Tomáš Garrigue Masaryk

Je to vůbec první kniha, která osobu T. G. Masaryka zpřístupní dětem a mládeži. Text knihy, který si psala sama ilustrátorka a byl odborně redigován, je živě propojen s ilustracemi, které mají blízko ke klasické ilustraci i ke komiksu. Rozevřená kniha svou pestrostí připomene dobové noviny. T. G. Masaryk a vznik Československa poprvé také pro děti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34836/tomas-garrigue-masaryk-34836.jpg 4.620
Pro děti a mládež
Vydáno:, Práh

M-arta
10.12.2017

Stručný životopis TGM v nádherně vizuálním hávu - určený spíš starším dětem (odhaduji tak 10+), protože už předpokládá větší povědomí historických souvislostí, které se v knížce spíš jen rekapitulují.

bagel
23.05.2017

Poučné i pro mě.

axi81
16.11.2015

Moc povedené, stručné, leč lidské.

04.02.2015

Opět autorka připravila přehledný životopis našeho milovaného prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Půjčil jsem si knihu hlavně pro svého desítiletého vnuka, vždyť je hlavně určen mládeži. I pro mne je kniha příjemnou rekapitulací dějin tohoto vzácného člověka, spojeného se vznikem našeho svobodného Československa.

hanicka258
27.01.2015

Krásná knížka, jak textově, tak i ilustracemi. Renáta Fučíková dokáže dětem podat životopisnou tématiku velice živě a zajímavě! Děkuji :-)