Strašák a Armáda zlodějů

Strašák a Armáda zlodějů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139046/strasak-a-armada-zlodeju-139046.jpg 4 43 8

Shane Schofield série

< 5. díl

Čtvrtá kniha série Shane Schofield. Na Dračím ostrově se kdysi vyvíjely zbraně bez jakéhokoli omezení. Nyní ho obsadila organizace, která si říká Armáda zlodějů. Má v úmyslu uvést do chodu zařízení, které je schopné zapálit atmosféru. Zabránit jim v tom má jednotka kapitána Shanea Schofielda zvaného Strašák. Jenže lovec lidí Renard, který má Schofielda zabít, na něj číhá právě tam...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Alpress

Scarecrow and the Army of Thieves , 2011

muchomurka
muchomurka
20.05.2020 4 z 5

Jak já mám ráda knížky Matthewa Reilly. Jeho permanentní thrillery jsou skvělé. Vůbec nevadí, že je to nereálné a hrdinové přežijí mučení i smrt. Přesně pro to to čtu. Pro absolutně kladného hrdinu, který je vynikající po všech stránkách - skvělá kondice, mysl, odolnost, týmový duch, nikdy se nevzdá, umění improvizace. Boží. Co bych vytkla příběhu oproti jiným knihám autora - místy méně akční, a také bych se obešla bez celkem dlouhého popisu mučení. Ale jinak skvělá kniha, jedna velká jízda, jsem spokojená. Chtělo by to nějakou další knihu tohoto autora.

Maria95
Maria95
14.09.2018 5 z 5

Přečetla jsem druhou strasakovu knihu a musím říct, že mě ani tento díl nezklamal.. Situace, které jsou normálně nereálné a nelogické, až hloupé a jsou použity v této knize, tak mi vůbec nevadily, ani mě neodrazovaly. Ba naopak mě velice bavilo, těším se na další čtení

slunečnice777
slunečnice777
29.10.2017 5 z 5

To jsem si dobře smlsnul na dobrém dortu v podobě dalšího Strašákovo dobrodružství. Správná divočina jako vždy. Akce za akcí, pravda občas přitažené za vlasy, ale co, nic není dokonalé. Jen mě zarazila autorova fantazie, v dnešní době kdy je politika špína nejhrubšího zrna dokázal že něco podobného se mohlo stát či se zrovna děje. Ne sice tak šílené, ale děje. Jako vždy doporučuji, vypnout mozek, relaxovat a nechat se unášet dějem příběhu. Snad se autor časem k Strašákovi vrátí.

hana4834
hana4834
24.02.2017 4 z 5

naprosto a jednoznačně doporučuji

mulderka
mulderka
22.01.2017 5 z 5

V rámci žánru - napínavá akční pohádka pro dospělé - naprostá jednička, co chtít od oddechovky víc? :-)

Dandulka
Dandulka
22.08.2015 5 z 5

Strašák je prostě nezničitelný a jak je vidět, je i schopen vstát z mrtvých.

honza8366
honza8366
08.03.2015 5 z 5

Velmi chytlava a ctiva kniha. I kdyz ke konci uz jsou dejove zvraty trochu prekotne, temer vždy jsou nečekane a mistrne autor pracuje i s náznaky z počátku knihy, které mají objasnění na konci.

Nagadir
Nagadir
03.09.2014 4 z 5

Další Strašákovo dobrodružství. Po předchozí knize mě tahle trochu zklamala. Místy nepřehledné, nudnější, méně akce. Něco tomu prostě chybělo.

Matthew Reilly
australská, 1974