Hřibče Hřibče komentáře u knih

Amélie a duchové Amélie a duchové Petra Neomillnerová

Třetí díl mě opět nesmírně bavil a jsem moc ráda, že příběh dopadl tak, jak dopadl.
Byla to úžasná knižní série, která byla po celou dobu doprovázena velmi zdařilými ilustracemi. Už dlouho jsem se nesetkala s tím, aby kniha byla v takovém vydařeném souladu, co se textu a ilustrací týče. Za mě maximální spokojenost po všech stránkách. :)

15.07.2016 5 z 5

Slepičí minipolévka o kočičí duši Slepičí minipolévka o kočičí duši Jack Canfield

Drobná knížečka, která se čte téměř sama. Některé povídky byli průměrné, jiné naopak moc pěkné a dojemné. Mně osobně hodně bavila krátká filozofická zamyšlení věnovaná kočkám, mnohá mě často opravdu rozesmála.
Pokud toužíte po něčem milém, co vám přečtením udělá radost a zpříjemní den, tak tato kniha je tou správnou volbou. :)

13.07.2016 4 z 5

Mokrá louka Mokrá louka Lenka Lanczová

Příjemný letní příběh, který se velmi dobře četl. Babička, pratetička a pan Mrkvička jsou opravdu kouzelné postavy a už jen kvůli nim stojí za to si knihu přečíst. Každopádně kniha je opravdu dobrá, čte se jedním dechem a je napínavá. Na rozdíl od jiných "lanczovek", co jsem zatím četla, tak v této je opravdu minimum erotiky, ale ničemu to nevadí. Naopak je to ještě takové krásně nevinné. :) Hlavní hrdinka je fajn a s ničím se nepáře, na druhou stranu je to opravdu mladá holka a zkušenosti teprve sbírá, což je hodně znát hlavně na tom konci. Úplně jsem si při jeho čtení říkala: "A kde je jako pokračování?" :D No, asi není, musíme si konec domyslet, ale i o sbírání zkušeností je život. :)

22.06.2016 4 z 5

Vévoda na útěku Vévoda na útěku Julie Anne Long

Příběh nebyl špatný, ale (nevím proč) Hřích v barvě lilie se mi líbil víc. Byl mnohem vtipnější, bylo v něm i větší erotické napětí mezi hrdiny a byl napínavější. Tento román mi přišel oproti Hříchu takový méně výrazný. Přesto se kniha dobře četla, ale abych byla upřímná, tak víc zajímavý mi přišel osud Rebecciny sestry, než přímo Rebeccy. Ten bych si vážně s chutí přečetla. Škoda jen, že jej autorka nepovažovala za natolik zajímavý, aby se mu více věnovala. :)

03.05.2016 3 z 5

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Ze začátku jsem měla trošku obavy, jaká bude kniha, kterou autorka směřovala primárně na dospělé čtenářky, ale už po pár odstavcích čtení jsem pochopila, že mé obavy byly naprosto zbytečné. Kniha mě neskutečně bavila a opravdu hodně jsem se u ní nasmála. Vřele doporučuji. Ráda si zase někdy od Lenky přečtu nějakou tu dospěláckou. ;)

14.04.2016 5 z 5

Královský svůdce Královský svůdce Jennifer Blake (p)

Příjemné romantické čtení. Druhá polovina knihy mi přišla akčnější, ale to může být způsobeno i tím, že jsem tu první část četla celkem dlouho, zatímco tu druhou jsem doslova slupla za den a půl. Moc se mi líbí prostředí a reálie se kterými si autorka umí v knize pohrát a skvěle je popsat. Díky tomu si vždy dovedu děj představit do nejmenších detailů a mám téměř pocit, jako kdybych tam s hrdiny byla také. :)

13.01.2016 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Příběh se mi líbil, ale je pravda, že je trošku smutnější např. oproti Čekance, kterou jsem od Quinn četla nedávno. Na druhou stranu i tady vše dopadlo dobře, romantika a vtip ani v této knize nechyběly, takže jsem spokojená. Konec je lehce otevřený, protože jsem se nedočetla, zda se Francesca dočká vytouženého dítěte, ale předpokládám, že se to snad dozvím v jednom z dalších dílů této velmi podařené série. :)

28.09.2015 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Temné kouty jsou krapet "optimictičtější", než Zmizelá, a to je možná i ten podstatný důvod, proč se mi líbily i o malinko víc. Tím optimističtější mám na mysli to, že hlavní postavy jsou na tom na konci o fous lépe, než na začátku. Naopak u Zmizelé mi to tak nepřišlo a když jsem pak zpětně o Zmizelé přemýšlela, tak mi tento fakt na knize vadil čím dál víc.
V Temných koutech je náznak naděje na lepší zítřky a i když se hlavní postavy nezměnily a byly to pořád ty stejné hlavní postavy se svými démony, tak přece jen prošly určitým vývojem, který je posunul dál, a to se mi líbilo.
Navíc zde byla detektivní zápletka vyřešena, vraha jsem tušila, ale přece jen jsem motiv a to, jak se to celé vlastně událo, úplně přesně neodhadla. Konec byl tak tedy i pro mě překvapením, díky čemuž jsem si jej příjemně vychutnala.
Takže přes lehce rozvláčnou první polovinu knihy hodnotím Temné kouty kladně a už teď jsem zvědavá na filmové zpracování. :)

20.07.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Kdybych byla tak o 8 let mladší, tak si myslím, že bych byla z knihy naprosto nadšená. Ale protože nejsem, tak musím říct, že byla dobrá, příjemně se četla, ale nepodařilo se mi úplně s hlavními hrdiny sžít. Místy byly některé dialogy spíše přízemní - prostě klasické dialogy mezi puberťáky a jindy zase až moc filozofické. Připadalo mi to chvílemi jako na houpačce. :)
Přesto mi byl hlavní hrdina i s jeho kamarády sympatický a občas se jim povedlo vymyslet i několik hodně vtipných kousků, které mě dokázaly přimět k úsměvu. Kdo mi k srdci příliš nepřirostl byla hlavní hrdinka Margo. Ač se mi ze začátku celkem líbila, tak ke konci už jsem k ní tolik sympatií necítila.
Shrnuto, podtrženo, tak Papírová města jsou příjemným čtením, ze kterého budete, pokud je vám méně jak 20, nejspíše nadšení, pokud je vám však více, tak asi zůstanete jen u toho slůvka příjemné. I když vlastně ani to není tak špatné. :)

12.05.2015 4 z 5

Kavky nad městem Kavky nad městem Vlasta Dušková

Příjemný román, ve kterém je obsaženo mnoho životních pravd. Díky svému citlivému vyprávění autorka mnohokrát přiměje čtenáře se nad dějem zamyslet a jít do sebe, přitom tak činí naprosto nenuceně a přirozeně.
Mám ráda knihy, které se zabývají poválečnou tématikou u nás, zároveň se mi líbí, že jsem v knize nalezla i zajímavě popsanou dobu předválečnou a válečnou.
Hlavním důvodem, proč jsem si chtěla Kavky nad městem přečíst bylo to, že mě zajímalo, jak se v tomto pohnutém období žilo česko-německým rodinám u nás, protože, ač mám určitou představu, tak o tom v podstatě nic nevím. Netroufám si teď po přečtení říct, že jsem o hodně chytřejší, ale jsem ráda, že se mi román dostal do ruky, protože jsem díky němu mohla pochopit spoustu věcí, které bych se jinak nedozvěděla.

02.03.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Už dlouho jsem se netěšila tolik na to, až knihu dočtu, jako v případě Zmizelé. Bylo to celý prostě dost psycho. Rozhodně nedoporučuji číst, pokud neprožíváte zrovna dvakrát radostné období, kdy se třeba na vás hrnou různá trápení a máte hodně starostí. Tato kniha vám totiž neukáže žádná pozitiva a ani vám nedá žádnou naději v lepší zítřky.
Hlavní postavy svět popisují bez iluzí, vidí ho až příliš syrově a někdy to věru není pěkný pohled.
Zmizelá je taky po opravdu dlouhé době (možná i snad poprvé v mém životě) knihou, ve které mi nebyly příliš sympatické hlavní postavy. I když se můj pohled na ně v průběhu čtení dost změnil, tak i přesto jsem si je neoblíbila. Nedokázala jsem se ani do jedné vcítit a soucítit s nimi, chápat je.
Na druhou stranu stojí Zmizelá rozhodně za přečtení, a to už jen pro jedinečný popis atmosféry, okolního světa a chování lidí. Už jen pro tyto věci je to rozhodně pozoruhodná kniha, která si pozornost zaslouží. Znovu bych ji ale už nečetla, neměla bych na to nervy.

26.11.2014 4 z 5

Ve stínu erbu Ve stínu erbu Hana Marie Körnerová (p)

Paní Körnerová mě opět nezklamala! :) Sice se mi trošku více líbila první polovina příběhu, kde se Frederika s Raymondem příliš nemuseli, což mělo za následek mnoho hodně vtipných situací. Zároveň tam ale bylo v jednom okamžiku tolik krásně popsané romantiky, až jsem si tu konkrétní část musela číst dvakrát, jak se mi líbila. :) Druhá polovina knihy byla více o dvorských intrikách a tehdejší politice, na druhou stranu byla i akčnější, takže měla také hodně co do sebe a konec byl opravdu strhující.
Celkově se mi román velmi příjemně četl a jsem moc ráda, že jsem se díky paní Körnerové a jejímu příběhu mohla vypravit do minulosti, poznat jinou zemi a jiný mrav a zároveň i na chvíli pustit svoje vlastní starosti z hlavy. :) Těším se na další knihy od této autorky! :)

26.09.2014 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Camille je neskutečně zvláštní hlavní hrdinka, ale i přesto vám nebude dělat problém si ji oblíbit. Konec je sice krapet předvídatelný, ale jinak je celý příběh příjemně temný, hodně naturalistický a má dobře popsanou atmosféru. Četlo se to dobře a téměř samo, ale čekala jsem, že to bude větší drsňárna. Třeba se dočkám v dalších dílech. ;)

31.08.2014 4 z 5

Kam se vytrácí láska Kam se vytrácí láska Lenka Lanczová

Proč vždycky, když si chci přečíst nějaký pohodový letní příběh, sáhnu po knize, ze které se nakonec vyklube celkem drama? :) Příběh dvou sester a léta, které jim doslova změní život a v mnoha věcech i pohled na svět. Každá jsou jiná, ale obě touží po lásce a být milovány.
Bližší mi byla asi Adéla, ale i postava Elen měla cosi do sebe a oblíbila jsem si ji. Přiznám se, že někdy jsem žasla nad tím, jak je Elen světem protřelá, to já v jejím věku nezažila ani pětinu toho, co stihla ona.
Knihy od Lenky mám moc ráda, baví mě číst především ty, které už jsou vydány nějaký ten pátek. Ráda vždy vzpomínám a znova objevuji, co právě v té době letělo.
Kniha se velmi dobře četla, byla zajímavá, vtipná, plná skvělých hlášek, nechyběla v ní láska a překvapení a samozřejmě také ponaučení. Za mě velká spokojenost. :)

26.07.2014 4 z 5

Amélie a barevný svět Amélie a barevný svět Petra Neomillnerová

Knihu jsem přečetla dnes na jeden zátah během dvou a půl hodinové jízdy autem a musím říct, že i když už dlouho nespadám do věkové kategorie čtenářů, kterým je kniha primárně určena, tak se mi příběh moc líbil. Nádherné ilustrace, velmi zajímavý děj a úžasný Petřin styl vyprávění, který mě stále nepřestává bavit. Líbí se mi, jak autorka dokáže skvěle vystihnout lehce melancholickou a tajemnou atmosféru příběhu a při tom do děje zamíchat jako by nic zcela obyčejné a každodenní věci normálních smrtelníků.
Sérii o Amélii jsem si nesmírně oblíbila a moc doufám, že tato kniha nebyla poslední. :)

23.07.2014 5 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Velmi pěkný a milý román o tom, jak mladá žena postupně objevuje nejen svou rodinnou historii, ale daří se jí nalézt i sama sebe a svou životní lásku.
V příběhu se setkáváme s dvěma dějovými liniemi. První patří hlavní hrdince Dianě, která pátrá po rodinném tajemství, druhá linie nás zase zavádí do minulosti, kde sledujeme Dianinu praprababičku Grace a její osudovou lásku na ostrově Ceylon.
Kniha se čte velmi pěkně, i když ze začátku mi dělalo trošku problém se začíst, ale jak se začala střídat minulost s přítomností, tak mě to tak chytlo, že jsem měla problém knihu odložit. Moc se mi líbilo, jak dokázala autorka barevně popsat Ceylon. O tomto ostrově jsem toho příliš nevěděla, ale musím říct, že po přečtení této knihy mám obrovskou chuť se na něj někdy zajet podívat. :)

23.07.2014 4 z 5

Hvězda Hvězda Alex Flinn

Hvězda je příjemné čtení pro náctileté, které volně navazuje na předchozí Dýchání pod vodou. Opět se setkáváme s Caitlin a Nickem, i když Nick se zde vyskytuje jen okrajově. Přesto je na obou postavách vidět určitý vývoj kupředu, který mě potěšil. Hvězda je krapet optimističtější čtení, než Dýchání, proto se mi asi i četla o trošku lépe. Kdyby bylo ještě nějaké pokračování tohoto příběhu, kde by byla Caitlin a Nick, tak bych se vůbec nezlobila. :) Celkově jsem s touto knihou velmi spokojená a těším se na další od této autorky.

30.04.2014 5 z 5

Krásné zítřky Krásné zítřky Katherine Boo

Kniha, která mnohým lidem otevře oči a díky které si spousta z nás uvědomí, že se máme ještě pořád hodně dobře. Autorka popisuje životní situace obyčejných lidí žijících v Indii bez příkras a naprosto upřímně. I když vím, že kniha popisuje skutečná místa a skutečné osudy lidí, tak i přesto mi po jejím přečtení stále dělá problém uvěřit, že v takových obtížných/otřesných podmínkách opravdu někde lidé žijí. Není to lehké čtivo, ale to není ani život hrdinů v indickém slumu, rozhodně si ale kniha váš čas zaslouží.

23.04.2014 4 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Četlo se to lehce, bylo tam hodně erotiky (asi si to doba žádá), mně se líbila italština, která tam často zaznívala. Celkově mi kniha přišla jako průměr, ale jako odpočinkové čtivo je to OK. ;)

13.03.2014 3 z 5

Druhá Druhá Táňa Keleová-Vasilková

O autorce jsem už dříve slyšela, ale z nějakého (teď mi nepochopitelného) důvodu jsem se jí vyhýbala. Marně, stejně mě dostihla a jsem tomu moc ráda! :) Kniha mě zaujala už na prvních stranách a velmi dobře se četla. Příběh je naprosto uvěřitelný a reálný. Celou dobu jsem měla pocit, že se mohl klidně nějakým dvěma ženám stát. Pro mě je Druhá rozhodně velmi příjemným překvapením a zaslouží si plný počet hvězd. :)

19.12.2013 5 z 5