honza8366 honza8366 komentáře u knih

Šťastné a hrůzostrašné: Antologie štědrovečerních hororů Šťastné a hrůzostrašné: Antologie štědrovečerních hororů * antologie

Jde vidět, že je to konec 19. stol., povidky jsou dost predvidatelne, ale vylozene neurazi:)

12.03.2023 3 z 5

Finanční gramotnost pro každého Finanční gramotnost pro každého Anna Doubková

Knížka byla původně pro neslyšící a je z toho důvodu napsána hodně stručně. To je ale myslím jeden z jejích kladů. Je napsána jasně, s opakováním nejdůležitějšího na konci kapitol a poskytuje ucelený problém finanční gramotnosti - od hospodaření s penězi, přes finanční produkty až po základy práva.

24.01.2018

Soustředění Soustředění Leo Babauta

Kniha pro me byla docela zklamanim. Po skvele Sile jednoduchosti mi tohle prijde jen jako cista komerce - neni v ni nic moc, co uz autor nenapsal do predchozi knihy.

12.04.2017 2 z 5

Grafický design pro samouky Grafický design pro samouky Tony Seddon

Vynikajici kniha, velmi edukativne napsana - obsahuje negativni i pozitivni priklady, coz je velmi nazorne. Dobre a strucne napsane, pro zaklady vyborne.

07.03.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Výborná kniha, napínavá téměř až do konce, moc dobře se čte. Pro milovníky sfi-fi a utopií vřele doporučuji. Dobrá je i další Wyndhamova kniha Kukly.

Nicméně, když jsem ji teď četl podruhé, trochu mě tam zarazily dvě věci: za prvé, kam zmizelo tolik lidí - trifidi by je nedokázali "sníst" během pár dní a pochybuji, ze v tehdy možná 10 milionovém Londýně by všichni osleplí zůstali doma. A za druhé se mi nelíbilo, že nevidomí byli bráni jako naprosto neschopní.

15.12.2016 5 z 5

Když duše mluví řečí těla Když duše mluví řečí těla Hans Morschitzky

Velmi dobre zpracovana kniha o psychosomatice, vcetne kauzistik, dobre delena a dobre se cte.

19.05.2016 5 z 5

Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky Jan Poněšický

Pomerne stroha knizka o psychosomatice. Vzhledem k tomu, kolik je ale u nas knih na toto tema, tak je to dobry pocin.

19.05.2016 3 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Nadherny pribeh o malem chlapci, kouzelne videni sveta (a hlavne prirody) detskyma ocima.

03.02.2016 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Nevim. Mozna mi neco uniklo ze symboliky, mozna to bylo tim, ze jsem vedel, jak to skončí, ale kniha se mi moc nelibila. K. na me od zacatku pusobi jako psychopat, o promene podle me nemuze jit rec. Opakujici se pasaze (treba pani s perem na klobouku nebo vsudepritomne ruzolici divky) mozna mely podtrhnout vnimani sveta Karla, me ale silne iritovaly a nudily, nektere pasaze proti tomu byly zase moc strucne a skokove posuny deje se mi taky nelibily. Se stejnym efektem by knizka mohla byt tak na ctvrtine rozsahu;-)
Pripomnelo mi to jednu hororovou povidku, ve ktere autorka ve snaze o atmosferu na kazde strane pouzivala nekolikrat slovo krev, az to zaclo byt velmi nudne a nikoli zesilujici dej.

12.01.2016 3 z 5

Ticho Ticho David Jan Žák

Prvni pule docela usla, ale pak se zacne dej motat, strida se asi sen a realita tak, ze osobne jsem se po par strankach ztratil natolik, ze jsem knihu docetl uz cimrmanologicky - tedy jen proto, ze mi bylo lito vynalozeneho casu a zaroven jsem byl zvedav, jestli druha pule bude stejne slaba, jako ta prvni;-)

26.12.2015 2 z 5

Hranice v chození Hranice v chození Henry Cloud

Moc hezka a ctiva kniha, narozdil od Mars a Venuše si spolu začínají (John Gray) je tato kniha více z pohledu křesťanství. Jádro je ale velice podobné a velmi obohacující.

16.03.2015 5 z 5

Mýtus evoluce Mýtus evoluce Jiří A. Mejsnar

Naprosto souhlasim s tim, ze by kniha zaslouzila v uvodu nestrannou recenzi. Rozsah možná nedovolil jit v nekterych vecech vice do hloubky, o to vic by ale kniha mela mit recenzi, nebot takto pusobi znacne zaujate.
Nejsem sice biolog, ale jiste znalosti v teto oblasti mam a argumentace, kterou v knize autor pouziva, mi casto prisla ponekud zmatena, az zavadejici. Obcas jsem se musel ke stejne pasazi vracet a ani po nekolikatem precteni mi nebyly argumentacni kroky autora jasne.

09.03.2015 2 z 5

Strašák a Armáda zlodějů Strašák a Armáda zlodějů Matthew Reilly

Velmi chytlava a ctiva kniha. I kdyz ke konci uz jsou dejove zvraty trochu prekotne, temer vždy jsou nečekane a mistrne autor pracuje i s náznaky z počátku knihy, které mají objasnění na konci.

08.03.2015 5 z 5

Strach buší na dveře: Příběh kněze ve spárech StB Strach buší na dveře: Příběh kněze ve spárech StB Marie Šulcová

Hodně zajímavé čtení. Jak po stránce historické (i když se jedná skutečností jen inspirovaný příběh), tak po stránce duchovní (myslím, že může být přínosem jak pro věřící, tak pro nevěřící) - velmi pěkná jsou zamyšlení a kázání ústřední postavy (kněze).

27.02.2015 5 z 5

Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Rudolf Höss

Musím se přiznat, že jsem neměl sílu přečíst knihu celou. Četl jsem Smrt je mým řemeslem a po pár stránkách této knihy jsem byl znovu hluboce otřesen. Přesto si myslím, že je to jedna z knih, které by si měl každý přečíst.

27.02.2015

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Velice působivý příběh toho, jak se Erika dostala v mladém věku do Osvětimy. Jako Židovka ale neměla život lehký ani za Komunistů... Myslím, že to patří mezi knihy, které by si každý měl přečíst. Bez znalosti historie je nebezpečí její opakování. Rozsahem se knížka řadí mezi ty kratší, takže je to čtení na pár hodin.

27.02.2015

Léčení vodou Léčení vodou Sebastian Kneipp

Výborná knížka a geniální rady:-)

19.02.2015 5 z 5

Zbavte se bolesti zad a šíje Zbavte se bolesti zad a šíje Ingo Froböse

Velmi pěkně udělaná knížka, obsahuje jak teorii, tak cvičení. Obshuje taky testy pohyblivosti a přehled relaxačních technik, hezké grafické zpracování.

19.02.2015

Kneippova léčebná metoda Kneippova léčebná metoda Ines Wurm-Fenkl

Zajímavý přehledný výcuc Kneippovy léčebné metody léčení vodou a nejen ní.

18.02.2015

Pekelný ostrov Pekelný ostrov Matthew Reilly

Velmi strhující čtení, přečteno skoro na jeden nádech. Napínavé, akční, pritom docela kratke.
Ocenuji take ukazku dalsi knihy na konci teto.

18.02.2015 5 z 5