hroneczek hroneczek komentáře u knih

Žert Žert Milan Kundera

Krásná, lehká i hluboká kniha, k oddechu i pro zamyšlení. Příjemně rychle plyne, na konci se čtenář dočká všech odpovědí, skončí nešťastně, ale vlastně dobře.

08.05.2019 5 z 5

Chinaski: Není nám do pláče Chinaski: Není nám do pláče Michal Malátný

Rychlé, příjemné čtení o tom, jak se dá nahrát deska úspěšné kapely...

28.04.2019 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Myslela jsem, že Máj je dlouhá nudná kniha. A je to přesný opak. Opět - škola nám ho znechutila, ale jedná se o něco krásného, jemného, barvitého, umpřímného a rychle přečteného...určitě si ho dám někdy znovu! Karle, děkuji.

25.04.2019 5 z 5

Městský mnich Městský mnich Pedram Shojai

Každému kniha něco přinese - dozví se o sobě samém, jak funguje jeho tělo, proč děláme to, co děláme a z čeho vychází to, jak jsme nastavení... plus cvičení, meditace, rady a typy, jak napravit svou mysl a být mnichem v moderních městě...

22.04.2019 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Pana Czendlika jsem neznala, naši mi dali knihu přečíst, tak abych jim ji nevracela jen tak, jsem si ji teda přečetla. A jsem nadšená. Hodně mi rozšířila obzory, líbí se mi nadčasový a moderní postoj ke staré pořádkumilovné církvi. Spousta zamyšlení, přirovnání, příběhů... doporučuji!

24.03.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Výborná kniha. Doporučuji všem - před maturitou i po ní na rozšíření historických obzorů. Kniha nádherně vystihuje to, proč u nás tak snadno zakořenil komunismus, vystihuje i pohled dnešní generace na válečné události - víme o těch věcech, nejsou nám jedno, ale jsou pro nás na hony vzdálené, odvál je čas, ale nesmíme zapomenout...
Nikdy již neporozumíme těm, kteří byli celý život vyháněni, haněni a utlačováni za to, kým jsou, i přesto, že to nemohli ovlivnit.
A myslím si, že takových lidí, jako byla Gerta, bylo mnoho - stejně ublížených, skeptických, s promarněným a prázdným životem plným strachu.

12.03.2019 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Zajímavý příběh i vyústění.. celou dobu jsem měla dva podezřelé, ale nakonec jsem se netrefila, kniha se dobře a rychle čte... příjemná to oddechovka

27.02.2019 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Jak film, tak kniha jsou mistrovská díla.

23.02.2019 4 z 5

Neviditelná Zuzanka Neviditelná Zuzanka Eduard Petiška

Knihu jsme četli na ZŠ, moc se mi líbila a přála jsem si být také neviditelnou, jenže to nešlo tak jednoduše...

13.02.2019 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Po dlouhé době jsem se vrátila k Nesbemu a paráda... děj ubíhá, vše do sebe krásně zapadá, čte se jako jedna báseň...doporučuji

12.02.2019 4 z 5

Od štěněte ke psu, jak vychovat bezproblémového psa Od štěněte ke psu, jak vychovat bezproblémového psa Hana Žertová

Kniha obsahuje dobrý základ pro lidi, kteří plánují pořízení pejska, shrnuje základní pravidla soužití, výchovy a výcviku. Nijak moc do detailu, ale jako prvotní čtení dobré.

31.01.2019 3 z 5

Nemohu jinak než doporučit. Jde o nenásilnou motivační formu, která vás nutí se zamyslet. Spoustu věci ve svém životě již dodržuji a ctím aniž bych věděla, že vycházejí z této myšlenky/knihy. Přečtením jsem si své znalosti utříbila a nezbývá než prohlubovat. Děkuji.

30.01.2019 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Reálnost situací je potřeba brát s rezervou, je to kniha. Ale za to krásná, napínavá, zápletka výborně vymyšlená a propracovaná do nejmenších detailů.

30.01.2019 4 z 5

Příběhy z vesMíru Příběhy z vesMíru Anie Songe

Kniha, která přinese do srdce spoustu klidu, pochopení, lásky, odpovědí i otázek, vzpomínek na dětské sny... Přečteno za jedno odpoledne, ke knize se budu vracet, budu jí jednou číst svým dětem, budu v ní stále listovat a obdivovat krásné ilustrace. Děkuji.

26.01.2019 5 z 5

Šifra mistra Leonarda: Kvíz Šifra mistra Leonarda: Kvíz Tracey Turner

Poměrně dobré doplnění skvěle knížky.

26.01.2019 3 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Kniha je tvořena vtipnými příběhy z cest, motivačními a pozitivními texty. Mockrát jsem se smála, mockrát se mi chtělo plakat, mockrát jsem v příběhu našla sebe sama, protože text krásně vystihl pocity v situaci, kterou jsem sama zažila, nebo překonala. Krásné, dojemné, určitě doporučuji, ke knize se budu opakovaně vracet.

22.01.2019 5 z 5

Žijte dlouho, žijte aktivně aneb Komplexní medicína od kosmického lékaře Žijte dlouho, žijte aktivně aneb Komplexní medicína od kosmického lékaře Ivan Pavlovič Neumyvakin

Knihu jsem se dlouho chystala číst, čekala jsem hodně. Ze začátku jsem s panem doktorem souhlasila a osvětlil mi některé věci, o kterých jsem několikrát slyšela, ale nikdy jsem nezkoumala proč. Pak ale přišly na řadu kapitoly, kde jsem si i jako lékařský super laik říkala, že jeho postupy jsou nějaké divné až nebezpečné. Až jsem nakonec přestala s panem doktorem ve všem souhlasit. Možná, že spousta lidí bude jiného názoru, ale kniha pro mne nakonec byla ztrátou času a peněz.

20.01.2019 1 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Ze začátku mi přišla kniha trochu zvláštní specifickými názvy pangalaktických bytostí, jejich jmen a zvyklostí. Ale rychle jsem si zvykla a ještě se zasmála. Popisy některých situací jsou naprosto skvělé. Určitě si přečtu i další díly.

10.01.2019 5 z 5

Povídky Povídky Miloslav Šimek

S lehkostí a nadsázkou vykreslený obraz tehdejší doby a režimu. A nejen to. Všeobecně si dělají legraci z lidské hlouposti, nadutosti a prostoty, ale způsobem, který neurazí a neskutečně pobaví.
Zamilovala jsem si povídku "Jak jsem se stal nezaměstnaným" - je naprosto dokonalá.

12.11.2018 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Úžasná kniha popisující drastické ale i nadějné příběhy lidí zažívajících hrůzy koncentračního tábora. Nejenže je vyprávění poutavé a úplně vás vtáhne do děje, navíc i postavy zde vyobrazené skutečně existovaly, z čehož vám bude běhat mráz po zádech, budete s nimi soucítit, budete jim držet palce, některé budete k smrti nenávidět.
Ano, kniha se úplně nevěnuje jen samotné malé knihovnici, ale o to je lepší a reálnější. Její knihovna by nepůsobila tak zázračně, pokud bychom neznali další okolnosti a souvislosti.

04.11.2018 5 z 5