Imor Imor komentáře u knih

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Výborně napsaná kniha nejen o mateřství, ale i komplikovaných vztazích, které dokáží nadělat pěknou paseku. Tato kniha ve vás zažehne nejeden ohníček. Opět jedna kvalitní Odeonka.

23.09.2022 5 z 5

Nejsem jako džbán Nejsem jako džbán Viola Ardone

Tato kniha není jednoduchá a už vůbec ne oddychová. Je to kniha k zamyšlení. Velmi mě zasáhl krásný vztah dcera a otec, otec který byl výjimečný. Každá postava v této knize je něčím zvláštní a proto by byl komentář nudně dlouhý.

12.09.2022 4 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Nečekejte žádný silný příběh. Čtyři hlavní postavy a jejich hledání cesty k sobě samým. A jako třešnička na dortu jsou v knize krásné popisy přírody - lesů, hor a také jednoho ledovce. Pár stránek, ale okamžitě se dokážete do příběhu ponořit.

07.09.2022 4 z 5

Cesty srdce Cesty srdce Susan Wiggs

Přirovnala bych tuto knihu ke skládání puzzle. Co stránka to jedna kostička, která perfektně zapadla do té další a výsledkem byl krásný příběh. Trochu komplikovaný a to bylo na této knize zajímavé.

05.09.2022 5 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Jestli chcete prožít necelé dva měsíce plné emocí , smutku, bolesti, ale také i pěkných vzpomínek jednoho kluka a holky, se kterou se život zrovna nemazlil, tak tato kniha je ta nejlepší volba. Opět perfektně napsaná kniha.

30.08.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Orientace v postavách vás dostane do střehu a tak se budete soustředit na tento neobyčejný příběh. Na mě to všechno do sebe zapadá až moc, ale čtěte a posuďte sami.

14.08.2022 3 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Krásně napsaný příběh, i když je z prostředí psychiatrické léčebny. Kniha se čte velice lehce. Je to moje druhá kniha od autorky a opět mohu doporučit.

07.08.2022 5 z 5

Pomerančový háj Pomerančový háj Rosanna Ley

Kdo má chuť si přečíst podrobného průvodce po městě Sevilla, k tomu kopec romantiky a asi tisíckrát zmíněnou úžasnou vůni pomerančových květů, dejte se do čtení. U těchto druhů románů mám vždy snahu najít alespoň něco pěkného, co mě knihou provede až do jejího konce. Něco se našlo a tak snad i vás něco zaujme.

31.07.2022 3 z 5

Strom života Strom života Susan Wiggs

Oddechová romantika, nic náročného. Kniha na léto jak napsaná ;-)

22.07.2022 3 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Kniha , která popisuje dvě těžká témata, ale četla se lehce a potěšila mě.

10.07.2022 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Sociologie, psychologie, filozofie, několik rozsáhlých a nudných pasáží. Pohled na ruský venkov, ale také na život ve městech. Tak to je Anna Karenina.

30.06.2022 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Tak dobře naskládané životní situace (které mi občas pěkně brnkaly na nervy), že se z této knihy stala velká biografie hlavního hrdiny. Na Irvinga je třeba si umět zajít a potom to je radost číst, ale někdy taky ne :-)

10.06.2022 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Neříkám, že každá, ale kdekterá útlá kniha ve mě po přečtení zanechá dobrý čtenářský zážitek. Počet stran této knize spíš nepřidalo na kvalitě. Příběh dobrý, konec zvláštní. Možná není vhodné tuto knihu hodnotit hned po přečtení.

25.05.2022 3 z 5

Žena k nakousnutí Žena k nakousnutí Margaret Atwood

Žena k nakousnutí - kniha k zakousnutí. Nelehký obsah, ale i po 53 letech od vydání hodnotím jako dobře a kvalitně napsaný příběh zvláštní ženy.

17.05.2022 3 z 5

Dny probuzení Dny probuzení Paula Stern (p)

Kniha s vůní kávy. Moc pěkný příběh, který se četl velice lehce. Kniha, se kterou se vždy dáte do pohody a dostanete chuť na dobrou kávu. Těším se na další dva díly.

11.05.2022 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Příběh, který proběhne od 1. září do 15. října. Jedna žena, jedna dívka a každá má problém. Ten je spojí a obě se nakonec snaží té druhé pomoci. Knihou vás budou provázet velmi silné emoce, ale také krásná příroda, rozsáhlý statek na kterém roste mnoho zajímavého. Mám radost, že jsem v komentářích našla tip na tuto knihu. Byla krásně napsaná.

01.05.2022 5 z 5

Já jsem Čína Já jsem Čína Xiaolu Guo

Neskutečný a náročný příběh složený z deníkových zápisů a z napsaných dopisů. Absolutně perfektně napsaná kniha, kterou se vám nechce odkládat. Je tak opravdová a surová jako samotná Čína !

26.04.2022 5 z 5

Con amore Con amore Krystyna Berwińska

Kniha plná lásky. Té naplněné i nenaplněné. Kniha velkých ambicí. Zvláštní kniha, ale zajímavý příběh.

20.04.2022 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Velmi citlivě popsaný příběh o dívce ze sirotčince, která našla domov u stárnoucích sourozenců. V knize jsem měla nejraději tak jak Anna popisovala přírodu.

18.04.2022 3 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Autobiografická ukázka fanatického prožívání mormonského náboženství - otřesné a nepochopitelné. I když Tara Westover na začátku knihy říká: " Tohle není příběh o mormonismu. Ani o žádném jiném náboženství." Toto její tvrzení ve mě vzbuzuje pocit jakoby předem omlouvala chování věřících !? Všichni v knize přeci staví svou víru nad lásku, úctu i sebeúctu ! Také mi v knize nesedí hned několik věcí - např. Tara a průběh celého jejího vzdělávání !? Financovaní čehokoliv !? A opravdu neuvěřitelné jsou vážné úrazy a jejich léčba !?
Kniha je čtivá, ve mě však zanechává pocit několika ALE !
Vzhledem k pochybám o pravdivosti tohoto příběhu jsem využila z jednoho níže uvedeného komentáře odkaz, který si dovolím znovu uvést. https://mrsladywordsmith.com/educating-memoir-laree-tara-westover/

11.04.2022