hnusák hnusák komentáře u knih

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Příjemné čtení, rychle to celé odsýpá, má to logiku, je vidět, že úřední šiml je uhnízděn naprosto všude a zbytečně všem bere energii, potažmo i radost z vykonávané práce. Uff. Jinak tento příběh mne fakticky dostal, to co se děje a nakonec co se stane...

06.11.2023 5 z 5

Ačkoli se zásadně vyhýbám povídkovým knihám, zde jsem, vzhledem k autorovi, udělal výjimku. A určitě jsem neprohloupil, neboť to celé bylo čtivé, sympatické a mělo to šťávu. Co mne ale rozesmálo bylo to, že když autor mluví o věku popisovaných osob, z drtivé většiny to bylo , ,,něco kolem padesátky,,. Záměr ? Nevím, ale nic to nemění na faktu, že jsem se bavil a knihu rychle přelouskal.

01.11.2023 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Knihy od tohoto autora mám v oblibě, páč si na nic nehraje a vše je tak realistické a ještě k tomu zasazeno do našich luhů a hájů , absence potoků krve jen přispívá k pohodovému čtení. Detektiv Miko, ač není dokonalý, se jeví jako sympatický chlapík.

31.10.2023 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Tak to byla pecka ! Takhle rozvinout něco tak fantaskního na pozadí kulturní revoluce pošahance Mao Ce-tunga, to chce mít obrovské znalosti a nepřestavitelnou představivost. Já sám jsem se ale ztrácel v čínských jménech, nemohl jsem si je vtlouci do hlavy a nakonec i výraziva z kvantové fyziky, tam jsem vyloženě plaval. Ale obsah byl fakticky famózní

24.10.2023 5 z 5

Divoký syn Divoký syn Jack Carr

Nebylo to špatné, ale že by toto dílo bylo, jak se inzeruje na přebalu knihy, samý vrchol žánru akčního thrilleru...no, v každém případě je zde akcí přehršel, kniha se čte poměrně lehce i když bych také pár stránek ubral.

16.10.2023 4 z 5

Vilda Vilda Dalibor Vácha

Musím říci, že mne román příjemně překvapil svou bezprostředností, na nic si nehrál a ačkoli celý příběh nemůžeme brát jako autenticitu Jakšova života, pravdu se nalezneme. Přečteno skorem na jeden zátah.

06.10.2023 4 z 5

Živý terč Živý terč Tom Clancy

Nemohu jinak, než dát plný počet oblíbenosti, kniha má spád a čte se , dá se říci, sama, boj proti islamistickým vygumovaným palicím ve jménu Alláha je mým oblíbeným tématem.

02.10.2023 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

První kniha od Weavera a že by mne tedy až tak zaujala..., Raker se mne jevil až moc amatérský, i když nakonec celou zápletku rozpletl, ale celé to bylo takové neslané, nemastné, ale dám mu ještě šanci.

19.09.2023 2 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Pokud mohu hodnotit, tak jako vždy jsou akce Šedého muže trochu přitažené za vlasy, ale aspoň se nestaví jako nesmrtelný a nekrvácející superman, čtení je to dosti akční a člověk tím zabere trochu jalového času, ale tím nechci říci, že se mne to celé nelíbilo a trochu toho jalového času jsem zabil.

04.09.2023 4 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

No, mohu říci, že mne tako kniha určitě nezklamala a postupem času mne i zcela pohltila, tak, jak se příběh vyvíjel a člověk pochopil, proč hlavní hrdina dělá věci zprvu nepochopitelné. Za mne určitě doporučuji.

31.08.2023 4 z 5

Azincourt Azincourt Bernard Cornwell

Co se týče historických dat a dějů, je Cornwellova kniha bezvadně stylizovaná a fabulace hrdinů a jejich skutků jenom přispívá k tomu, že román je tak čtivý. Musím konstatovat, že z pera p.Cornwella se líhnou samé skvosty.

16.08.2023 5 z 5

1356 1356 Bernard Cornwell

Působivé zakončení série z období 100leté války, války plné bezuzdných krutostí, ale i rytířské cti, nekonečných výkupných, po kterých bažili do jednoho všichni, no, doba plná krutostí, kterých si dnes ani neumíme představit, ale v té době to asi patřilo ke koloritu, brr. Díky za fantastický zážitek a musím říci, i za hodně poučení.

10.08.2023 5 z 5

Kacířka Kacířka Bernard Cornwell

Morová rána, zde popisovaná jako první svého druhu v Evropě, to musel být strašný bič na obyvatelstvo, potažmo také proto, že to bylo něco neznámého a tak se vše přičítalo božímu hněvu. Další věcí byla pozice církve, která měla plnou hubu boží milosti a přitom kradla, zabíjela a mučila, kde mohla, a to se po další staletí neměnilo. Jinak román pěkný a čtivý.

06.08.2023 4 z 5

Inkvizitor Inkvizitor Bernard Cornwell

No tedy, skvělé pokračování prvního dílu, perfektní popisy bitev a hlavně, Thomas zde není líčen jako neomylný a nezranitelný hrdina. Velké plus je, že většina popisovaných šarvátek, bijců a míst vychází ze skutečných reálií.

01.08.2023 5 z 5

Lučištník Lučištník Bernard Cornwell

Bezvadné vylíčení reálií počátků stoleté války, autor se naprosto nevyhýbá syrovému válečného běsnění, přitom celá kniha se čte jedním dechem a dle mého názoru postrádá hluchá místa. Třešničkou je skoro jakoby autentické vylíčení bitvy u Kresčaku, včetně smrti krále Jana, neuvěřitelný masakr. Palec nahoru.

27.07.2023 5 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Poslední díl série se nese ve stejném duchu jako předchozí, intriky a zase intriky... ale nic této knize neubírá na čtivosti a člověk se dozví i nějaké historické souvislosti.

23.07.2023 5 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Opět další fajnové pokračování série, hodně jsem se bavil a doufám, že i trochu poučil.

17.07.2023

Neřízená střela Neřízená střela Mark Greaney

O trochu lepší než první díl, ten mne zklamal, uvidíme dvojku.

09.07.2023 3 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Skvělé pokračování ságy Wolframa a Beneše, kteří jdou od jedné bitvy do druhé a zároveň nelení ani v osobním životě, líbí se mne ten odpočinkový styl vyprávění, bezvadně se odreaguji.

01.07.2023 5 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Skvělé pokračování série, nenáročná oddechovka na krácení volného času, historické reálie jsou třešničkou na dortu, líbilo se.

27.06.2023 5 z 5