Hospodyňka Hospodyňka komentáře u knih

Jak voní můj domov Jak voní můj domov Václav Větvička

Líbezné, opravdové a voňavé i ve své sladkobolnosti jsou knihy tohoto svérázného "druida"

26.01.2019 5 z 5

V zajetí zlaté řeky V zajetí zlaté řeky Louis L'Amour

Knihy od tohoto pana autora slouží už mnoho let jako dárek tchánovi k vánocům. Ponožky, pyžamo a léky na prostatu se můžou jít zahrabat. Tohle je dárek, který mu umožní cestovat, snít a bavit se.

11.12.2018 5 z 5

Ještě žiju Ještě žiju Phil Collins

Jeho kniha, jeho hudba, čerstvě namletá káva, právě dopečený muffin a máte zaručeně skvělý den. A i když se Vám podaří jen to první zmiňované, tak výsledek je pořád stejný.

16.09.2018 5 z 5

Československé opevnění 1938: Velká obrazová kniha Československé opevnění 1938: Velká obrazová kniha Jan Lakosil

S touto výbornou knihou jsem u svého opravdu muže zabodovala...co víc si přát. Doporučuji též jako netradiční dárek. Opravdu zaujme a mohu říci, že mnohé naše návštěvy listovaly na úkor konverzace s hostitelkou.

21.08.2018 5 z 5

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Oddychovka, která mě přinutila upéct citrónový koláč(kdo četl pochopí) :-)

10.07.2018 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

V jedné nejmenované rodině (mého muže) máme strýce, dříve tetu, který byl jak vdán, tak ženat. Také bratrance, který byl strýcem, otčímem a následně manželem své neteře. A v neposlední řadě sourozence, co si po pár letech vyměnili partery, samozřejmě genderově. Prostě a jednoduše, ať na písku, nebo u pečení, tahle knížka zůstane zarytá...už pro ten paradox obyčejného života.

21.06.2018 3 z 5

S cizineckou legií proti Rommelovi S cizineckou legií proti Rommelovi Otto Wagner

Skvělá kniha, ale nedoporučuji číst na dětském hřišti, protože pak hrozí, že při pohledu na písek bulíte, objímáte své děti a všichni okolo si říkají něco o hysterce v pruhovaném triku.

22.05.2018 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Nejdřív viděno, pak až čteno. Opačně by to asi bylo lepší.

06.03.2018 3 z 5

Pohádky nejen na dobrou noc, ale také na dobré ráno pro nemocné děti. Momentálně velice aktuální.

06.03.2018 5 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Taková putovní záležitost, o kterou se všichni prali, ale nikdo neřekl, že ji zrovna čte.

05.03.2018 3 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Kniha, která v hlavě utkví.

05.03.2018 4 z 5

Klenoty klasické evropské kuchyně Klenoty klasické evropské kuchyně Roman Vaněk

Kniha u které mi nevadí hladovět a stačí se jen kochat.

03.03.2018 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Přečteno a darováno. Milé, chvilkami smutné, ale takový je život, né?

02.03.2018 4 z 5

Mahulena, krásná panna Mahulena, krásná panna Jaroslav Seifert

Rada se k ni vracim, vzpominam a privonim. Neumim vysvetlit, ale knihy ctene v detstvi voni jinak. Těch hvězdiček mělo být pět. No to je důkaz, že v čekárně u dětského lékaře se nemá surfovat :-)

01.03.2018 5 z 5

Ilustrovaná bible pro mládež Ilustrovaná bible pro mládež Josef E. Krause

Přechod přes moře, Samson, útěk do Egypta prostě některé obrázky nemusí člověk vidět i třicet let a stejně tam někde v hlavě jsou. A blond Ježíš měl taky své kouzlo :-) stejně jako příběh rodičů o sehnání takové knihy za minulého režimu.

20.02.2018 5 z 5

První světová válka den po dni První světová válka den po dni Ian Westwell

Stručnější, ale velice přehledná, plná zajímavých fotografii. Doporučuji jako dárek.

14.02.2018 4 z 5

1000 obrazů, které musíte vidět 1000 obrazů, které musíte vidět Stephen Farthing

Libí se mi předmluva a důvody, proč tato kniha vznikla. Každopádně stojí za to mít takovou knihu, když chcete potěšit oko u dobré kávy.

Dějiny ošklivosti Dějiny ošklivosti Umberto Eco

Stejně jako Dějiny krásy, tak i tato kniha je výborná a čtivá, pokud teda nečekáte, že vše hned zapadne na své místo. Dobrý dárek pro "náročné" přátele.

Dějiny krásy Dějiny krásy Umberto Eco

Úžasná a náročná kniha. U Eca prostě potřebuji číst každý odstavec dvakrát, aby mi to hlava pobrala. Skvělé jako dárek pro uměnímilovného člověka.

Velká válka Velká válka Charles Messenger

Dobře sepsané paměti i s notnou dávkou pokory. Po dočtení podobných knih je člověk rád, že nemusí činit rozhodnutí jako autor.

07.02.2018 4 z 5