Městský mnich

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Městský mnich - Východní moudrost a moderní vychytávky k zastavení času a dosažení úspěchu, štěstí a vnitřního klidu: Východní moudrost a moderní vychytávky k zastavení času a dosažení úspěchu, štěstí a vnitřního klidu. Východní moudrost a moderní zkratky k zastavení času a nalezení úspěchu, štěstí a klidu V této mimořádné knížce nachází tolik čtenářů odpovědi na svoje problémy, že rozhodně nepřekvapuje její ohromný úspěch. Autor, Američan indického původu, vystudoval východní medicínu a zná problémy západního životního stylu plného stresu, tedy nedostatek času, peněz i životní energie, osamělost a problémy se spánkem a nadváhou. Velmi dobře umí propojit dávné tradice Východu s poznatky Západu a zapojit je do své praxe. Dílo se krátce po vydání stalo bestsellerem New York Times....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357337/mestsky-mnich-IIq-357337.jpg 4.332
Žánr
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Pragma
Orig. název

The Urban Monk, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Městský mnich

Přidat komentář
Lejlajane
07. června

náročná kniha, každý si tam najde své

IJanI
13. března

Nejlepší kniha na světě - KNIHA KNÍH, kterú spísal Městský mních :-)!!!


hroneczek
22.04.2019

Každému kniha něco přinese - dozví se o sobě samém, jak funguje jeho tělo, proč děláme to, co děláme a z čeho vychází to, jak jsme nastavení... plus cvičení, meditace, rady a typy, jak napravit svou mysl a být mnichem v moderních městě...

Roux
14.10.2018

Kniha, kterou by si měli přečíst dle mého, naprosto všechni. Pár věcí se mi díky ní v hlavě srovnalo. U pár věcí se dostavil Aha efekt. Těším se na změny :)

Joges
26.05.2018

Nešetřím chválou. Až na to, že se autor občas sklouzne ke kritice zhýralé společnosti ( …ti pitomečkové žádný rozdíl nepoznají, …za stejné svinstvo zaplatíme více), což vyznívá spíš úsměvně, jsou zde výborné postřehy, náměty, praktiky a rady k dosažení úspěchu, štěstí, zastavení času, utišení chaosu nebo dobití vnitřní energie. Pedram Shojai propojil v knize dávné tradice Východu a poznatky Západu a zapojil je do své praxe, takže jen čtete, zajímáte se, tvoříte si názor, nebo si vybíráte, co se vám zrovna hodí.

Shindo
01.02.2018

Najprv som k tejto knihe pristupoval skepticky a s istým odstupom, jeden "Mních" ma totiž už sklamal, nenašiel som tam nič nové. Nedalo mi ale a po prelistovaní som si túto knihu nakoniec kúpil.

Treba podotknúť, že hoci si autor v súvislosti s touto knihou rozbehol biznis (v takýchto prípadoch nič nové), nie je to žiaden ezoblábol, pod akými sa dnes lámu stoly v kníhkupectvách - autor tu ide k veci. Páči sa mi, že v každej kapitole kombinuje východné praktiky, moderné praktiky a príbehy z vlastného života, Síce čerpá z taoizmu, no drží sa pri zemi a neodvoláva sa na žiadne absurdne znejúce mystické príbehy a bla bla, ktoré majú človeku zmeniť život.

Metroušek
26.10.2017

Chápu, že mnoho lidí má odpor k manuálům, které jim říkají, jak by mohli lépe žít a být šťastnější. Ale také vidím mnoho lidí, kteří by takový manuál vskutku potřebovali. Rychlý, přízemní konzumní životní styl, vykořenění, odcizení, odpojení od přírody, mediální a konzumní masáž, rozpad tradiční rodiny, život na dluh, civilizační nemoci, všeobecná nasranost a další negativní jevy mají živnou půdu v mnohých z nás. Shojai nám předkládá poctivý a proveditelný návod, jak se postupně vymanit ze všemožných sevření, která nás znehybňují a otupují. Pomáhá nám nastolit v životě tolik potřebnou rovnováhu, objevit smysl svého života, nalézt cestu k sobě samému, objevit zřídlo vnitřního štěstí. Vřele doporučuji! Snad k nám časem dorazí také Shojaiova kniha Rise and Shine, která je více než Městský mnich určena lidem na duchovní cestě se zájmem o taoistickou vnitřní alchymii. Zabývá se přeměnou těla na světelné tělo (sic). Městský mnich vyšel česky, ale přes mé urgence se na této databázi stále objevuje slovenská verze. Autor připravuje další knihu pod názvem Vnitřní alchymie, doufám, že to bude spíše pokračování Rise and Shine, než populárněji zaměřeného Městského mnicha. Je ale jednodušší a výnosnější zaměřit se na masy než na špičku duchovní pyramidy...

Venezia
04.06.2017

Zaujímavé sú časti s príbehmi ľudí, ktorí majú nejaký problém, lebo aspoň v jednom príbehu sa človek nájde. Horšie je to s tými kecmi okolo. Riešenia problémov sú vlastne jednoduché: menej pracujte, šetrite peniaze, oddychujte, jedzte zdravo, cvičte, nájdite si čas na svoje koníčky a rodinu či priateľov.

Doporučujeme

Hygge - Prostě šťastný způsob života
Hygge - Prostě šťastný způsob života
Jak získávati přátele a působiti na lidi
Jak získávati přátele a působiti na lidi