hory2 hory2 komentáře u knih

Muž s dýmkou a houslemi Muž s dýmkou a houslemi Arthur Conan Doyle

Doyle 5 hvězdiček, Born také 4 hvězdiček.

28.10.2020

Údolí strachu Údolí strachu Arthur Conan Doyle

Kniha se mi velmi líbila, úvodní pátračku bych rozhodně za slabou neoznačil a i druhá část příběhu je napsána velice napínavě. Doyle byl mistrem ve vylíčení atmosféry a zde to opět naplno prokázal. Už jen třeba popisem hornické krajiny v pasáži, kdy Edwards jede vlakem a hádá se s venkovskými policajty. Rozhodně doporučuji !

16.09.2013 5 z 5

Bláznova moudrost Bláznova moudrost Lion Feuchtwanger

Vynikající, jako vše od tohoto autora.

26.08.2013 5 z 5

Zelený paprsek Zelený paprsek Jules Verne

Pan Aristobulus Ursiclos byl velice sympatický člověk.

14.08.2013 5 z 5

Joseph Fouché Joseph Fouché Stefan Zweig

Zweig prostě uměl. Je jedním z mých oblíbenců.

14.08.2013 5 z 5

S láskou k vlasti nejdál dojdeš S láskou k vlasti nejdál dojdeš Johannes Mario Simmel

Simmel má "neúsporný" styl, který mi moc nesedí.

Sni svůj bláhový sen Sni svůj bláhový sen Johannes Mario Simmel

Já bych naopak řekl, že tato kniha patří mezi Simmelovy lepší romány (četl jsem čtyři).

14.08.2013 3 z 5

Jen vítr to ví Jen vítr to ví Johannes Mario Simmel

Dost hrůza. Jsou tam sáhodlouhé dialogy typu: "Miluji tě." Také tě miluji, nemohu bez tebe žít." apod.

Miserere Miserere Jean Christophe Grangé

Je to takové čtení do vlaku či autobusu.

14.08.2013 2 z 5

Poe je brán především jako "strašidelný" spisovatel, ale já na něm snad nejvíce obdivuji jeho humor. Mezi mé oblíbené povídky patří např. Ďábel ve zvonici, O šizení jakožto exaktní vědě, Muž, který se rozpadl nebo Brýle.

13.08.2013 5 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Tato kniha je zajímavá tím, že se kvůli ní v rádiu hádal Just s Rejžkem.

13.08.2013

Dost hrůza, vyřešit záležitost tím, že hackeři se napíchnou na cizí kompjůtry ...

13.08.2013 1 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zklamání - tuctová zápletka a rozvláčné zpracování.

13.08.2013 1 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Vynikající kniha, znám ji skoro zpaměti.

12.08.2013 5 z 5

Fámy Fámy Hugo Claus

Ačkoli nejsem (až na výjimky, např. Palahniuk) velký příznivec současné beletristické literatury, tuto knihu, ke které jsem se dostal náhodou, vřele doporučuji. Claus píše stylem, který mám rád - žádná věta v knize není zbytečná, každá má co říct. To se o všech současných autorech říct nedá (budu trochu provokovat - King, Houellebecq).

25.11.2012 5 z 5

To To Stephen King

Vám se to opravdu tak líbilo ? Asi je ta kniha tak hlubokomyslná, že to na mě bylo moc ... Ne, já jsem prostě nepřišel na chuť Kingovu stylu, který se vyznačuje jakousi "ukecaností".

20.07.2012

Poklad na ostrově Poklad na ostrově Robert Louis Stevenson

To je výborná kniha, takto se mají psát dobrodružné romány.

20.07.2012

Přízrak Edgara Allana Poea Přízrak Edgara Allana Poea Matthew Pearl

M. Pearl volí pro své knihy zajímavé náměty. Jeho knihu Dantův klub bych ovšem hodnotil o něco výše než Přízrak E. A. Poea.

20.07.2012 3 z 5

Deník Michelangela blázna Deník Michelangela blázna Rolando Cristofanelli

Vynikající historický román (fiktivní deník renesančního umělce Michelangela) italského spisovatele a historika umění R. Cristofanelliho. Kromě tohoto díla u nás vyšla od téhož autora kniha Chlapec Raffael (též vynikající). Divím se, že se tyto knihy u nás nedočkaly dalších vydání. Osobně řadím Cristofanelliho ještě o něco výše než známějšího italského spisovatele U. Ecca.

20.07.2012 5 z 5