Holly.W Holly.W komentáře u knih

Solvejžin slib Solvejžin slib Corina Bomann

Na tuhle knihu jsem se moc těšila a opět nezklamala. Poutavý děj o snaze Solveig zachránit rodové sídlo, o drezuře koní, o přípravách na Olympijské hry a o lásce.
Tahle sága uloupila mé srdce a mrzí mě, že už končí. Nádherné příběhy o přátelství, o lásce a hlavně o silných ženách, které se nenechaly zlomit ranami osudu.

28.06.2021 5 z 5

Stesk po krvi Stesk po krvi Dario Correnti

Slabé. Velice slabé. Nudné, myslela jsem že se konce ani nedočkám. Psané zvláštním stylem, místy jsem se ztrácela, nepřehledné. Občas jsem u čtení nedokázala udržet pozornost, myšlenky mi letěly úplně k něčemu jinému, což by se u dobré knihy stávat nemělo. Konec neslaný, nemastný. Jediné za co dávám ty dvě hězdy je sympatická hlavní dvojice novinářů.

30.05.2021 2 z 5

Mathildino tajemství Mathildino tajemství Corina Bomann

Krásná knížka. Stejně hezká jako první díl. Už se těším na další.

28.01.2021 5 z 5

V náruči kanibala V náruči kanibala Barbora Walterová Benešová

Kniha se mi moc nelíbila, přesto jsem ji dočetla. Hoodně přitažené za vlasy.

27.12.2020 1 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Nejsem si jistá, jestli toto měl být román, nebo thriller.
Děj plyne tak pomaloučku, polehoučku, nejsou tam žádné překvapivé momenty, je to celé docela předvídatelné.
Hlavní hrdinka Riley mi byla nesympatická. Naivní a manipulovatelná.
Trošku zajímavější byla Lisina linka.
Nicméně já jsem pořád čekala na něco a ono to něco nepřišlo.
Prostě kniha uplynula, byla bez nějakého překvapení a velmi předvídatelná. Přečetla jsem, ale žádný požitek jsem z toho neměla a myslím, že na knihu velice brzo zapomenu.

13.06.2024 3 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Lacey jsem si docela oblíbila. Ono se to četlo docela dobře. Ale už minulý díl se mi zdál trošičku přitažený za vlasy. A tento ještě mnohem víc. Téma imigrantů bych do toho vůbec nemíchala, to bylo už až moc. A pachatel? Tak ten to korunoval - úplně přitažené za vlasy a velice těžko uvěřitelné.

30.05.2024 3 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Neeee, proboha po 80 stranách odkládám. Detailní popis porodu a mě se navalilo tak, že jsem myslela, že budu muset na záchod. Jestli je v tomhle duchu celá knížka, tak děkuji, nechci.
A pokud mě to v něčem ještě více utvrdilo (pokud to ještě jde) tak v tom, že děti nechci!

06.05.2024 odpad!

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Průměr. Nedokázala jsem se úplně ponořit do čtení, kniha mě nedokázala úplně vtáhnout. Místy mi to připadalo až moc přitažené za vlasy. Nejzajímavější a hodně překvapivé bylo asi vyústění příběhu.

30.04.2024 3 z 5

Kočky by kupovaly myši Kočky by kupovaly myši Hans-Ulrich Grimm

Tak toto by měla být povinná četba pro všechny majitele čtyřnohých mazlíčků a nejen pro ně. K této knížce jsem se dostala, když jsem se rozhodovala, jestli svého pejska převedu z granulí na BARF. A musím říct, že po přečtení této knihy bych mu nedala už ani granulku. Ano, knížka je staršího data vydání a mohl být od té doby posun k lepšímu, ale řekla bych, že to není moc pravděpodobné.
Možná v granulích už nejsou kaly z odpadních vod, ale určitě tam asi nebude moc dobrého. Když se nad tím člověk zamyslí a podívá se na pytel s granulemi, který mu leží doma, tak se sám sebe musí ptát, co v tom asi tak je, že to má datum spotřeby až více než za rok.... asi nic dobrého. Nehledě na časté zažívácí potíže mého pejska. A je čím dál více nemocných pejsků, čím dál více rakoviny, mají nemoci jako člověk. Čím to je?
Při čtení jsem si říkala, že se ze mě snad stane vegetarián. Jak se lidé chovají k chovným zvířatům (kuřata, prasata, krávy) a čím je krmí, to je příšerné.
Kniha rozhodně stojí za přečtení.

18.04.2024 5 z 5

Země snů Země snů Nicholas Sparks

V knížce se střídá vyprávění Colbyho a Beverly. Colby je mladý farmář, který je na dovolené na Floridě, kde po večerech zpívá v místním baru. Nečekaně tady potká lásku.
Beverly je mladá žena, která je na útěku před manželem.
Když jsem četla pasáže o Beverly, připadalo mi, že podobné téma už tady od Sparkse bylo.
Ke konci se vše spojí a čtenář pochopí, co mají tyto dvě postavy společné.
Mě se knížka líbila, hodnotím kladně. Tady by se určitě hodilo pokračování.

25.03.2024 4 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

(SPOILER) Mám moc ráda knihy od Erskinové, ale tahle patří mezi ty nejslabší.
Situace, které se opakují tolikrát, až už je to únavné - například pře mezi Clare a jejím manželem. Zbytečně to knihu natahuje.
Tolik postav, které by mi byly tak protivné jsem snad v žádné knize ještě nezažila.
U této autorky jsem zvyklá na silné ženské hrdinky. Ale Clare byla slabá a manipulativní.
Já miluji zlaté retrívry, sama doma jednoho mám, a to co autorka provedla Castě srazilo moje mínění o této knize o další desítky procent a převládlo znechucení.
Jediné, co bylo zajímavé a čtivé byla dějová linka s Isobel. I když její životní příběh byl hluboce tragický a bolestný.
Doufám, že příště sáhnu po lepším kousku od této autorky.

12.02.2024 2 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Méně je někdy více platí. Kniha Námi to končí je jedna z nejlepších od Colleen a u této knihy to taky mělo skončit. Řeší se tam vážné, zajímavé téma, téma k zamyšlení, téma ze života. Není to žádná romantická slátanina s happy endem, které tato autorka většinou píše. Námi to končí mnou silně zarezonovala. Proto jsem si musela přečíst pokračování.
Námi to začíná je, bohužel, zase romantická slátanina s předvídatelným koncem. Čekala jsem daleko daleko víc o Rylem, o jeho pokračujícím vztahu s Lily a Emerson, jeho případnou snahou na sobě pracovat. Nebo i jeho snahou ztrpčovat Lily život. No těch pár stran, které mu autorka věnovala bylo naprosto nedostačujících.
Taktéž jsem čekala víc o Atlasově bratrovi.
Jsem zklamaná, autorka nám předložila pohádku rozzářenou sluníčkem - "všechno je super a perfektní, jsme všichni šťastní a zamilovaní na až do konce života, hurá". Bohužel, v normálním životě to takto nechodí.

30.01.2024 3 z 5

Údolí havranů Údolí havranů Barbara Erskine

Překrásná. Jedna z nejlepších od Erskinové. Opět moje oblíbené prolínání dávné minulosti a přítomnosti. Příběh odehrávající se ve Velké Británii a Římě. Sympatické postavy. Strhující děj a to jak ten současný, tak i ten minulý. Nemohla jsem se odtrhnout. Skvělý čtenářský zážitek.

15.11.2023 5 z 5

Dcery ohně Dcery ohně Barbara Erskine

Erskinová je skutečně paní spisovatelka. Brilantní vypravěčka. Její knihy čtenáře vtáhnou do děje a nepustí. A nejinak je to u této knihy. Opět se v knize prolíná současnost a minulost. Sledujeme příběh Vivienne (spisovatelky a profesorky) a první britské královny, která v Británii žila za dob římské invaze. Příběhy obou žen jsou nesmírně zajímavé a poutavé. V knize nechybí tajemno a mysticismus. Vše v knize, od postav až po prostředí, ve kterém se děj odehárává je opravdu precizně popsáno.
Důvod, proč jsem nedala nejvyšší známku je, že už toho bylo moc. Posledních 150 stran se některé situace opakovaly stále dokola. Bylo to už moc zdlouhavé. Přiliš mnoho zbytečných postav. Příliš mnoho posedlých postav. Kniha by si zasloužila méně stran a ne takovou, ke konci už zbytečnou rozvláčnost.

07.08.2023 4 z 5

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Erskinovou a její knihy miluji. Ještě se mi nestalo, že by mě nějaká její kniha zklamala. Bohužel, u Šepotů v písku se to stalo.
Začínalo to dobře, tajemný příběh z Egypta, sympatická hlavní hrdinka. Můj dojem z knihy se ale stranu za stranou zhoršoval. Mnohé situace mi přišly stále stejné, opakující se. Milostný příběh Anniny praprababičky jen těžko uvěřitelný.
Erskinová píše daleko daleko lépe. Tohle byla asi její slabší chvilka.

09.05.2023 3 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Sedím a moc nevím co k tomu napsat. Čím dál jsem se prokousávala touto knihou, tím víc jsem přemýšlela….. co nám tím autorka vlastně chce říct? Kam to směřuje a jak to všechno dopadne? Jedna z mála zajímavých věcí na této knize byl popis ponuré krásy vřesovišť a života na nich. Bohužel, ani hlavní hrdinové mi nepřirostli k srdci, jediná trochu zajímavá byla Tessa a úplně nejvíc si mě získala Lyla. Nakonec bylo sice malé překvápko, ale jinak to nebylo žádné terno. Myslím, že na tuto knížku velice brzo zapomenu.

08.12.2022 3 z 5

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

Některé myšlenky z této knihy byly zajímavé, třeba když se člověk ocitne v zoufalé situaci, v ohrožení svého života, tak udělá cokoliv, aby si svůj život zachránil. I když to třeba znamená obětovat blízkého člověka. A může člověk obětovat třeba jednoho jedince, aby zachránil několik jiných? Co je dobro a co zlo? Také bylo zajímavé sledovat osudy lidí poznamenaných takovou tragédií, když už je po všem a dál žijí své životy. Podaří se jim se svou vinou vyrovnat? Člověk se zamýšlí, jak by se zachoval v jejich situaci, pravda ale je, že to nikdo neví, dokud by to neprožil.
Přesto to ale nebyl úplně můj šálek kávy…. Nevím, jestli je to jenom tak špatně napsané, nebo to je z toho důvodu, že to vypráví teenagerka, tak to působí tak nějak dětinsky. Ale i tak jsem nebyla schopná se do knihy úplně ponořit a procítit ji. Každopádně nějaké poznatky z knihy mi v hlavě zůstali. Hodnotím průměrně.

11.10.2022 3 z 5

Strážce Strážce Nicholas Sparks

Klobouk dolů. Sparks dokáže napsat opravdu cokoliv. V tomto případě se kniha na začátku tváří, že půjde o velkou romanci, ale nakonec končí jakomrazivý thriller. Povedlo se to. Byla jsem příjemně překvapená. Náhed do mysli psychopata. Ještě že má Julie po boku svého věrného ochránce.

27.09.2022 5 z 5

Musí to být happy end Musí to být happy end Charlotte Lucas

Z této knížečky jsem byla velice příjemně překvapená. Ella, přepisuje špatné konce knih a filmů na happy endy (moc hezký nápad). Bude i její příběh mít šťastný konec? Příběh o tom, jak jedna dívka pomáhá jednomu muži vést zase dobrý a šťastný život a vzpomenout si, kým vlastně byl.

31.08.2022 4 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Knihy od Nicholase Sparkse bych mohla rozdělit na dvě skupiny: takové, které mi v mysli a sdci zůstanou dlouho a ke kterým se jednou ráda vrátím a takové, které velice rychle pustím z hlavy a které jsou úplně průmněrné a ničím mě nezaujmou. Tahle bohužel patřila do té druhé kategorie.

23.07.2022 3 z 5