hroneczek hroneczek komentáře u knih

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Na Twista jsem byla hodně zvědavá především díky filmu Rebelové, čekala jsem tedy milostné drama. Ale ani skutečná podoba Twista nenudila a pěkně se četla.

26.09.2017 4 z 5

Drsná doba kamenná Drsná doba kamenná Terry Deary

Knihu jsem četla kdysi na základní škole, moc už si nepamatuji o čem byla, tím pádem pro mně neměla nějaký hlubší význam.

26.09.2017 3 z 5

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Epos jsem musela číst k maturitě, čekala jsem něco děsně zastaralého, dlouhého a nudného. A ono to kupodivu bylo celkem krátké a i docela dobré.

26.09.2017 4 z 5

Nový zákon: Obrázková bible (komiks) Nový zákon: Obrázková bible (komiks) neznámý - neuveden

Když jsem jako malá neuměla číst, prohlížela jsem si v knize alespoň obrázky (kniha je formou komixu). V pozdějším věku (1., 2. třída) jsem ji pak četla, psána je jednoduchou formou. Navíc znalost biblických příběhů patří k základnímu vzdělání každého z nás.

26.09.2017 5 z 5

Zajatá nevěsta Zajatá nevěsta Johanna Lindsey

Knihu jsem četla zhruba před 14 lety na prázdninách u tety a tolik se mi líbila, že jsem ji přelouskala za dva večery. Přišla mi tenkrát hrozně romantická a napínavá.

Skotova zajatkyně Skotova zajatkyně Sabrina Jeffries

Mám ráda tyhle romantické příběhy se zajímavými zápletkami, kdy zároveň celou knihu čekáte až si ti dva uvědomí, že k sobě patří. Romanťák jak má být.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Když jsem knihu četla, přišla mi celkem dobrá. Až po shlédnutí filmu jsem zjistila, jaké emoce na mne měla kniha přenést, ale bohužel nepřenesla. Čekala jsem tedy něco trochu lepšího.

25.09.2017 3 z 5

Tajemství hradní věže Tajemství hradní věže Kathleen Kirkwood

Líbilo se mi milostné propojení minulosti a "současnosti". Romanťák jak má být.

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Člověk kolikrát ani nevěří tomu, co v knize je. Taková neúcta k vlastnímu dítěti snad ani není možná. Bohužel je vše podle skutečné události, což je na celé věci ještě děsivější. Po přečtení mi běhal mráz po zádech.

25.09.2017 4 z 5

Švejk někam přijde, něco udělá a je to dobře, místní ho mají rádi, pak jde jinam, tam něco řekne a je to špatně, místní ho tam pak nesnášejí. A tak pořád dokola. Přečetla jsem snad 3/4 té knihy a na chuť jsem jí nepřišla, musela jsem ji odložit na neurčito.

25.09.2017 2 z 5

Krásná pokojská Krásná pokojská James Ellison

Přečteno během jednoho večera, kniha je lepší než film, ale ani ten není k zahození.

Radostná zvěst Radostná zvěst Sandra Brown

Kniha se krásně a rychle četla, ráda bych si ji někdy dala ještě jednou.

Leopard a orchidej Leopard a orchidej Kathleen E. Woodiwiss

Klasický, pěkný, čtivý romanťák jak má být.

25.09.2017 4 z 5

Hodný holky nikdy nedostanou přidáno Hodný holky nikdy nedostanou přidáno Lois P. Frankel

Doporučuji přečíst všem ženám. Nejen já, ale i ostatní ženy v mém okolí dělají chyby, která autorka řadí mezi zásadní. Chystám se knihu znovu přečíst a více věcí aplikovat v praxi.

Tajemný sligum Tajemný sligum Stephen Bowkett

Knihu jsem četla jako dítě asi před 13 lety, v průběhu mi přišla jako průměrná kniha, ale závěr mě velice překvapil a donutil přemýšlet, co se vlastně ve skutečnosti stalo.

25.09.2017 4 z 5

Ambra Černá Navždy Ambra Černá & Ambra Černá vidí rudě Ambra Černá Navždy Ambra Černá & Ambra Černá vidí rudě Paula Danziger

Jako malá jsem tuto knihu četla snad 3x a nikdy neomrzela.

Červený stan Červený stan Anita Diamant

Kniha, myslím si, dosti reálně zobrazuje život a úděl tehdejších, někdy i dnešních, žen. S hlavní postavou Dínou jsem se tak sžila, že konec knihy jsem obrečela.

25.09.2017 5 z 5

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Souhlasím s názorem, že tyto příběhy patří k základnímu vzdělání každého z nás. Navíc jsou napsané čtivější formou, že někdy nabízí sama Bible.

25.09.2017 3 z 5

Přečteno jsem měla během dvou večerů, škoda, že kniha byla tak krátká.

Zázraky se dějí Zázraky se dějí Mary Kay Ash

Kniha je velice motivační, neustále jsem si z ní vypisovala rady, které Mary Kay dávala a jimiž se řídila. Ale nejen to, má i krásný a zajímavý příběh.