Ignis Ignis komentáře u knih

3. dobrodružství pavouka Čendy 3. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

V podstatě sem můžu překopírovat komentář ke dvojce, protože trojka je v podstatě stejná, přímo navazuje na dvojku.
Takže tedy:
***konec kopie***

2. dobrodružství pavouka Čendy 2. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Pořád dobrý. Jen na rozdíl od prvního dílu, už je tam víc akce, víc textu (ale ne o moc) a chybí mi takové to hraní s textem, kdy se spolu s pavoukem zhoupla i písmenka apod. A na rozdíl od prvního dílu, který funguje i jako samostatná knížka, tady je potřeba i třetí díl, vyprávění není dokončené.

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Příjemná knížka pro děti, děj je tak akorát napínavý a jedna z výhod je i to, že není moc dlouhá, dá se přečíst před spaním celá.
Na to, že normálně mám z pavouků hrůzu, tak Čenda je sympaťák.

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

No, řekněme si upřímně, je to slabší kousek. Pátrání v minulosti by bylo zajímavé, ale než se něco pořádně rozjede, tak to skončí a vlastně se nic pořádně nedovíme.

22.09.2018 2 z 5

Salaì má pochyby Salaì má pochyby Rita Monaldi

Zábavný a netradiční pohled na Leonarda da Vinci, papeže Borgiu a Řím vůbec. Drobná vada na kráse je, že v tak půlce to trochu ztrácí tempo, ale pak se to zase rozjede a dobrý.

21.09.2018 4 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Kecy, kecy, kecy to byl můj první dojem z knížky, kterou jsem začala číst kvůli výzvě. Ale když jsem se začetla a zvykla si na autorův styl, chytlo mě to. Jen v poslední asi třetině jsem měla menší krizi, nějak se to táhlo a ztrácelo to dech. A už úplně nenabralo, i když snaha byla. Závěr vcelku překvapivý, to zase jo, ale studený jak to počasí, v kterém se to odehrává. Nicméně ještě jednu šanci autorovi dám a uvidíme.

28.08.2018 3 z 5

Orlando Orlando Daniela Mičanová

Orlanda jsem si běžela koupit hned jak jsem dočetla Lucia, který mě bavil hodně. V tomto případě ale došlo k hořkému zklamání, jestli v předchozích dílech občas logika pokulhávala, tady dostala ránu do kolen a už se nezvedla, staří známí se vyskytují jen okrajově, noví jsou nesympatičtí nebo nezajímaví a všichni společně jednají nesmyslně a nelogicky.
Co dřív zachraňovala atmosféra tak tady nezachrání nic, protože není kdo by ji vytvořil.

10.08.2018 1 z 5

Lucius Lucius Daniela Mičanová

Lucius mě bavil stejně jako Alexandr, možná víc. Zase tam platí to samé jako o předchozím díle, má to atmosféru a nesmí se v tom člověk moc šťourat.

10.08.2018 5 z 5

Modrá krev: o upírech a lidech Modrá krev: o upírech a lidech Daniela Mičanová

Přišlo mi to skvělé. Jistě, člověk se nesmí moc šťourat v logice a tak, ale mělo to atmosféru.

10.08.2018 5 z 5

Smrt prokletých Smrt prokletých Katarína Holetzová

Celkem čtivá a zajímavá detektivka, hlavní hrdina je sice trochu na ránu (na druhou stranu jsem s ním občas soucítila), ale v podstatě to beru spíš jako plus.
Pravda, mělo to nějaké mušky, ale v zásadě dobré.
Jediné, co mě dost iritovalo byla kombinace slovenských jmen a českého textu, asi bych to radši četla slovensky.

10.08.2018 3 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Tohle je přesně případ, kdy jsem moc ráda, že jsem si knížku půjčila v knihovně a nedala za ní peníze, protože by jich bylo fakt škoda.
Nevím, proč byla tahle knížka mezi detektivkami, když by se to hodilo tak do Večerů pod lampou - edice Žena v ohrožení. Anotace slibuje tajemno, pátrání a podobné zajímavé věci, o to větší je pak zklamání. Na začátku to vypadá nadějně, k podezřelé smrti dojde poměrně brzy, tajemný pláč... jenže pak mizí atmosféra do ...pryč a celé se to zvrhne v tu červenou knihovnu a tím pádem nudu, nudu a ještě jednou nudu. O pátrání se moc mluvit nedá, vyřešení je spíš náhoda než výsledek nějaké vědomé činnosti. Nicméně je to celkem slušné překvapení, takže nakonec to na ty 2 hvězdičky dá.

10.08.2018 2 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Rozhodně jedna z těch povedených detektivek. Má to spád, má to i smysl a konec není tak uspěchaný jako občas bývá, kdy to autor nějak násilně smontuje dohromady, aby měl (překvapivého) vraha.

16.09.2017 4 z 5

Larisa a Dlouhověcí Larisa a Dlouhověcí Nora Madisonová

Strašné, strašné a ještě jednou strašné. Na knížku jsem narazila náhodou v knihovně a nebýt čtenářské výzvy, taky by tam zůstala, protože to vypadalo nezajímavě už od pohledu, ale řekla jsem si fajn, nemusím hledat další knížku s jménem v názvu, zkusím to, třeba to nebude tak zlé. No, bylo to ještě horší než jsem si myslela a normálně bych to vzdala v půlce, ale tak, byla tu ta výzva, že jo. Tak jsem to jakž takž s přeskakováním některých pasáží dočetla a myslím, že nic horšího mě dlouho zase nepotká.
Styl strašný, 99% postav nesympatických (trochu zajímavý byl jen Černý kníže a jeho milenka), jak už bylo zmíněno, na to, že se to má odehrávat v Beskydech mají skoro všichni cizí jména a ruší to. Děj neinvenční, postavy občas jednají nesmyslně, občas se sice zableskne zajímavý nápad, ale všechno ubíjejí ty děsné bio-ezo-nevímco kecy. Konec je takový hrc frc ala červená knihovna (jo, bez těch ezo žvástů by to možná obstálo jako jeden díl Večerů pod lampou - poddruh Žena v ohrožení). Osobně bych doporučila se tomuhle zdaleka vyhnout, naprostá ztráta času.

16.09.2017 odpad!

Mrtvola v brnění Mrtvola v brnění Jan Bauer

No, taková jednorázovka na zkrácení dlouhé chvíle. Popisy občas zajímavé stejně jako dobové zasazení, ale jako detektivka mě to nenadchlo. Pořád se pátrá, pátrá (no, pokud se tomu tak dá říkat) a pak najednou hrc frc, případ vyřešen.
Ale čte se to poměrně dobře, jen to nezanechá nějaký dlouhodobější dojem a trochu mi vadila až moc okatá inspirace Vondruškou.

25.05.2017 2 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Původně jsem tu knihu chtěla přečíst do výzvy jako doporučenou přítelem, úplně jsem to nestihla, ale i tak jsem ji přečetla a jsem ráda. Nemůžu asi úplně napsat, že se mi to líbilo, spíš to bylo působivé. Že by tam bylo nějak moc erotiky, jak se píše v některých komentářích, mi nepřišlo a rozhodně mě to ani nijak nerušilo.
Co mě na knížce dostalo nejvíc nebyly životní osudy jednotlivých postav, ale vily a jestli jsem si předtím říkala, že bych se tam někdy ráda podívala, po přečtení vím, že žádné někdy, letos na jaře!

18.01.2017 4 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Ze začátku dobré, nějaké to prolínání časových rovin mi nepřišlo nijak zmatené, na orientaci v pohodě. V půlce to trochu ztrácí tempo, když se děj začne moc soustředit na pubertální lásku jedné z postav. Ale zase se to rozběhne. No a ten konec, ten konec... ten mě trochu naštval. Nemám ráda konce, kdy se člověk nedozví jak to přesně bylo. Mám pak pocit, že si ze mě autor dělal celou dobu legraci ve stylu "haha, já taky nevím jak to nějak smysluplně ukončit, tak to nějak zmastím a budu se tvářit, že je to neurčité schválně". Každopádně atmosféra akorát tak napínavá, ale znova to číst nebudu (naštěstí mám knížku jen půjčenou z knihovny).

27.12.2016 3 z 5

Přestupové okno Přestupové okno Philip Kerr

Za mě nic moc, pořád se tam jen řeší fotbal, fakt mě ty nekonečné výčty, kdo kde co nebavily. Za druhé mě byla hlavní postava (vypravěč) poměrně nesympatická, nevím proč, ale ten chlap mi lezl na nervy. Za třetí už vím, jak to vypadá, když se řekne, že dialogy "šustí papírem", zvlášť některé delší promluvy jsou strašně nepřirozené. To je možná chyba překladatele, ale těžko říct. A za čtvrté pátrání, no, moc toho hlavní hrdina zase nenapátrá a odhalení vraha je sice poměrně hodně překvapivé, ale zároveň trochu zklamání. Praha osudová, kterou jsem četla předtím a kvůli které jsem si půjčila i tuhle knížku, byla rozhodně lepší.

09.10.2016 2 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Normálně nemám ráda knížky, které jsou prezentovány jako detektivka, ale ve skutečnosti je pátrání to poslední o co tam jde. Což je v podstatě případ téhle knížky. O nějakém pátrání se dá mluvit až někdy v půlce příběhu a to je ještě otázka, jestli tomu opravdu říkat pátrání.
ALE je to zajímavě napsaný příběh s působivou atmosférou, takže mě to chytlo i tak a řadím to mezi mé oblíbené knížky.

27.05.2016 4 z 5

Dcera svrženého krále Dcera svrženého krále Simon Brett

Ze začátku mi trochu trvalo než jsem se začetla, ale pak mě to docela chytlo. Sice byl na mě Blotto moc tupý, ale občas to zase bylo vtipné.

25.04.2016 3 z 5

Kéž bys byl tady Kéž bys byl tady Rita Mae Brown

Taková jednohubka, docela zábavná, ale zase ne nějak moc. Otravovalo mě tam právě to filozofování zvířátek (ale samotná konverzace mezi nimi byla fajn), bez toho bych dala o hvězdičku víc.

25.04.2016 2 z 5