Hřibče Hřibče komentáře u knih

Vévoda na útěku Vévoda na útěku Julie Anne Long

Příběh nebyl špatný, ale (nevím proč) Hřích v barvě lilie se mi líbil víc. Byl mnohem vtipnější, bylo v něm i větší erotické napětí mezi hrdiny a byl napínavější. Tento román mi přišel oproti Hříchu takový méně výrazný. Přesto se kniha dobře četla, ale abych byla upřímná, tak víc zajímavý mi přišel osud Rebecciny sestry, než přímo Rebeccy. Ten bych si vážně s chutí přečetla. Škoda jen, že jej autorka nepovažovala za natolik zajímavý, aby se mu více věnovala. :)

03.05.2016 3 z 5

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Ze začátku jsem měla trošku obavy, jaká bude kniha, kterou autorka směřovala primárně na dospělé čtenářky, ale už po pár odstavcích čtení jsem pochopila, že mé obavy byly naprosto zbytečné. Kniha mě neskutečně bavila a opravdu hodně jsem se u ní nasmála. Vřele doporučuji. Ráda si zase někdy od Lenky přečtu nějakou tu dospěláckou. ;)

14.04.2016 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Ach to bylo počteníčko! :) Přesně to pravé pro mou romantickou duši! Miluji autorčin styl vyprávění, dialogy hrdinů jsou nesmírně vtipné a nemají chybu! Za mě je J. Quinn jedna z nejlepších autorek historických romancí. Budu si muset sehnat všechny její knihy. :)

16.03.2016 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Napínavá kniha, která se dobře četla. Nedoporučuji slabším žaludkům, některé scény byly opravdu hodně drsné. Sama se sobě teď divím, že jsem byla schopná je skousnout a číst dál.

16.03.2016 4 z 5

V zajetí krásy V zajetí krásy Chris Manby

Nejedná se sice o vrchol literatury, ale zato se toto dílko nesmírně dobře čte. Děj odsypá a vy se ani nenadějete a najednou jste v polovině. Pokud tuto knihu budete brát s nadhledem, tak se nad ní budete nesmírně dobře bavit. Nejenže poznáte zákulisí světa šoubyznysu, ale zároveň poodhalíte i svět salónů krásy. A stejně jako hlavní hrdinky zjistíte, že obojí umí být velmi zrádné...
Za mě každopádně spokojenost. Od autorky už jsem jednu knihu četla a pokud se mi od ní ještě něco dostane do ruky, tak si to přečtu ráda taky. :)

17.02.2016 4 z 5

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Teresa Medeiros

Vtipné a milé počteníčko s příjemnou dávkou romantiky, které potěší zvláště teď v těchto zimních měsících. :) Na autorce mám ráda její smysl pro humor a těší mě, že mě ani v této knize nezklamala.

05.02.2016 4 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Příjemný letní příběh, který se velmi dobře četl, zvláště teď, když je za okny mráz. :) Je zajímavé, že autorčiny knihy se mi zatím stále neomrzely a s menšími či většími přestávkami mě stále baví, i když jsem už dlouho mimo cílovou skupinu. Pořád se to prostě dá. :)
Lehce otevřený konec mi nevadil, osobně doufám v tu lepší variantu a hrdince bych ji přála. :)

18.01.2016 4 z 5

Královský svůdce Královský svůdce Jennifer Blake (p)

Příjemné romantické čtení. Druhá polovina knihy mi přišla akčnější, ale to může být způsobeno i tím, že jsem tu první část četla celkem dlouho, zatímco tu druhou jsem doslova slupla za den a půl. Moc se mi líbí prostředí a reálie se kterými si autorka umí v knize pohrát a skvěle je popsat. Díky tomu si vždy dovedu děj představit do nejmenších detailů a mám téměř pocit, jako kdybych tam s hrdiny byla také. :)

13.01.2016 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Příběh se mi líbil, ale je pravda, že je trošku smutnější např. oproti Čekance, kterou jsem od Quinn četla nedávno. Na druhou stranu i tady vše dopadlo dobře, romantika a vtip ani v této knize nechyběly, takže jsem spokojená. Konec je lehce otevřený, protože jsem se nedočetla, zda se Francesca dočká vytouženého dítěte, ale předpokládám, že se to snad dozvím v jednom z dalších dílů této velmi podařené série. :)

28.09.2015 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Velmi příjemná četba, plná krásné hudby, nádherných květin a exotických chutí. Výlety za exotikou mě s touto autorkou nesmírně baví, proto jsem schopna přimhouřit oko a odpustit jí, že téma knihy je téměř totožné, jako u její předchozí. Jenže ono se to i tak moc dobře četlo, takže za mě spokojenost. :)

21.09.2015 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

První polovina knihy je nesmírně vtipná, hodně jsem se u ní nasmála. Druhá už je krapet vážnější, ale pořad se to četlo dobře. Pro mě to bylo první setkání s autorkou a určitě nebude poslední. S chutí si od ní zase někdy něco přečtu. :)

17.08.2015 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Temné kouty jsou krapet "optimictičtější", než Zmizelá, a to je možná i ten podstatný důvod, proč se mi líbily i o malinko víc. Tím optimističtější mám na mysli to, že hlavní postavy jsou na tom na konci o fous lépe, než na začátku. Naopak u Zmizelé mi to tak nepřišlo a když jsem pak zpětně o Zmizelé přemýšlela, tak mi tento fakt na knize vadil čím dál víc.
V Temných koutech je náznak naděje na lepší zítřky a i když se hlavní postavy nezměnily a byly to pořád ty stejné hlavní postavy se svými démony, tak přece jen prošly určitým vývojem, který je posunul dál, a to se mi líbilo.
Navíc zde byla detektivní zápletka vyřešena, vraha jsem tušila, ale přece jen jsem motiv a to, jak se to celé vlastně událo, úplně přesně neodhadla. Konec byl tak tedy i pro mě překvapením, díky čemuž jsem si jej příjemně vychutnala.
Takže přes lehce rozvláčnou první polovinu knihy hodnotím Temné kouty kladně a už teď jsem zvědavá na filmové zpracování. :)

20.07.2015 4 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Kniha se čte jedním dechem, místy jsem si i poplakala. Velmi mě zasáhl osud Michaely, její postava byla nesmírně zajímavá. Všechny hrdinky však měly cosi do sebe a byly mi sympatické. Myslím si, že se v nich alespoň částečně najde každá žena. Za mě teda maximální spokojenost. :)

11.06.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Kdybych byla tak o 8 let mladší, tak si myslím, že bych byla z knihy naprosto nadšená. Ale protože nejsem, tak musím říct, že byla dobrá, příjemně se četla, ale nepodařilo se mi úplně s hlavními hrdiny sžít. Místy byly některé dialogy spíše přízemní - prostě klasické dialogy mezi puberťáky a jindy zase až moc filozofické. Připadalo mi to chvílemi jako na houpačce. :)
Přesto mi byl hlavní hrdina i s jeho kamarády sympatický a občas se jim povedlo vymyslet i několik hodně vtipných kousků, které mě dokázaly přimět k úsměvu. Kdo mi k srdci příliš nepřirostl byla hlavní hrdinka Margo. Ač se mi ze začátku celkem líbila, tak ke konci už jsem k ní tolik sympatií necítila.
Shrnuto, podtrženo, tak Papírová města jsou příjemným čtením, ze kterého budete, pokud je vám méně jak 20, nejspíše nadšení, pokud je vám však více, tak asi zůstanete jen u toho slůvka příjemné. I když vlastně ani to není tak špatné. :)

12.05.2015 4 z 5

Princové mají přednost Princové mají přednost Kieran Kramer

Moc jsem se na tuto knihu těšila, ale bohužel mi přišla slabší, než 1. díl. Ani by mi nevadilo, že je to celé trošku přitažené za vlasy, že je vše vymyšlené, historické reálie nesedí a tak, ale co mi vadilo bylo to, že 2. díl byl o dost méně vtipnější a hlavní postavy mi přišly takové nemastné neslané. První díl byl sice naivní, ale nesmírně jsem se u něj bavila, hlavní hrdinové byli vtipní a panovalo mezi nimi příjemné erotické napětí. Tady bohužel tolik ne.
Knihu jsem dočetla, takže i když se k ní nevyjadřuji příliš pochvalně, tak se přečíst dá a je vhodná pro relax, ale podle mě postrádala tu jiskru prvního dílu.
Nevím, zda KK vydá pokračování, mělo být ještě několik příběhů o Starých nemožných mládencích, ale jelikož nic dalšího už dlouho nevyšlo, tak se obávám, že s touto sérií skončili.

14.04.2015

Vražedné chardonnay Vražedné chardonnay Věra Fojtová

První polovina knihy se mi tentokrát zdála trošku rozvleklejší, než tomu bylo u předchozích knih této série, ale druhá polovina už dostala grády a čtení jsem si užívala. Opět příjemně oddychové čtivo bez potoků krve. :)

22.03.2015 4 z 5

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Příjemná kniha ze života, navíc poměrně uvěřitelná a s dobrým koncem. Co víc si přát, když doma ležíte s chřipkou? Snad jen mít po ruce o trošku více kapesníčků. :)

02.03.2015 4 z 5

Kavky nad městem Kavky nad městem Vlasta Dušková

Příjemný román, ve kterém je obsaženo mnoho životních pravd. Díky svému citlivému vyprávění autorka mnohokrát přiměje čtenáře se nad dějem zamyslet a jít do sebe, přitom tak činí naprosto nenuceně a přirozeně.
Mám ráda knihy, které se zabývají poválečnou tématikou u nás, zároveň se mi líbí, že jsem v knize nalezla i zajímavě popsanou dobu předválečnou a válečnou.
Hlavním důvodem, proč jsem si chtěla Kavky nad městem přečíst bylo to, že mě zajímalo, jak se v tomto pohnutém období žilo česko-německým rodinám u nás, protože, ač mám určitou představu, tak o tom v podstatě nic nevím. Netroufám si teď po přečtení říct, že jsem o hodně chytřejší, ale jsem ráda, že se mi román dostal do ruky, protože jsem díky němu mohla pochopit spoustu věcí, které bych se jinak nedozvěděla.

02.03.2015 5 z 5

Casa Grande Casa Grande Jude Deveraux (p)

Kdyby mi někdo dal přečíst tuto knihu a neřekl mi, že ji napsala Jude, tak bych to popravdě ani nepoznala. Naprosto netypická Jude.
Zatímco její poslední romány kvalitou spíše kolísaly a neoplývaly bůhví jakou zápletkou, tak o Casa Grande se to říct nedá. Děj je poměrně dramatický, vše se točí kolem misie, kterou hlavní hrdinka postavila téměř vlastnímu rukama v pouhých dvaceti letech.
Casa Grande má blíže k rodinné sáze, než k romantickému slaďáku, ale i tak je tu silná romantická linka a čtenářky zamilovaných příběhů si určitě přijdou na své.
Kniha se mi líbila, rozhodně byla lepší, než spousta jiných, které vyšly Jude v Baronetu v posledních pár letech. Přesto mi v ní něco chybělo - možná více romantiky, nebo více vtipu... Těžko říct, proto tentokrát jen 4 hvězdičky.

17.02.2015 4 z 5

Loutka Loutka Taylor Stevens

První třetina knihy se mi trošku hůře četla, nějak jsem se nemohla zorientovat v událostech a pořádně se začíst. Ze začátku to trošku vázlo, což mě příliš netěšilo, protože jsem hned očekávala akci. Té jsem se pak přece jen dočkala a kniha mě začala bavit. Druhou polovinu knihy jsem si pak už doslova užívala.
Co se týče zápletky, tak je opět velmi dobře promyšlená, líbilo se mi zabroušení do evropského prostředí. Konec mě sice příliš nepřekvapil, ale na druhou stranu to dopadlo v podstatě tak, jak jsem si myslela (a doufala), že to dopadne, takže jsem spokojená a knihu hodnotím kladně. :)

16.01.2015 4 z 5