Ve stínu erbu

Ve stínu erbu https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82039/bmid_ve-stinu-erbu-YGi-82039.jpg 4 149 38

Francie za vlády Ludvíka XV. Raymond je druhorozeným synem vlivného hraběte, Frederika dcerou bohatého sicilského vévody. Zasnoubili je už v dětském věku. Raymondův otec potřebuje finance, Frederičin zase politický vliv. Děti se upřímně nenávidí. Přesto ke sňatku o deset let později dojde. Než si novomanželé stačí urovnat nepřátelské vztahy, odjíždí Raymond do války a Frederika je „odložena“ na opuštěný lovecký zámeček. Musí se vypořádat nejen se složitými životními podmínkami, ale i s intrikami Raymondovy rodiny.... celý text

martinaandulka
27.01.2024 3 z 5

Vcelku hezká pohádka pro dospělé za vlády Ludvíka XV.

PavlaA
28.08.2023 5 z 5

Krásná pohádka z historické Francie za vlády Ludvíka XV

Runinka
18.06.2023 4 z 5

Oddechovka od mé oblíbené autorky.

beruzzka
08.04.2022 4 z 5

jako vzdy skvela kniha, prectena za jedno odpoledne. davam o hvezdicku mene, protoze jsem od autorky cetla i lepsi pribehy, tento nebyl spatny, ale celou dobu mi trochu chybela vetsi hlouka, stalo by za to aby kniha byla delsi.
druhou vytkou bylo sehrane tehotenstvi, ktere mi prislo dost hloupe vzhledem k jinak chytrym postavam

maryska09
22.11.2021 4 z 5

Další klasická kniha paní Körnerové, plná lásky, intrik, napětí a soubojí. Pokud to čtenář čeká, tak kniha nezklame.

Ronnie68
13.07.2021 5 z 5

skvělá historická kniha ... zaujala mě hnedka od prvních stran (odehrávající v historické Francii - to je pro mě :) ) ... doporučuji ... není tak silná (spíše útlá) a příběh opravdu zaujme ...

Sidonka3
03.07.2021 3 z 5

Aristokratičtí, pyšní novomanželé nezačali svůj svazek zrovna nejlépe. Před svatbou se setkali jen jedinkrát, a to v dětství, a toto setkání zaselo svár do jejich čistě politického a obchodního manželství, sjednaného jejich otci. Od začátku je vnucený, povinný vztah vypjatý, je to takové kdo s koho, kdy přiznání citu by bylo porážkou. Hned po svatbě navíc manžel Raymond odjíždí do války a Frederiku ani neuvede do jejího nového domova, na zanedbaný lovecký zámeček, čímž jí otevřeně uvádí do postavení odložené ženy, na jejímž osudu mu nezáleží.
Jejich jednání je sice občas poněkud nepochopitelné (osamocený, znuděný a poraněný manžel se jako trucovité děcko vprostřed knihy schovává před pečující manželkou, která ho začíná přitahovat, v druhém křídle zámku, proč proboha?), dobře, něco se dá vysvětlit tím, že třeba nevěděli jak začít se sbližováním, někdy je to ale už opravdu přehnané a chycené za vlasy. Každopádně vztah vypadá dlouho nejistě, nedostupně a o to vyzní historická romance dramatičtěji. Raymond pobývá ve společné domácnosti minimálně a není to žádný vysněný princ plný pochopení, Frederika si svůj osud svým jednáním taky úplně neulehčuje. I proto se možná čte tahle romance tak dobře. Je napínavá, čtivá, dlouho jako by byla situace nejasná a autorka si hraje na to, že dlouho „nevíte“ jak to asi tak všechno skončí. Nedovysvětlenost něčích pohnutek a prapodivných myšlenkových pochodů nebo naivita postojů hrdinů je v tomhle žánru odpustitelná.

Romance se odehrává ve Francii za vlády Ludvíka XV. a patří mezi to lepší, co bylo pro letní pohodové počtení napsáno. Název knihy „Ve stínu erbu“ znamená, že se F. nelíbil život pod zaprášeným erbem, který visel v hlavní síni nad její hlavou, hlava rodu-tchán proti ní dělal intriky a chtěl F. odstranit a ona se symbolického štítu rodu Valandrey dlouho oprávněně obávala.
Je to takové snadné, pěkné odpočinkové počtení, kde rozebírání proč se stalo tohle a právě takhle a jestli všechno dává dokonalej smysl je spíš na škodu. O příběhu je nejlepší moc nepřemýšlet, relaxovat při něm a pak můžete dát s klidem poměrně vysoké hodnocení. Času stráveného s touhle pohádkou nelituju, i když tam mohlo být víc emocí, které čtenářku hlouběji a osobněji zasáhnou.

knihovnička007
24.06.2021 5 z 5

Knihu jsem v těchto dnech četla znovu. Narazila jsem na ni v knihovně a protože mám knihy autorky ráda, nedalo mi to...
Kniha je odpočinková, jednoduchá, nenáročná. Raymond a Frederika jsou donuceni se vzít, i když se nesnáší. Samozřejmě časem se do sebe zamilují, ale musí spolu překonat velké nesnáze. Vše v Paříži za vlády Ludvíka XV.

Mája777
19.06.2021 4 z 5

Venku je horko k zalknutí, ale s touto knihou to šlo přečkat. Opravdu oddychovka na jedno odpoledne, která neurazí.
Kolem této autorky jsem už delší dobu kroužila. Nechápu, proč jsem tak dlouho odolávala.
(19. 6. 21 - 14 772 - 38)

tabaluga
25.04.2021 5 z 5

Mám ráda historické romány, ale v poslední době jsem jich moc neprecetla. Toto bylo takové mile pohlazení po duši, taková jednohubka:-D

cibulka 8
10.04.2021 5 z 5

Tuhle knížečku jsem četla už mockrát a pořád mě baví. Paní Hana to prostě umí...

helenah
09.03.2021 5 z 5

Knížky Hany Marie Körnerové jsou pro mě sázkou na jistotu. Jsem ráda, že znovu vyšla tato starší kniha, dlouho jsem ji marně sháněla. Je v ní trochu od všeho, co mám v knihách ráda-pomalu se rodící láska, napětí, trochu intrik a nakonec...ale nebudu prozrazovat ;-) Doporučuji všem čtenářům, nastavených podobně, jako jsem já

JancaMia
13.01.2021 4 z 5

Krasne oddechove čtení

knihovniceS
25.08.2020 5 z 5

Moje oblíbená autorka a u ní nezvykle tenká kniha "Ve stínu erbu". Slupla jsem ji jako sladký bonbonek a moc se mi líbila. Než jsem se rozkoukala, byl konec. Mně by se líbilo pokračování, ráda bych znala další osudy Frederiky, dětí i manžela Raymonda. Paní Hano Marie Körnerová nemáte v šuplíku pokračování?

anezur33
26.08.2019 4 z 5

Dobrá kniha.

vikaa
10.06.2019 4 z 5

Typicky ženská romantická literatura. Pokud si chcete odpočinout od všedních starostí a nechat si trošku "vymýt" hlavu, je tato kniha to pravé ořechové. Historická romance z 18. století Vás rozhodně nezklame, zvlášť pokud se Vám líbila autorčina Andělská tvář. Jednohubka na dovolenou - v rámci žánru 3,5 hvězdy!

hapac
12.02.2019 3 z 5

Pěkný historický příběh, který zvládnete za jedno odpoledne.

Jirinamac
11.02.2019 4 z 5

Odpočinkové čtení na pár hodin. Sladká romantika a intriky v příběhu z 18. století.

pip11
13.01.2019 5 z 5

Další moc podařený historický příběh. Opět nechybí trocha romantiky a spousta napětí :)

takana
06.12.2018 5 z 5