ilosek

Někde jindeNěkde jindeG. Zevin

Kniha mě velice zaujala už na první pohled. Obálka je hezká a upoutá. Ale vůbec jsem nečekala to, co mělo přijít. Ta kniha je dokonalá. Opravdu moc se mi líbila a to hlavně z důvodu autorčiného pohledu na smrt. Autorka popisuje smrt, jako přechod do dalšího ,,světa,, a mě se ten nápad velice líbí. Je příjemné si představit, že nás potom něco čeká. Že jen nebudeme ležet v rakvi a nic necítit. Tímto nápadem si mě autorka hned dostala a já nemůžu nic jiného než chválit a tuto knihu doporučovat.

05.12.2013

Čarodějka a čarodějČarodějka a čarodějJ. Patterson

Mě se kniha velmi líbila :-) Je hodně napínavá a plná magie. Je to originálně napsaný a spisovatel se neopičil po jiných skvělých knihách. Nechápu, proč má tak nízké hodnocení. Mě se velmi líbila a doporučovala bych tuto knihu každému, kdo má rád magii a tajemno.

Dokonalý párDokonalý párA. Condie

Tahle kniha se mi moc líbila. Je to úžasný román plný lásky, nenávistí a přestupků. Nad touto knihou by se měla hodně z nás zamyslet. Jak nad budoucností, tak i nad hranicí naší lásky. Co všechno musíme udělat, abychom dostali šanci?? Kniha je velmi hezky napsaná a vřele ji doporučuji.

Indigový drakIndigový drakJ. A. Owen

Kniha je velmi napínavá. Pokud jí dáte šanci, úplně vás pohltí. Je velmi hezky napsaná a nevím co bych spisovateli vytkla. Je to dobrá kniha. Velmi napínavá s uspokojivým závěrem.

Jako vodaJako vodaW. Lamb

Wally Lamb k nám přinesl jedinečný psychologický román, který donutí člověka uvědomit si, že nejde odlišit hodné a zlé lidi. Každý má v sobě něco ze zla i dobra a je jen na něm, která jeho stránka nakonec zvítězí.

16.07.2015

EragonEragonC. Paolini

úžasná kniha. Je plná napětí, dobrodružství a magie. Hlavní hrdina cestuje po celé zemi a zažívá plno dobrodružství. Jsou tam hezky popsaný vztahy mezi jednotlivými postavami a my bychom si z nich mnohokrát mohly vzít příklad. Knihu doporučuji všem.

09.02.2013

Ztracený svět v podzemíZtracený svět v podzemíR. Gordon

Kniha je docela zajímavá. Spisovatel nádherně popsal prostředí, ale děj je trochu táhlý a neupoutá. Ze začátků vás kniha nezaujme a budete si myslet, že to snad nikdy nedočtete. Asi v půlce se to trochu zlepší, děj dostává nějaký grády. Knihu bych doporučila všem kdo mají trpělivost a počkají si na zajímavý konec knihy.

11.02.2013

Achilleova píseňAchilleova píseňM. Miller

Kniha je strhující, okouzlující a naprosto úžasná. Celý příběh Vás nadchne a nebudete se od knihy odpoutat. Zanechá ve Vás víc, než jiné knihy. Dějiny, které známe jako nudné, v téhle ožívají v kouzlu zábavy. Vy, kteří milujete řecké dějiny je pro Vás kniha jako stvořená. Poznáte víc. Proto ty, kdo tyhle dějiny neznají, nebo je prostě nemají rádi, kniha slibuje, že si je zamilujete. Doporučuji naprosto všem, protože kniha je dokonalá!

08.02.2014

ČarokláníČarokláníM. Molloy

Kniha je velmi hezká a zábavná. Je plná dobrodružství a různých příhod, které se můžou zdát neřešitelné. Spisovatel moc hezky popsal prostředí i děj, ale asi bych líp popsala postavy, pro lepší představu. Nic jiného mi nevadilo a všem příznivcům dobrodružství tuto knihu doporučuji.

10.02.2013

Šíleně tajná aférkaŠíleně tajná aférkaK. McCombie

Kniha je velmi hezky napsaná, ale doporučovala bych to spíš menším dětem. Je to napsaný s humorem a menší holčičky by to mohlo zaujmout. Já jako ,,puberťák,, už na tento typ knih nejsem, ale stejně se mi to líbilo. :-)

Vadí nevadíVadí nevadíJ. Wilson

Mám ráda knihy od téhle autorky. Píše skvěle a ani tato kniha nebyl vyjímka. Kniha se mi hodně líbila, ale musím říct, že má i lepší knihy... Ale všem jejím příznivcům bych doporučovala přečíst i tuto knihu :)

05.03.2013

Na stříbrné cestěNa stříbrné cestěA. Moss

Kniha je velmi dobrá,ale první díl je lepší. Začátek knihy je docela nudný a konec zvláštní. Kdo četl první díl, tak bych mu ji doporučila, ale pokud ne, tak do toho nechoďte. Byli byste zmatení a možná aji zklamaní.

10.03.2013

Léto, kdy jsem zkrásnělaLéto, kdy jsem zkrásnělaJ. Han

Tahle kniha se mi líbila a doporučovala bych ji především těm, kdo mají rádi romány s humorem... :-) Kniha se mi zdála být hezky napsaná a děj byl také hezký a zajímavý. Tuhle knihu hodnotím kladně.

18.04.2013

LegendaLegendaM. Lu

Na tuhle knihu nemám slov. Je úžasná. Celý děj je plný napětí, tajemství a dobrodružství. Kniha je výborně napsaná a střídají se tam i pohledy, což je dobré zpestření u tak dobré knihy.

18.04.2013

Dívky, 16: Bohyněmi za sedm dníDívky, 16: Bohyněmi za sedm dníS. Limb

Pohodová knížka od dobré autorky. Tuhle knížku si přečtu vždycky, když už mě štvou všechny ty fantazi a potřebuji oddych. Je to pohodový román pro dospívající a je celkem zajímavý. Jsou v něm zajímavý chvíle, při kterých sama nevím, co bych dělala. Tuhle knihu bych vřele doporučovala všem dívkám, které mají, nebo měli trable s láskou... :D

22.04.2013

Akademie nočních můrAkademie nočních můrD. Lorey

Kniha se především velmi dobře čte. Je napínavá a ani chvíli jsem se u ní nenudila. Je velice originální s tvory, kteří v této knize ožívají, jde o velice krásně čtení. Ale i přes to bych to doporučovala spíše čtenářům, kteří si chtějí oddychnout, nebo nemají rádi knihy na zamyšlení.

11.06.2013

Ptačí zpěvPtačí zpěvM. Spooner

Tahle kniha je zatí jedna z nejlepších co jsem četla(a že jsem jich už přečetla dost.). Je to krásná distopie smíchaná s fantazy. Celý příběh je krásně popsaný a připadáte si, že jste v té době žili a znáte jejich pocity. Napínavé to je dost, láska se tam vyskytuje taky a zklamání a beznaděj zde nemůžou chybět. Celá kniha je proseta citovými záležitostmi, které Vás dostanou.

28.06.2013

ObnaženáObnaženáS. Day

Kniha je podle mě dobře napsaná a propracovaná. Autorka vystihla skvěle všechny momenty i myšlenky, pocity. Na druhou stranu se mi nelíbí, že je to hrozně podobný 50 odstínů. V skoro každé scéně to vidím. Kdyby autorka zapojila trochu víc své fantazii a odpoutala se od 50 odstínů, bylo by to zcela na jiné úrovni. Ale i tak musím říct, že kniha se mi líbila.

19.10.2013

Hlavní roleHlavní roleD. Hoßfeld

Velice nudná kniha, která je podle mě určená dívkám na nejvýš do 12 let. Žádný zajímavý děj, nezajímavý postavy a žádné napětí. Kniha se ni zdá dost odfláklá. Kdyby si autorka dala víc záležet, určitě by mohlo vzniknout lepší dílo. Ale jako oddechnovka pro menší dívky dobrý. Jediný, co se mi líbilo, byly popisy koní a krajiny.

25.01.2014

ProroctvíProroctvíJ. Angelini

Knížka mě mile překvapila. Když jsem si četla anotaci a nějaké poznámky ke knize, zděsila jsem se, že to bude levná napodobenina Percy J. Přesto jsem ale knihu do ruky vzala a jsem za to ráda. Děj se sice točí kolem polobohů, ale v úplně jiné rovině než v PJ. Podobnost žádnou nevidím, autorka má svůj osobitý styl a rozhodně se po panu Riordanu neopičí. Proroctví je skvělá kniha s propracovanou zápletkou, ale řekla, bych, že je to spíše lehčí čtení. Pro mě to byla příjemná fantasy oddechovka, která se mi hodila do letních dnů.

23.06.2014