hnusák hnusák komentáře u knih

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Druhý díl je jistě čtivý o trošku více prvního dílu, ale trochu mne vadí chování těch pubescentů co se týče myšlenkových pochodů á la dospělec, jinak dočtu i ten třetí díl, ale musím si dát od Nyxie chvilku pauzu.

15.02.2023 4 z 5

Deset týdnů - besedy se spisovateli Deset týdnů - besedy se spisovateli Vince Flynn

Poslední kniha, kterou jsem ještě do V.Flynna nečetl a opět jsem nebyl zklamán, autor se drží osvědčeného scénáře a vše odsýpá, Mitch je opět výborný a s ničím se nepáře. Za mne výborná kniha.

08.02.2023 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Tedy musím říci, že po počátečním rozjezdu, který byl takový vlažný, se to poté řízně rozjelo. I když mne Emmett občas štval svými názory a tím jeho srovnáváním s Nejskvělejšími bratry, nakonec se ukázal tím, že má na víc. Určitě se vrhnu na druhý díl.

03.02.2023 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Uff, neskutečné, toto dát dohromady a udržet to vše ve stavu, že se to nepomotá a stále to dává smysl. Zakončení série bylo fakticky nervy drásající a já sám osobně jsem se někdy v té kakofonii různých jmen občas ztrácel, ale nakonec musím říci, že to byly hodiny jakoby strávené na hřebíčku, v dobrém slova smyslu. Za mne plný počet hvězd.

31.01.2023 5 z 5

Odplata Odplata James Swallow

Na začátku se to pěkně rozjelo, poté následovalo poměrně vádní co, jak a proč, ale konec to vše vynahradil, takže za mne spokojenost.

20.01.2023 4 z 5

Odstřelovačské eso Odstřelovačské eso Bruno Sutkus

Ačkoli ve své době nepatřilo Německo a ani Rusko, s tím, co rozpoutali, do civilizovaného světa, tak zvláště Rusko, které nemá a nikdy nemělo úctu k lidskému životu a stále se chová jako dobyvačný agresor se zvrácenou myšlenkou své nadřazenosti a jedinečnosti, co ji dává právo uzurpovat ostatní národy, je v globálním pohledu ta největší zhouba. Jinak zde popisované události na frontě jsou ty méně zdařilé, naopak mne zaujal popis po vysídlení na Sibiř, to muselo být strašné...

11.01.2023 4 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) V prvé řadě musím pochválit Agu, to , že mimozemské potvoře chutná smažák, dovedu pochopit, jinak obsah je opět neslaný nemastný, nedovede navodit atmosféru a v ničem se pomalu neliší od předchozích dílů, za mne 30%.

06.01.2023 2 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Je úplně jedno, zda-li je celá kniha uvěřitelná či nikoli, zda se zdá, že pachatelce vše vychází až neuvěřitelně přesně a v reálném životě by se pravděpodobně každý zachoval asi jinak, dávky nasílí a sexu jsou zde předkládány tak, aby kniha byla čtivá a člověk se do ní zahryzl tak, že stěží na konci zuby rozevře. Musím říci, že nová kniha od páru Lars Kepler pro mne splnila všechny atributy velmi napínavého čtení.

02.01.2023 5 z 5

Svolení zabíjet Svolení zabíjet Vince Flynn

Mitch Rapp je fakticky drsňák, to, si dovolí na ty naducaný a sebestředný senátory, je sice fajn, ale ve skutečnosti by mu asi okamžitě někdo přistřihl perka. Ale jinak je to opravdu sympaťák, to jak potírá wahábismus, v tom mu fandím. Bezva kniha.

17.12.2022 5 z 5

V prázdnotě V prázdnotě Filip Kurečka

Dlouho jsem nečetl takto slaboduchou a naivní slátaninu, opravdu bylo utrpení toto číst a snažit se prokousat až do konce. Prostoduché dialogy, pobrekávání jakoby astronautů, dokonce trapný sex po hibernaci, no šílenost, nechápu, jak toto mohl autor vyprodukovat a ještě mu toto někdo mohl vytisknout. Škoda vyhozených peněz.

09.12.2022 odpad!

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

Tedy Larsi, pěkně jsi to zaonačil. Je vidět, že jsi pekelně kreativní, už už jsem věřil, že fakt jsi dobrý bijec i proti šilhavýmu Hektorovi :-). Musím konstatovat, že i tento díl mne nebývale rozjasnil pošmournou nepohodu, která panuje tento čas. Držím Ti palce.

07.12.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tedy, to byl fičák, parádně se to celé rozjelo, stránky jsem hltal jako ten nejšťavnatější meloun :-), celé se to zamotávalo a já čučel jako puk, kam až to dospělo. Tedy, toto vymyslet a udržet čtenáře takhle v pozoru, hmmm. PARÁDA, už sháním poslední díl.

02.12.2022 5 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Takže mne už zbývá jenom Lars mele maso, ostatní čtyři jsem přelouskal během 5 dní a to jsem v nich pořád neležel, ale i to svědčí o tom, že se Grisovi tyto městské detektivky navýsost povedly. Tento díl byl asi nejlepší a trochu tušený závěr jsem kvitoval s potěšením. Za mne plný počet.

24.11.2022 5 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Další v sérii vyšetřování setsakra dobrého privátního ex detektiva Larse. I tento díl má spád, spoustu trefných hlášek a na konci i shození nafrněného lumpa z jeho soukromého piedestalu do osidel ocelových klepet. Super, dávám palec nahoru autorovi, i když se tváří jako ten syčák Joker.

23.11.2022 5 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Nemůžu si pomoci, ale Lars je moje krevní skupina, žádný superman a žádný velký myslitel, i když to má v hlavě srovnané, občas dostane nakládačku, ale umí se z toho s grácií oklepat. Suma sumárum, příjemná oddychovka na rychlé čtení.

21.11.2022 4 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Mám rád české autory a mám rád i autory, kteří používají vtipné hlášky na úrovni, ale ne za každou cenu a každým desátým slovem, takový malý Phil Marlowe. Kniha se četla sama a již mám rozevřeno pokračování.

18.11.2022 4 z 5

Mosty do Tel Avivu Mosty do Tel Avivu Jiří Šulc

Tedy, to začlenění historických dat do trochu přimyšleného příběhu se fakticky povedlo, ten promyšlený únorový komunistický puč mne i teď trochu zvednul tlak a o tom, jak probíhalo vyzbrojování mladého Izraele, jsem také neměl ani tucha.

15.11.2022 4 z 5

Bojoval jsem s al-Káidou Bojoval jsem s al-Káidou Andrew Exum

Military knihy vždy vítám a ani tato nebyla z výjimek, ale spousta času je věnována rozvíjením svých myšlenek a zdůvodňováním toho, či onoho. Ale lze se i dočíst, že autor je velmi empatický a přikládá hodně váhy soudržnosti mezi spolubojovníky, ale to asi jinak nejde. Válečných zážitků je zde poskrovnu, ale i tak, nechtěl bych být v jeho kůži. Afghánistán nikdo nikdy neovládne, už Alexandr makedonský zde dostával pořádně za uši, a to byl panečku vojevůdce. Nechci se nijak zabývat dnešní situací, ale je to tam pořádně na levačku.

24.10.2022 4 z 5

Afghánské tažení Afghánské tažení Steven Pressfield

Naprosto poutavý a skorem autentický příběh z dob Alexandra Makedonského, člověk se dozví spoustu zajímavých věcí, občas jsem musel listovat ve wikipedii, abych byl v obraze.

19.09.2022 5 z 5

Černá hra Černá hra Jozef Karika

Ty brďo, to byla ale jízda ... Fakticky neskutečně vyobrazené postavy, člověk má dojem, že toto snad ani není možné, ale všichni víme, že to tak není, bohužel. I když je toto vše fikce, reálný a skutečný základ je nasnadě. Člověk se úplně ošívá hnusem, perfektní kniha, ťažko sa od nej odtrhnúť.

07.09.2022 5 z 5