho drama. Kniha se čte opravdu dobře, ale musela jsem občas zatnout zuby.

07.07.2021 3 z 5

Ptačí domek Ptačí domek Eva Meijer

Tato kniha pohladila mou duši. Kdo má rád přírodu a s láskou ji pozoruje, je to kniha pro vás.

26.06.2021 5 z 5