Achilleova píseň ekniha

Řecko v časech hrdinů. Patroklos, nešikovný mladý princ, byl vyhoštěn do království Fthie, kde žije přehlížen ve stínu krále Pelea a jeho zlatovlasého syna Achillea. Achilleus, „nejlepší ze všech Řeků“, je vším, čím Patroklos není — silný, krásný, syn bohyně —, a jejich cesty se nikdy neměly zkřížit. Jednoho dne ho však Achilleus vezme pod svou ochranu a brzy se z nich stanou přátelé. Vzdělávají se v umění války a medicíny a z jejich pouta vznikne něco mnohem hlubšího — k nelibosti Achilleovy matky Thetidy, kruté mořské nymfy. Když přijde zpráva, že byla unesena Helena Spartská, jsou řečtí muži vyzváni, aby šli do války proti Troji. Achilleus se připojí, sveden příslibem slavného osudu. Patroklos, zmítaný láskou a strachem o svého přítele, následuje Achillea do války, aniž tuší, jak krutá zkouška je čeká. Toto dojemné a originální ztvárnění trojské války je zničujícím příběhem lásky a soupeření mezi bohy a lidmi. Hlavní zápas se však odehrává mezi nelítostnou ctižádostí a touhou lidského srdce po míru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193308/achilleova-pisen-193308.jpg 4.4326
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno (ekniha), Host

The Song of Achilles

Kniha Achilleova píseň

alibaba72

Kdyby to šlo, tak dám deset hvězd. To je úžasné čtení. Hned si jdu koupit i Kirké.

Karolína346

Řeckou mytologii zbožňuji a tohle byla pecka. Autorka skvěle popsala vztah Achillea s Patroklem a jejich cestu. Asi bych nenašla jedinou věc, která by mi vadila. Děj ubíhal příjemným tempem a nebyl zbytečně uspěchaný.

Tommykc30

Nádherná kniha, příběh, který nepojednává pouze o trojské válce, ale krásným způsobem čtenáři (posluchači) podává výjev života dvou hlavních postav, které svedl dohromady osud. O neuvěřitelně silném poutu, oddanosti a neskonalé lásce. Příběh hladí, sametově vás objímá, vše s Achilleem a Patroklem prožíváte a mnohdy chcete něco podobného zažít ve skutečnosti. Ovšem poslední kapitoly vám vyrvou srdce z těla, je vám do pláče a téměř doslova lapáte po dechu a nechcete ničemu věřit a ... doufáte, i když předem znáte ten zatracený konec. Patroklos..netuším, spíše ani neumím vyjádřit slovy jak krásný člověk musel být. Velmi doporučuji i audio verzi knihy - vše Vám dokonalým způsobem vypráví Michal Saic a vtiskne tak, pro mne již napořád, svůj hlas Patroklovi.

verculka

Knížka se mi moc líbila. Bylo to takové oddechové čtení. Docela bych ji doporučila k povinné četbě. Rozhodně by asi víc zaujala jak Ilias a Odysea (pokud jsou staíle v povinné četbě).

Patro

I když všichni od začátku víme, jak to s Achilleem a Patroklem skončí, je tato kniha napínavá a především srdcervoucí. Při každé krásné pasáži jsem nemohla přestat myslet na to, že konci není úniku. A že to byl ale konec. Sice očekávaný, ale přiznávám, že mi nějaká ta slza ukápla. Určitě stojí za přečtení.

farys_books

Tahle knížka...
I když zhruba víte, co se bude dít, stejně čtete dál. I když víte, jak by to mělo skončit, stejně vás to zničí. Tedy alespoň mě ano.
Knížku jsem četla v angličtině a musím říct, že autorka si s ní opravdu vyhrála, neboť je psána krásným a poetickým jazykem. S tím však ale souvisí to, co se mi na knížce moc nelíbilo - vykreslení postav. Například Patroclus, jakožto vyprávěč - jeho myšlení mi na desetiletého kluka přišlo moc vyspělé a květnaté, naopak později se jak on, tak Achilles chovali jako puberťáci, i když už jim táhlo na třicet.
To je však asi jediná výtka, kterou ke knize mám. Dobře, ještě mě zamrzelo vynechání Paty, ale vysvětlení autorky na konci dává smysl.
Každopádně knížku hodnotím velmi kladně, byla čtivá, dokonce jsem se dozvěděla pár detailů, které jsem neznala. Určitě potěší ty, kteří mají rádi starověké mýty.

TheSeventhCrow

Achilleova píseň je krásný příběh s tragickým koncem, jak už tak všichni tušíme. Patroklos se stal zajímavým protagonistou a nabízí nám neotřelý pohled na božského Achillea. Skvěle jsou vytvořeny i vedlejší postavy jako Odysseus, Thetis či Agamemnon. Nic a nikdo není černobílý a všichni včetně bohů sledují svůj osobní zájem, nehledě na počet padlých řeckých či trójských hlav. Avšak stránky se mi v první polovině poněkud vlekly. Vše vynahradil konec, který bych označila za nejsilnější pasáž knihy. Všichni ví, co má nastat, přesto je schopen vyvolat opravdu silné emoce. Krásný příběh, ale ne přelomové dílo. Přesto však tuto záležitost srdečně doporučuji nejen obdivovatelům starověkého Řecka a rozevlátých tunik.

stehnova_kat

Zajímavý nápad, který se poměrně rychle a fajn čte, ale kniha mi přišla nedotáhlá... Čte se spíše jako internetová fanfikce. Postavy na mě působily nepropracovaně a těžko se mi k nim tvořil nějaký vztah, který je pro mě při čtení důležitý.